Stallone nejhorším hercem století? 10 slavných herců, kteří dostali anticenu Zlatá malina

Datum vydání 5. 12. 2017Shlédnutí 19 339×Názory k tématu12Sdílení článku223Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Znáte ocenění Zlatá malina? Je to něco jako antioscar – každoročně se uděluje nejhorším filmům, nejhorším hercům a dalším osobám z kinematografie, které přispěly k nejotřesnějším zážitkům z kina. Občas se samozřejmě stane, že tuto anticenu dostanou i jinak respektovaní umělci, dokonce i včetně těch, kteří už třeba získali Oscara. Dnes si představíme právě deset známých tváří, jimž kdysi malina spadla do klína.

1) Ben Affleck  

Znát ho můžete z mnoha filmů: z oscarového dramatu Argo 79 %, který sám režíroval, ze satirické fantasy komedie Dogma 76 %, kde se objevil s kamarádem Mattem Damonem   a slavným komikem Georgem Carlinem   a konečně asi nejnověji coby Batmana z univerza DC. Affleck ale superhrdinu ztvárnil už dříve, konkrétně u konkurenčního Marvelu, pro který oblékl kostým Daredevila. Za poslední zmíněné dvě role právě získal maliny, na kontě už má ale celkově čtyři a k tomu solidních 11 nominací.

2) Halle Berry  

Halle Berry   natočila třeba úspěšný Atlas mraků 78 % a letos se opět dostala na plátno v druhém Kingsmanovi 75 % Matthewa Vaughna  , její nejslavnější rolí však zůstává mocná mutantka Storm ze série X-Men. Podobně jako v Affleckově případě jde ale už o její druhou superhrdinskou roli a ta první se jí také nepovedla. Za Catwoman 36 % získala Zlatou malinu, kterou si ale odvážně přišla převzít osobně. S sebou si vzala i svého Oscara, obě sošky držela zároveň a pronesla parodii svého projevu z předávání cen Akademie. Smysl pro humor jí rozhodně nechybí.

Když jeden kostým nestačí. 10 herců, kteří ztvárnili dva a více superhrdinů

3) Eddie Murphy  

Vtip paradoxně došel komediálnímu herci Eddiemu Murphymu. Nejenže vyhrál hned tři kousky lesního ovoce v jednom jediném roce, ještě k nim později připojil titul nejhoršího herce celé dekády 2000-2010. To by asi vzdalo vítr z plachet i bohu srandy, zvlášť když uvážíme, že je Murphy hrdým držitelem prestižního Zlatého glóbu. Udělovatelé anticeny jeho sebevědomí rozhodně nešetří.

4) Bruce Willis  

Akčního hrdinu mohutně proslavila série Smrtonosná past 89 %, kde dodnes ztvárňuje hlavní roli tvrdého chlápka Johna McClana. Další slavnou roli získal ve francouzském sci-fi Luca Bessona   Pátý element 84 %, jeho kariéra se mu stala vstupenkou mezi Postradatelné a kritikům se zamlouval jeho výkon v drsné časovce Looper 73 %. Krom toho bodoval i v Armageddonu 74 % Michaela Baye  , přinejmenším u porotců Zlaté maliny, kteří mu připlácli titul nejhoršího herce roku 1998.

5) Will Smith  

Ukecaný agent z Mužů v černém 79 %. Bojovník proti ufounům z Dne nezávislosti 74 %. Polda skeptický k moderním robotům. Ledabylý hrdina Hancock 66 % a smrtící Deadshot z druhé strany barikády. Will Smith má jednoduše charisma a nebojí se ho použít. Ani to mu ale nestačilo k úspěchu ve velkofilmu M. Nighta Shyamalana   Po zániku Země 52 %, za který dostal hned dvě maliny.

Easter eggs: 10 detailů chytře poschovávaných v populárních filmech

6) Kevin Costner  

Kariéra tohohle slavného Američana připomíná ze všeho nejvíc houpačku – herec je občas nahoře a jindy zase dole. Spojil svou tvář s drahým a neúspěšným Vodním světem 65 %, ale i s populárními snímky typu Robina Hooda 80 % či Tance s vlky 89 %. Za roli zbojníka z lesa Sherwoodu i přesto získal jednu ze svých tří Zlatých malin, krom toho posbíral solidních sedm nominací.

7) Sandra Bullock  

Pokud znáte její jméno, bude to nejspíš proto, že jste před pár lety viděli Gravitaci 79 %. Sandra Bullock má ale za sebou mnohem bohatší kariéru, kterou rozjel hlavně akční thriller Nebezpečná rychlost 77 %. Naneštěstí jí ale nepřálo štěstí a cestou se upsala i několika hůře přijatým filmům a postupně dostala dvě maliny a tři další nominace nadto. Chuť si spravila v roce 2010 plešatým Oscarem za Zrození šampióna 81 % a lesní plod si přišla osobně převzít s připraveným proslovem. Respekt!

8) Woody Harrelson

Woody Harrelson   se dostal do povědomí diváků v poslední době hlavně vedlejší rolí trenéra Haymitche v čtyřdílné sérii Hunger Games, zahrál si ale třeba i v apokalyptickém 2012 60 % Rolanda Emmericha   a letos taky ve Válce o planetu opic 75 %. Na kontě má nominace na Oscary i Zlaté glóby. Proměnil ale zatím jenom tu malinovou, a to kdysi v devadesátých letech.

Moudra stříbrného plátna: Nechte se inspirovat 10 citáty slavných filmových mentorů

9) Adam Sandler  

Točit komedie vůbec nemusí být jednoduché. Jen si to představte: když se do kamery šklebíte moc málo, diváci se nebudou bavit a na váš film nepřijdou. No a když to pro jistotu přeženete, budete zase trapní a parta nějakých chytráků vám za to nadělí Zlatou malinu. Asi nějak tak se může utěšovat Adam Sandler, který má na kontě třeba nedávný propadák Pixely 59 %. Během let posbíral těžko uvěřitelných pět anticen a navrch ještě šestnáct nominací.

10) Sylvester Stallone  

Pořád ale ještě hodně ztrácí na akční hvězdu Stalloneho. Ten se totiž může chlubit málem dvěma tucty nominací a osmi malinami! Navíc získal i unikátní titul nejhoršího herce století. Asi se proto nedivíte, že Stallone udělovatele anticen nesnáší. Kdo by se mu také divil: ať už patříte mezi jeho obdivovatele či nikoli, těžko můžete popřít, že po hollywoodu pobíhají celé davy naprostých hereckých antitalentů, jejichž vítězství by ale Zlatým malinám nedopřálo takovou publicitu. Tak už zkrátka filmový svět někdy funguje.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Datum vydání 25. 9. Autor článku Aleš Názory k tématu21Sdílení článku859
Třetí John Wick se představuje. Trailer na Parabellum je plný akce

Třetí John Wick se představuje. Trailer na Parabellum je plný akce

Datum vydání 17. 1. Autor článku Aleš Sdílení článku633
10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

Datum vydání 2. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu33Sdílení článku581
Film Bullet Train by si neměli nechat ujít fanoušci Brada Pitta a hlavně pořádné akční jízdy!

Film Bullet Train by si neměli nechat ujít fanoušci Brada Pitta a hlavně pořádné akční jízdy!

Datum vydání 20. 12. Autor článku Žaneta Sdílení článku464
Marty, musíme zpátky do budoucnosti! 10 skvělých filmů o cestování časem

Marty, musíme zpátky do budoucnosti! 10 skvělých filmů o cestování časem

Datum vydání 14. 11. Autor článku Aleš Názory k tématu23Sdílení článku458

James Gunn oznámil budoucnost DC. Jako to s DCEU bude dál?

Datum vydání Včera Autor článku Marek Sdílení článku1

Zemřela původní představitelka Wednesday Addams

Datum vydání Včera Autor článku Anet Sdílení článku1

SuperMAX, Animax nebo Fox Kids. Televizní stanice, na kterých vyrostla nejedna generace.

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Historicky první dobový seriál Zlatá labuť o obchodním domě v 1.polovině 20.století, zamíří na televizní obrazovky

Datum vydání 30. 1. Autor článku Hana Sdílení článku158
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku881
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku425