Když hvězdy dělaly křoví. 10 slavných herců, kteří kdysi začínali jako komparz

13. 12. 2017 11 182×95 světlý/tmavý vzhled

Každý nějak začínal. I ti nejúspěšnější herci současnosti měli kdysi daleko slavnější kolegy a zamlada se proto nezřídka museli spokojit s malými rolemi. Často dokonce jenom postávali v pozadí a příležitostně větší hvězdě přihráli na smeč jako komparzisté, lidově řečeno křoví. Vybrali jsme pro vás deset takových.

1) Bruce Willis  

Dobrých šest let předtím, než Willise na vrchol popularity katapultovala krvavá akce Smrtonosná past 89 %, dostal nenáročnou roli přihlížejícího v soudní síni. Zatímco ale jména herců, kteří v dramatu Rozsudek 77 % ztvárnili hlavní role, už dost možná mladší filmový fanoušek nepozná, mladého Willise jenom těžko přehlédne. Zmate jej snad jen zevnějšek budoucí akční hvězdy, která se v oněch dobách dosud pyšnila bujnou kšticí.

2) Jackie Chan  

Kung-fu přinesl do Hollywoodu především legendární Bruce Lee  , takže se mladší Jackie Chan dlouho držel v jeho stínu. V Leeho snímcích Pěst plná hněvu 78 % a Drak přichází 76 % se proto objevil jako kaskadér. Bruce Lee nicméně záhy tragicky zemřel při natáčení svého dalšího filmu a zájem o snímky asijského střihu opadl. Chan se přesto dokázal znovu probojovat na velké plátno, když spojil bojová umění s komediálními prvky a nadchnul tak akční fanoušky po celém světě.

Brad Pitt, Tom Cruise nebo Harrison Ford. Kde pracovali slavní herci před kariérou ve filmu?

3) Megan Fox  

Než se mladá herečka z Tenessee proslavila důležitou rolí v robotím velkofilmu Transformers 77 %, objevovala se především v komediích a televizních seriálech. S režisérem Michaelem Bayem   ale poprvé spolupracovala už o čtyři roky dříve, když se mihla jako striptérka ve snímku Mizerové II 70 %. V době natáčení jí mimochodem bylo jenom patnáct, což pochopitelně vzbudilo kontroverze.

4) Richard Armitage  

Charismatický Brit už jako malý rád čítával knihy spisovatele J. R. R. Tolkiena  . Byl proto nadšený, když získal v nové trilogii Hobit režiséra Petera Jacksona   jednu z hlavních rolí a zapsal se do srdcí fanoušků jako trpasličí král Thorin Pavéza. Před lety ale strávil při natáčení Skryté hrozby 79 %, první epizody fenoménu Star Wars, většinu času v pozadí. Hrál totiž pilota z malé planety Naboo.

5) Kristen Stewart  

Kalifornskou herečku známou především díky upírské sérii Stmívání čekala na počátku její kariéry drobná role v televizním filmu Třináctý rok 46 %. Kristen tam nepromluví ani slovo a její postava dokonce nemá ani žádné jméno. Budoucí představitelka Belly Swan nebo Sněhurky si ale může přinejmenším připočítat body za to, že se před kameru poprvé podívala už v pouhých osmi letech.

Digitální omlazování je v módě. Známe ale 10 případů, kdy herci pro roli naopak zestárli

6) Brad Pitt  

Křoví si ale zahrál třeba i Brad Pitt, známý spíše jako idol nebo akční hrdina. Ve filmu Feťáci 62 % byli ale hlavními hvězdami Andrew McCarthy  , Jami Gertz   a Robert Downey jr.   (naneštěstí příznačně, neboť měl zamlada s návykovými látkami problémy). Pitt každopádně propůjčil svou tvář obyčejnému návštěvníkovi party.

7) Matt Damon   a Ben Affleck  

Netopýří muž a muž, který na Marsu hnojil brambory fekáliemi jsou ve skutečnosti staří kamarádi z dětství. Společně se objevili třeba ve filmu Hřiště snů 72 %. Z komparzistů se nakonec propracovali přes role andělů ve fantasy náboženské satiře Dogma 76 % až k filmům, které už se točily zcela okolo jejich postav. Ben Affleck sám pak svého času postával třeba v pozadí snímku Buffy, zabíječka upírů 24 %.

8) Channing Tatum  

Americký herec si v počátcích kariéry vydělával převážně jako tanečník a model, načež se dostal do několika reklam velkých společností. Hollywood si ho ale mohl všimnout teprve v roce 2005, kdy se objevil v kostelní scéně sci-fi filmu Válka světů 72 %, natočenému na motivy slavného románu H. G. Wellse  . Záhy se herecky vyprofiloval a v současnosti ho můžeme nejčastěji vidět v akčních filmech.

9) Sylvester Stallone  

Tam je ale nestárnoucí legendou i Sylvester Stallone, fanoušky familiárně přezdívaný Sly. Představitel známých rolí Rockyho či Ramba prošel drobnými štěky třeba v bláznivé komedii Woodyho Allena   Banáni 76 % nebo v kriminálním dramatu Klute 72 %. To ještě do prvního Stalloneho kola v ringu, které mu pomohlo k popularitě, zbývalo dlouhých pět let.

Dalších 10 úžasných filmových detailů. Některých jste si zaručeně nikdy nevšimli!

10) Heath Ledger  

Jako třináctiletý kluk se budoucí představitel šíleného, chaosem posedlého Jokera mihnul v australském dramatu Clowning Around  , které u nás nikdy oficiálně nevyšlo, a to v roli klauna. Nedostal se tehdy dokonce ani do závěrečných titulků. Kdo mohl tušit, že si Ledger cirkusová čísla dobře zapamatoval a jednou je ve velkém stylu znovu předvede v ulicích Gotham City?

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: