Universal s jednáním končí, dohoda mezi Disney a Foxem je nejspíš na spadnutí

12. 12. 2017 3 238×219 světlý/tmavý vzhled

Společnost Comcast, která vlastní velké hollywoodské studio Universal, se nedávno zapojila do probíhajících vyjednávání s Foxem. Nyní s tím ale končí – a v prohlášení dokonce uvedla, že ani nikdy nedošlo k nějaké definitivní nabídce z její strany. To podle filmového magazínu Screen Rant naznačuje, že má Disney už dohodu skoro v kapse.

Disney díky ní získá přístup v podstatě ke všem slavným značkám Foxu jako Avatar, X-Men, Jak vycvičit draka, Kingsman nebo Planeta opic. Bezpochyby je využije pro propagaci vlastní streamovací platformy, se kterou hodlá konkurovat úspěšnému Netflixu. Marvelu se zase vrátí distribuční práva k Fantastické čtyřce – ta produkční však nikoli, neboť je vlastní německá společnost Constantin Film.

Marvel: Povíme, komu patří jednotliví superhrdinové a jak poznáte snímky z propojeného MCU

Ne všichni jsou z toho samozřejmě nadšení. Režisér Logana 84 % James Mangold   se kupříkladu bojí, že nákup negativně ovlivní současný filmový svět X-Men, hlavně mládeži nepřístupné snímky typu Deadpoola nebo právě posledního Wolverinova dobrodružství. Na druhou stranu musíme Disneymu nechat, že se třeba k Marvelu nebo k Lucasfilmu zatím chová docela hezky, takže snad ještě není nutné házet flintu do žita.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (2 komentáře)