Poznáte vaše oblíbence? 10 herců, kteří se v maskérně změnili k nepoznání

6. 12. 2017 10 196×195 světlý/tmavý vzhled

Taky se vám už někdy stalo, že vám byla nějaká postava ve filmu velmi povědomá a až později jste si uvědomili, že ji ztvárnil váš oblíbený herec? Talent představitelů a pečlivá práce zkušených maskérů často zajistí, že si diváci mohou jen marně lámat hlavu a klást si věčnou otázku: Kde už jsme ho / ji viděli?

1) Charlize Theron   jako Aileen Wuornos

Kriminální drama Zrůda 80 % s Charlize Theron v hlavní roli vysvobodilo herečku ze škatulky hollywoodských hezkých tvářiček a přineslo jí nejenom Oscara, ale i Zlatý glóbus. Zahrála si v ní prostitutku, která se dostala do zoufalé situace a zareagovala brutální několikanásobnou vraždou. Jinak ji můžete znát třeba z Mad Maxe 80 %, nové Sněhurky 65 %, Promethea 66 % nebo letošní Atomic Blonde 69 %.

2) Stellan Skarsgård jako Bill Turner

Ze všech mořskou havětí prorostlých pirátů je Bill Turner asi stále ještě nejpodobnější člověku. Přesto v něm asi hned na první pohled nepoznáte herce Stellana Skarsgårda  . Toho si pravděpodobně pamatujete ze superhrdinských snímků Marvelu, v nichž už několikrát ztvárnil doktora Erika Selviga. Hodně ale určitě dělají i ty dlouhé vlasy a námořnický šátek.

3) Tom Cruise   jako Les Grossman

Vousatý Les Grossman s brýlemi a plešatějící hlavou v podání Toma Cruise samozřejmě není jedinou zvlášní postavou v satirickém snímku Tropická bouře 66 % – najdete tam třeba i Roberta Iron Mana Downeyho  , který hraje bělocha, který hraje černocha. Ale zatímco u Downeyho roztodivné charaktery tak nějak čekáte, Cruise hraje obvykle spíš sám sebe (přestože velmi zručně) a vidět jeho Grossmana je proto velmi občerstvující.

4) Brad Pitt   jako Benjamin Button

Snímek podle povídky amerického spisovatele Francise Scotta Fitzgeralda   sleduje příběh titulního hrdiny Benjamina Buttona, který začne místo stárnutí mládnout. Zatímco tedy později ve filmu jistě Brada Pitta poznáte, zezačátku mu maskéři přikreslili hezkých pár vrásek a nasadili šedivou paruku.

Digitální omlazování je v módě. Známe ale 10 případů, kdy herci pro roli naopak zestárli

5) John Rhys-Davies   jako Gimli

Protože je Gimli bezpochyby nejslavnější rolí Johna Rhys-Daviese, mnozí filmoví fanoušci nejspíš ani netuší, jak moc se herec svému slavnému trpaslíkovi nepodobá. Ve skutečnosti patřil mezi nejvyšší osoby přítomné natáčení a vlasy i vousy má tmavší. Pokud chcete herce vidět tak, jak vypadá v běžném životě, pusťte si třeba fantasy seriál z produkce MTV Letopisy rodu Shannara 64 %. A odmyslete si špičaté uši, samozřejmě.

6) Johnny Depp   jako James Bulger

Lysá hlava dělá hodně. Zafungovala v případě Toma Cruise, výrazně změnila i vizáž dalšího populárního herce Johnnyho Deppa. V jeho případě však musíme přiznat, že bychom našli hezkou řádku dalších podivných postav: Willyho Wonku, Kloboučníka z Alenky, kapitána Jacka Sparrowa a koneckonců docela nově i čaroděje Gellerta Grindelwalda.

7) Ron Perlman   jako Gnarlack

A když se už bavíme o Fantastických zvířatech 73 %, neměli bychom zapomenout ani na Rona Perlmana, představitele charismatického pekelníka Hellboye ze stejnojmenných filmů režiséra Guillerma del Tora  . Ten se objevil v nejnovějším filmu ze světa Harryho Pottera jako skřet Gnarlack, jemuž propůjčil hlas i mimiku. Přesto vás možná jeho drobný vzrůst oklamal a nepoznali jste ho.

Mnoholičný lektvar: 10 herců, kteří mohli ztvárnit vaše oblíbené postavy ze světa Harrryho Pottera

8) Glenn Close   jako pirát

Herečka Glenn Close si hned dvakrát zahrála muže. Ve filmu Albert Nobbs 67 % ztvárnila titulní postavu a za svůj výkon získala nominaci na Zlatý glóbus i Oscara. Ještě o mnoho let dříve ale propůjčila tvář bezejmennému pirátovi v Hookovi 67 % režiséra Stevena Spielberga  . Pokud ji chcete někde vidět v krapet standardnější roli, ve Strážcích Galaxie 81 % dostala vedlejší roli velitelky Nova Corps.

9) James McAvoy   jako Tumnus

Ne, že by byl James McAvoy v Letopisech Narnie nějak zvlášť namaskovaný, stejně mi ale trvalo hodně dlouho, než jsem si uvědomil, že hraje fauna Tumnuse. Možná to dělají ty rohy, možná ta kozí kopyta a možná jenom zkrátka ještě v době před První třídou X-Menů 85 % nebyl tak známý.

10) Gary Oldman   jako Winston Churchill

Posledního muže na tomto seznamu jsme v jeho nejnovější roli ještě na velkém plátně neviděli, ale už trailery ukazují, že si své místo v žebříčku zaslouží. Gary Oldman ztvárnil mnoho zásadně odlišných postav a patří bezpochyby mezi nejtalentovanější herce své generace. V nadcházejícím snímku Nejtemnější hodina   ho uvidíme jako ministerského předsedu Velké Británie Winstona Churchilla – a pokud nevěříte, že by taková kombinace mohla fungovat, mrkněte na trailer. Gary Oldman to zvládá na jedničku

10 novějších filmů z prostředí druhé světové války, které jste možná ještě neviděli

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

Ten se do té role přece nehodí! Skvělí herci, kterým fanoušci nejprve nevěřili

12. 10. Aleš 2285

Pán prstenů po dvaceti letech: Tvůrci slavné trilogie se o víkendu potkali v obřím videohovoru

2. 6. Aleš 245

10 let od posledního Hellboye: 7 pekelných zajímavostí o Del Torových filmech

15. 2. Aleš 218

Nejočekávanější filmy příštího roku: Avengers, Hellboy i Terminátor

8. 11. Aleš 4194

Neprávem zavržení. 7 filmů, které si opravdu zaslouží druhou šanci

10. 1. Aleš 10182

Indiana Jones: Scénář je přesně takový, v jaký jsem doufal, prozradil Mads Mikkelsen

Včera Aleš 35

Eternals: Angelina Jolie už viděla plnohodnotný trailer, pochválila režisérku

6. 5. Aleš 127

Marvel prozradil, jak se budou jmenovat nadcházející filmy ze superhrdinského univerza

5. 5. Aleš 41

Star Wars: McGregora mrzelo, že prequely čelily kritice. Unikla fotka z natáčení známé lokace

4. 5. Aleš 34

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141200

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 18753

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 6348