Vždycky po ruce. 10 nejlepších zvířecích sidekicků našich filmových hrdinů

9. 12. 2017 7 586×1557 světlý/tmavý vzhled

Mnozí hrdinové, zejména pak ti z animovaných filmů, s sebou všude tahají zvířecího poskoka. Ten dokáže být velmi užitečný: občas doručí důležitou zprávu, někam se proplíží nebo někoho vysvobodí z vězení. Proto si jistě zaslouží také svůj vlastní žebříček na našem webu. Vždyť jak by bez svých mazlíčků naši oblíbení hrdinové dopadli?

1) Shrek 87 %: Oslík

Zvířecí podržtaška, který to už v prvním filmu dotáhl na vedlejší postavu a v pokračování už leckdy titulního zlobra i zastiňuje. Jeho všetečné otázky a patologickou zvědavost provázenou extrémní nešikovností máte jistě ještě v živé paměti, jakkoli od posledního Shrekova filmu 63 % uběhlo už dlouhých sedm let. Třeba jednou dokonce pochopí, proč jsou zlobři jako cibule…

Vsadily na jistotu. Diváky těchto 7 filmů nenadchlo, zato vydělalo ranec

2) Vzhůru do oblak 81 %: Dug

Pes, kterého v dalekých krajích potká jistý balonky milující senior a jeho kamarád skaut, se příliš neliší od vašeho domácího mazla. Jistě, díky speciálnímu obojku umí mluvit a rozumí i té nejsložitější konverzaci. V jádru srdce ale netouží po ničem jiném, než po podrbání za ušima, aportování tenisáku a dopadení té zpropadené ptačí potvory, jejíž stopu zrovna zachytil. Pokud ho tedy nevyruší veverka.

3) Harry Potter: Hedvika

E-mail, telefon či alespoň telegraf ve světě čar a kouzel nemají místo. Čarodějové si proto předávají zprávy prostřednictvím roztomilých soviček. Hlavní hrdina série má samozřejmě taky jednu, konkrétně svou věrnou Hedviku. Její hudební motiv dokonce slouží jako jádro celého soundtracku! Hedvičina věrná služba však nakonec skončila tragicky, když sovu zasáhla kletba Smrtijeda.

4) Já, padouch 79 %: Kyle

Kde bere padouch Gru své služebníky, bychom rozhodně rádi věděli. Armáda věrných mimoňů si ho našla sama, to už jsme zjistili. Kde ale objevil chlupatou, vousatou tlamu s tykadly, se neodvažujeme hádat. Když Gru adoptuje tři holčičky, představí jím mazlíčka jako svého… psa. My máme ale v případě této agresivní potvory vážné pochybnosti, zda jde vůbec o pozemskou formu života.

Od Pomsty poražených ke Šmakově dračí poušti. Prokletí nepovedených filmových dvojek

5) Na vlásku 84 %: Maximus

Kůň Maximus byl původně ořem velitele stráží, který ale bere svou práci mnohem vážněji, než jeho lidští kolegové. Přes hluboký respekt k zákonu a všemožným pravidlům ale nakonec spojil síly s Locikou a Flynnem, aby jim pomohl na cestě ke královskému trůnu. Stal se potom v roli nového kapitána postrachem všech lotrů (a také jablek) v celé říši.

6) Hra o trůny 92 %: Zlovlci

Obří severská šelma neslouží jen jako společník pro malé děti. Poradí si v boji, nebojí se dokonce ani nemrtvých a pro svého pána či paní neváhá položit život. Najde se vůbec nějaký fanoušek Hry o trůny, který by tajně netoužil po vlastním mohutném psisku? Pokud se vám splní sen a nějakého chlupáče v lese potkáte, držte ho dál od svateb, dveří a arogantních královen.

7) Lví král 86 %: Timon a Pumbaa

Má označení zvířecí poskok vůbec nějaký smysl ve snímku, jehož hrdiny jsou výlučně zvířata? Pokud ano, neměli bychom zapomínat na nesourodou dvojici ve složení prase bradavičnaté a surikata. Timon a Pumbaa stojí za jednou z nejslavnějších písniček z animovaných filmů vůbec, poskytli také tolik potřebnou pomoc lvímu princi Simbovi a postupem času ho jednoznačně předčili svým věhlasem.

8) Odvážná Vaiana 80 %: Heihei

Vaianino tichomořské prasátko mělo na obrazovce jen pár minut, mohlo se ale snadno stát nejroztomilejším poskokem v dějinách roztomilých poskoků. Ve zbytku snímku jej ale nahradil tupý kohout Heihei, který sice v poulení velkých očí body ztrácí, zase ale filmu propůjčuje tunu humoru. Nikdy nevíte, co tenhle praštěný opeřenec provede v příští sekundě.

Přímo před vašima očima. Úžasné filmové detaily, kterých jste si vůbec nevšimli

9) Nekonečný příběh 85 %: Artax

Nejeden filmožrout jistě v dětství sotva zadržoval slzy, když věrný kůň Artax tonul v hlubinách mokřadu. Svého pána Átreje nese přes celou Fantázii na jeho nebezpečné misi, bez které by celou říši navždy pohltila hladová Nicota. I proto si místo na tomto žebříčku stokrát zasloužil.

10) Návrat do budoucnosti 88 %: Einstein

Pes doktora Emmetta Browna možná na první pohled nehraje přímo klíčovou roli v příběhu Návratu do budoucnosti. Tedy dokud si neuvědomíte, že bylo věrné zvíře vůbec prvním cestovatelem v čase, když jej jeho pán odeslal pomocí DeLoreanu do minutu vzdálené budoucnosti. Také doktora štěkotem varoval, že se blíží lybijští teroristé, kterým Brown uloupil plutonium.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (15 komentářů)  

Bitva o Zimohrad je tady. Hra o trůny konečně zveřejnila první trailer k finální řadě

5. 3. Aleš 559

Flashova sólovka je rozhodně potvrzena, uvedl představitel postavy Ezra Miller

22. 8. Aleš 402

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16367

Harry Potter: Všimli jste si skvělého detailu týkajícího se Voldemortovy róby?

25. 10. Aleš 317

Marty, musíme zpátky do budoucnosti! 10 skvělých filmů o cestování časem

14. 11. Aleš 23315

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 91

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 146

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 45

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 11197

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 19736

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

2. 10. Aleš 33328

To nejzajímavější z tohoto týdne: