Na co do kina? Přichází Poslední z Jediů, takže se snad ani nemusíme ptát

9. 12. 1 471×130 světlý/tmavý vzhled

Blíží se půlka prosince a všichni filmoví fanoušci moc dobře vědí, co to znamená. Do kin doráží dlouho očekávaná osmá epizoda Star Wars, která naváže na předloňský rozjezd zbrusu nové trilogie. Do kin se ale chystá třeba i romantický thriller z Norska nebo drama Out 60 %, které vzniklo v maďarsko-slovensko-české koprodukci.

Mainstreamové filmy ale dobře vědí, že si mají od Posledního z Jediů   držet odstup. Star Wars jsou totiž opravdu silná značka a letos představí svůj zatím nejdelší příspěvek do série. Po desetiletích se do příběhu vrací Luke Skywalker a uvidíme také víc z ústředního padoucha, vůdce Prvního řádu Snoka.

Od Skryté hrozby k Pomstě Sithů: 10 důvodů, proč si oblíbit prequelovou trilogii Star Wars

Norská Thelma 77 % je oproti tomu zasazena do vysokoškolského prostředí a chystá se prozkoumat témata zakázané lásky, rodinná prokletí a nejtemnější lidské touhy. Čeští a slovenští diváci, kteří snímek viděli na filmových festivalech, vytáhli zatím jeho hodnocení docela vysoko.

Out bude zase sledovat cestu maďarského rybáře ze Slovenska, který se po ztrátě zaměstnání rozhodne vyrazit do Pobaltí. Tam chce nastoupit do nové práce jako svářeč a ve volném čase se věnovat svému koníčku. Výprava do Lotyšska ale nakonec dopadne úplně jinak, než by si člověk mohl myslet.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)