Marvel: Vysvětlíme 7 matoucích potitulkových scén a taky camea Stana Leeho

4. 12. 2017 26 167×1189 světlý/tmavý vzhled

Superhrdinské komiksy jsou za velkou louží ještě mnohem populárnější, než v Evropě a tvůrci hollywoodských velkofilmů proto občas neváhají na své fanoušky mrknout, zvláště ve scénách mezi titulky. Často tím ale zmatou běžného diváka, který vůbec netuší, co se na plátně či obrazovce právě děje. Vybrali jsme pro vás několik takových momentů, které vám náležitě objasníme.

1) X-Men: Poslední vzdor 72 % – zázračné oživnutí Profesora X

V potitulkové scéně nejneoblíbenějšího filmu v historii mutantské série vidíme na lůžku ležet muže, který vypadá jako Charles Xavier. Přichází žena v oděvu zdravotní sestry a kontroluje cosi na monitoru počítače. Muž k ní otáčí hlavu a slabým hlasem ji osloví jako Moiru. Žena nedokáže skrýt své pohnutí a zašeptá: „Charlesi…“. Profesor X přitom zemřel už zhruba v polovině snímku, když jej svými silami zničil Phoenix v těle Jean Grey.

X-Men: Co jste vždycky chtěli vědět o slavné sérii, ale báli jste se zeptat

Vysvětlení: Žena v bílém plášti je Moira MacTaggert, která se objevuje i ve filmech X-Men: První třída 85 % a Apocalypse 70 %. Je dlouhodobou přítelkyní Profesora X, který ji pověří, aby dohlížela na jeho bratra, jeho jednovaječné dvojče. Když potom Charles Xavier umírá, přenese svou mysl do nového těla, protože jeho bratr už léta žije jen ve vegetativním stavu. Běžný divák samozřejmě nic z toho netuší.

Jediným náznakem toho, co se stalo, pro něj může být Xavierova přednáška o mutantské etice, která proběhne v úvodu snímku.

2) Avengers 83 % – Thanos se dozvídá o porážce Lokiho

Maskovaný služebník předstupuje kdesi ve vzdálené části vesmíru před svého pána a oznamuje mu debakl mimozemských sil Chitauri v boji o planetu Zemi. Dodává, že utkat se s Avengery znamená dvořit se smrti. Pán vstává ze svého trůnu, otáčí se ke kameře a na fialovorůžové tváři mu hraje lehký úsměv.

Vysvětlení: Snad všichni filmoví fanoušci po nedávném traileru už asi dobře ví, že se mimozemský vládce věčně sedící na levitující židli jmenuje Thanos a bude hlavním záporákem blížící se Infinity War  . Objevil se koneckonců i ve Strážcích Galaxie 81 % nebo v Avengers: Age of Ultron 73 %. Větší záhadou je už jeho úsměv. Thanos právě přišel nejen o celou armádu, ale především o neocenitelný Kámen nekonečna, vsazený do Lokiho žezla.

Vládce se ale neusmívá vojenskému debaklu, ale poznámce svého služebníka o dvoření se smrti. Thanos totiž skutečně miluje Smrt, která má ve světě Marvelu ženskou podobu a aby ji ohromil, neváhá vraždit miliardy bytostí napříč vesmírem.

3) Strážci Galaxie 81 % – zničené muzeum

Taneleer Tivan, známější pod přezdívkou Sběratel, shromažďoval ve svém muzeu kolekci předmětů, ale i živých bytostí. Od Asgarďanů dostal v potitulkové scéně druhého Thora 73 % jeden z Kamenů nekonečna a nechal si od Strážců Galaxie sehnat i druhý, ukrytý v Orbu. Sběratelova služebnice Carina chtěla v nestřeženém okamžiku moc Kamene získat pro sebe, nedokázala ji ale ovládnout a vyvolala explozi, která rozmetala celé muzeum.

Strážci Galaxie utekli i s kamenem a Tivan mohl v potitulkové scéně jen smutně sedět uprostřed trosek a nechat se olizovat psem, zatímco se mu posmíval humanoidní kačer.

Vysvětlení: Opeřenec popíjející zelený drink se jmenuje Howard a pochází z alternativního vesmíru, kde se inteligence lidského typu vyvinula u vodního ptactva. V roce 1986 už dostal vlastní hraný film 63 %, který schytal hned několik anticen Zlatá malina a naprosto propadl jak u diváků, tak u kritiků.

4) Captain America: Občanská válka 78 % – Spider Signal

Pokud jste si loni v kině počkali až do konce titulků, odměnili vás tvůrci filmu okamžikem, ve kterém Peter Parker zkoumá hračky, které dostal od Tonyho Starka. Rychle objeví malý projektor, který zobrazí na stropě jeho pokoje Spider-Manovo logo.

Spider-Man: Minulé i budoucí filmy, ve kterých pavoučího hrdinu potkáme

Vysvětlení: Přestože se pavoučí signál neobjevil ani v trilogii Sama Raimiho  , ani v pozdějším rebootu s Andrewem Garfieldem   v hlavní roli, patří neoddělitelně k arzenálu komiksového Spider-Mana. Hrdina jej používá, aby zastrašil nebo oklamal své nepřátele a občas si pomocí něj zkrátka jenom svítí.

5) Strážci Galaxie 2 80 % – Adam

Fanoušky neznalé komiksů letos překvapili i druzí Strážci Galaxie, kterým se mezi titulky rozhodla pomstít Ayesha, ta arogantní kněžka se zlatou kůží, které Rocket ukradl baterku. Svůj zbrusu nový výtvor nazvala dalším krokem v evoluci a pojmenovala jej Adam. V komiksových předlohách přitom podobně vznikla bytost jménem Adam Warlock, které dodal k dokonalosti dovedený genom nadlidské schopnosti. Ayesha ale bude nejspíš dosti zklamaná, jestli si myslí, že jí Adam pomůže zničit Strážce Galaxie – téměř perfektní tvor se přece nenechá snadno ovládat a v komiksech se z něj navíc záhy stal hrdina.

6) Strážci Galaxie 2 – Stan Lee si povídá s Watchery

Obtížně pochopitelná mohla být i druhá potitulková scéna, která navazuje na cameo Stana Leeho   ve stejném filmu. Komiksový tvůrce v ní hovoří s podivnými bytostmi v dlouhých róbách, které nicméně záhy ztratí zájem a přes jeho protesty odcházejí. Jde o prastarou rasu zvanou Watchers. Tito tvorové se obvykle zabývají více či méně pasivním pozorováním vesmíru, jak koneckonců jejich jméno napovídá.

Ředitel Marvelu Kevin Feige   navíc krátce po premiéře vysvětlil, že Stan Lee hraje ve všech filmech MCU stejnou postavu, totiž informátora, který shání Watcherům zajímavé klepy. To dokládá i replika ze samotné potitulkové scény druhých Strážců, kde Lee vzpomíná na svou kariéru ve FedExu – zaměstnance této firmy si přitom zahrál ve filmu Captain America: Občanská válka, kde doručovali balíček Tonymu Smradovi.

Upozorňujeme ještě, že se tato informace týká jenom těch filmů podle komiksů Marvelu, které jsou součástí MCU. Tam třeba v článku taktéž zmínění X-Meni nepatří.

7) Thor: Ragnarok 85 % – velká loď na obzoru

Když se v úplném závěru nového Thora titulní hrdina baví s nevlastním bratrem Lokim, zda je dobrý nápad vracet se na Zemi, objeví se před jejich vesmírnou lodí další, větší plavidlo. Informovanější fanoušci, kteří viděli Comic Con trailer na Infinity War, si už asi dali dvě a dvě dohromady, někteří ale možná ještě nevědí, co to mělo všechno znamenat.

Tohle není ve scénáři! 10 nejúžasnějších spontánních momentů ve filmu.

Jedná se o Thanosovo válečné plavidlo, Sanctuary II. Co přesně Thanos s přeživšími Asgarďany, Hulkem, Thorem a Lokim na začátku Infinity War provede, samozřejmě ještě zůstává záhadou. Každému je ale asi jasné, že to nebude nic pěkného. Co když zabitím Hely naši hrdinové Thanose pořádně naštvali? Bohyně smrti sice v komiksech není totožná se Smrtí samotnou, ale kdoví, jak se s předlohou MCU nakonec vypořádá…

Loki si ale asi Tesarakt už moc neužije.

Bonus) X-Men: Budoucí minulost (Rogue Cut) – osud Bolivara Traska

Scéna, kterou jste nejspíš neviděli.

Pokud jste vždycky toužili vědět, jak dopadl padouch Budoucí minulosti 82 %, zahraný Peterem „Tyrionem“ Dinklagem  , měli byste si sehnat speciální prodloužený sestřih Budoucí minulosti jménem Rogue Cut. Ten krom asi čtvrthodinky nových scén nabídne i krátký pohled do vězení pod Pentagonem, v němž na začátku filmu seděl Magneto. Nyní je jeho novým obyvatelem právě Bolivar Trask.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: