Disney nakonec možná přeci jen koupí konkurenční Fox. A to ještě letos

6. 12. 2017 3 473×1179 světlý/tmavý vzhled

Pár týdnů zpátky prolétla internetem zpráva, že chce studio Disney (které krom animovaných a hraných pohádek či pixarovek vlastní třeba i Star Wars a Marvel) koupit konkurenční Fox (X-Men, Avatar 82 %, Planeta opic). Brzy se ale ukázalo, že vzájemná jednání nevyšla a k žádnému obchodu nejspíš nedojde.

To se ale záhy změnilo: Disney nyní s Foxem znovu jedná a podle zdrojů televize CNBC by mohlo tentokrát dojít k dohodě. Dokonce prý už příští týden.

Disney by prý koupí získal nejenom studia a filmy Foxu, ale třeba i podíly ve Sky nebo Hulu. Původnímu vlastníkovi by naopak zůstala větší část jeho televizního zpravodajství.

Nejslavnější filmová univerza. Odehrávají se všechny filmy Pixaru ve stejném vesmíru?

Filmoví fanoušci ale přemýšlejí jinak: mnohé láká představa, že by se svět X-Menů konečně propojil s vesmírem Avengers a že by mohl Marvel konečně natočit důstojnou adaptaci Fantastické čtyřky, která pod taktovkou Foxů už dvakrát selhala.

Jiným se zase sbíhají sliny na Blu-ray edici originální trilogie Star Wars. George Lucas   totiž proslul kontroverzními úpravami svých původních filmů a mnozí fandové by místo jeho digitálních remasterů uvítali snímky tak, jak ještě v minulém století přicházely do kin.

Vraťte Lucasovi jeho Star Wars! 7 nejzajímavějších petic filmových fanoušků

Za zmínku stojí, že Disney je už v současné době největším filmovým studiem vůbec a 20th Century Fox patří mezi jeho významné konkurenty. Nákup by tedy znamenal, že Disney získá na zbývající rivaly typu Warner Bros, Sony nebo Universalu ještě větší náskok.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (11 komentářů)