Dalších 10 úžasných filmových detailů. Některých jste si zaručeně nikdy nevšimli!

11. 12. 2017 9 658×97 světlý/tmavý vzhled

Stačí mrknout nebo se na prchavý okamžik podívat jinam a už je nezachytíte. Ve filmech se skrývají drobné detaily, které leckdy objeví jen ti největší fanoušci. Vsadíme se, že vám většina z nich unikla stejně jako nám – naštěstí ale existují komunity na sociálních sítích a především na Redditu, které se vyhledáváním těchto fascinujících zajímavostí zabývají. Právě jim z větší části vděčíme za dnešní žebříček.

1) Hedvika a Relikvie smrti

Znáte těch několik magických tónů, které zazněly v sérii vždy na okamžik během úvodu jednotlivých filmů? Někteří fanoušci si stěžovali, že je tvůrci vynechali na začátku druhého dílu Relikvií smrti 82 % a vlastně i ve zbytku závěrečného snímku. Přitom šlo o záměr tvůrců – melodii složil John Williams   pro Harryho sovu Hedviku (Hedwig’s Theme) a ta v sedmém filmu zemřela, když ji zasáhla smrtící kletba.

10 fantastických světů, které se nenápadně schovávají přímo za tím naším

2) Goblinovy granáty

Green Goblin provede v prvním Spider-Manovi   útok během oslav v New Yorku a šíří chaos a smrt prostřednictvím svých granátů. Ty zabíjejí zvláštním způsobem – odpaří obětem maso z kostí, takže z nich zbydou jen pomůcky pro výuku biologie člověka. Goblinův granát následně ve třetím díle 63 % využije Peter Parker ke zničení Venoma, ale přímo do výbuchu skočí jeho kolega Eddie Brock. V záblesku proto na okamžik uvidíme i jeho kostru.

3) Princové ve Hvězdném prachu 84 %

Král Stormholdu měl sedm synů, které pojmenoval podle sedmi prvních číslovek v latině. To asi většině diváků došlo. Všimli jste si ale někdy, že mají číslo svého jména dokonce i na oblečení? Dokonce hned dvakrát – v arabské verzi na knoflících a v římské vyšité dekorativně na plášti nebo košili. Schválně, jestli je dokážete najít na přiloženém obrázku!

4) Maska Red Skulla

Když se Hugo Weaving   poprvé objeví na scéně v prvním Captainu Americovi 67 %, můžete si všimnout lemu jeho masky, kterou padouch skrývá svou rudou lebku. Nachází se pod uchem, ale zahlédnout ji můžete během konverzace jen na několik zlomků sekundy.

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

5) Baymax v Odvážné Vaianě 80 %

Na cestě za záchranou rodného ostrova hlavní hrdinku Vaianu přepadnou piráti podobní oživlým kokosům – Kakamora. Dívka se jich nicméně nezalekne, chopí se pádla a vyrazí do boje. Vůbec si přitom nevšimne, že válečné pomalování jednoho z roztomilých banditů nápadně připomíná tvář robota Baymaxe z jiného filmu od Disneyho, Velká šestka 81 %.

6) Toaletní mrtvola

Další animák v našem seznamu naopak vůbec není pro děti. Buchty a klobásy 59 % ukázaly už v traileru zhuleného člověka, který je schopný vidět oživlé potraviny a produkty, na kterých lidstvo každý den páchá hrůznou genocidu. Plátek nedojezené pizzy si stěžuje, že přišel o nohy, když se pak ale zraky všech obrátí k traumatizovanému toaletnímu papíru a zeptají se, co člověk prováděl s ním, odmítne odpovědět. Prý, že to fakt nechtějí vědět.

Moudra stříbrného plátna: Nechte se inspirovat 10 citáty slavných filmových mentorů

Kdyby se ale ostatní dívali pozorně, všimnou si v pozadí mrtvoly toaleťákova předchůdce, která pořád ještě visí na držáku.

7) Všemohoucí

V komedii Božský Evan 49 % instruuje sám Bůh jistého Evana, aby pro něj postavil archu – takovou tu obří loď, do které má potom nacpat po párech všechna zvířata, aby je zachránil před utopením. Evanova manželka má ale pro snahy svého manžela pramalé pochopení, takže ji sám Bůh přichází povzbudit v přestrojení za číšníka. Neodolal ale malému žertíku a stvořil si visačku se jménem Al Mighty, což je slovní hříčka na anglické slovo Všemohoucí.

8) Kevinova letenka

Vánoce u McCallisterů bývají pořádně živé. Bratři Kevin a Buzz se během nich dokonce poprali a znečistili přitom stůl. Otec rodiny Peter ten nepořádek shrábne a odhodí do koše – nevšimne si však, že mezi odpadky skončila i Kevinova letenka, což vysvětluje, že si ráno nikdo nevzpomněl ani na jejího majitele. Až za pár týdnů poběží Sám doma 86 % zase v televizi, už si tohohle detailu jistě všimnete!

9) Legolasův vědoucí úsměv

Význam Legolasova podivného úsměvu z prodloužené verze Společenstva Prstenu 90 % unikne každému, kdo nepatří mezi skalní fanoušky spisovatele J. R. R. Tolkiena  . Když mají jednotliví hrdinové obdržet dary od Paní Galadriel, požádá ji trpaslík Gimli o jeden zlatý vlas z její hlavy. Vládkyně Lórienu mu však daruje tři. Když se to dozví elf Legolas, reaguje zvláštním pohledem.

Pán prstenů: O čem bude seriál? Sedm příběhů z knižních Dodatků, které třeba uvidíme!

V Tolkienových spisech se totiž dočteme, že prvním, kdo kdy Galadriel o její vlas požádal, byl největší řemeslník všech věků, elf Fëanor. Učinil tak třikrát a pokaždé obržel zápornou odpověď, protože se Galadriel nezamlouvala jeho pýcha. Prostý trpaslík však uspěl tam, kde legendární elf selhal.

10) Podlaha v Příběhu hraček 85 %

Koberec v dětském animáku Příběh hraček má stejný vzorec jako ten z horroru Stanleyho Kubricka   Osvícení 88 %. Ne všechny příběhy pro nejmenší jsou totiž zkrátka tak neškodné, jak na první pohled působí.

Baví vás filmové detaily stejně jako nás? Pak určitě nezapomeňte mrknout ani na náš předcházející článek stejného zaměření, který měl mezi čtenáři docela úspěch!

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 11388

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 1071368

Pán prstenů po dvaceti letech: Tvůrci slavné trilogie se o víkendu potkali v obřím videohovoru

2. 6. Aleš 883

Spider-Man: Režisér Jon Watts prozradil, jak vzniklo úžasné cameo ze závěru filmu

8. 7. Aleš 806

Kevin Feige si myslí, že je filmové setkání Venoma a Spider-Mana pravděpodobné

20. 6. Aleš 801

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 1659

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 90371

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 293567

To nejzajímavější z tohoto týdne: