Captain America kocourem. Když si Marvel dělá srandu z vlastních postav

15. 12. 2017 9 474×2072 světlý/tmavý vzhled

Autoři superhrdinských komiksů nejsou žádní suchaři, jak dosvědčuje i spousta drobných vtípků a kulturních referencí. Scénáristům ale není svatá ani jejich vlastní práce, takže si dovedou velkolepě vystřelit i z vůbec nejpopulárnějších hrdinů Marvelu.

Asi nejznámější parodií na nadlidské ochránce práva a spravedlnosti se stala ta, která se poprvé objevila v roce 1983 v sešitě Marvel Tails. Humorný už je i jen samotný název, který si pohrává s podobností slov tales (příběhy) a tails (ocásky) v angličtině. Příběh představil Spider-Hama (ham = šunka), prasečího ochránce spravedlnosti s pavoučími schopnostmi.

Marvel: Vysvětlíme 7 matoucích potitulkových scén a taky camea Stana Leeho

Tento hrdina se narodil jako obyčejný pavouk, který spřádal své sítě ve sklepě postarší prasečí dámy May Porker (pork = vepřové). Seniorka měla pod svým domem ukrytou laboratoř, ve které vyvíjela revoluční vysoušeč vlasů, napájený jadernou fúzí. Při testování přístroje následně schytala dávku ozáření a omylem kousla pavouka, který tak získal vnější vzhled antropomorfního prasete, zachoval si ale zároveň své dřívější schopnosti členovce.

Přijal proto příjmení své stvořitelky a stal se z něj Peter Porker, známější jako Spider-Ham. Hned v prvním dobrodružství navíc našel i spojence, jímž se stal Captain Americat (cat = kočka). Záhy se také střetl se svým budoucím úhlavním nepřítelem Ducktorem Doomem (duck = kachna). Univerzum nazvané Země-8311 se záhy rozrostlo a zaplnilo dalšími parodiemi slavných hrdinů, z nichž si některé přiblížíme.

Spider-Man: Minulé i budoucí filmy, ve kterých pavoučího hrdinu potkáme

1) Nick Furry (furry = chlupatý)

Plukovník Nick Furry je agentem tajné organizace S.H.E.E.P, jejíž členy, jak název napovídá, jinak jsou zejména ovce. Podléhá přímo prezidentovi Spojených států amerických a zaměřuje se na vyhledávání a eliminaci hrozeb. Kouří spoustu cigaret a samozřejmě se neobejde bez ikonické pásky přes oko.

2) Ant Ant

Antropomorfní mravenec, který má… schopnosti mravence. Překvapivě.

3) Goose Rider (goose = husa)

Přes den je to normální houser přibližně lidských proporcí. Za soumraku se ale mění, jeho ptačí lebka vzplane a Goose Rider vyráží do tmy na hořícím motocyklu. Víc, než toto prokletí ale housera naštve, když si nezvedená mládež nad jeho dopravním prostředkem opéká marshmallowy.

4) Iron Mouse

Zdánlivě obyčejný, leč geniální, a především velmi bohatý myšák, který si sestrojil speciální zbroj poháněnou sýrem.

5) Deerdevil

Slepý jelen, civilním jménem Batt Burdock (burdock = lopuch) se v noci převléká do červeného kostýmu a potírá v městských ulicích zločin. Pokud budete tropit neplechu, nabere vás na svoje parohy.

5) Galactypus (platypus = ptakopysk)

Strašlivý pohlcovač světů, jeden z nejnebezpečnějších záporáků vůbec. Nosí možná trochu legrační modrorůžový oděv, rychle se mu ale přestanete smát, až na vás vycení zobák v posupném šklebu.

Přímo před vašima očima. Úžasné filmové detaily, kterých jste si vůbec nevšimli

6) Quacksilver (quack = kvák)

Nejrychlejší pták světa paradoxně nelétá, ale běhá. Kačer Quacksilver je mutant, stejně jako jeho sestra Scarlet Pooch. Ta je ale kdovíproč, jak už její anglické jméno napovídá, ve skutečnosti fena. No, když už může mít pavouk prasečí tetičku…

7) Skuteční lidé

Ve světě Spider-Hama a jeho přátel žijí ale krom superhrdinů samozřejmě i obyčejní lidé, respektive obyčejná humanoidní zvířata. Mezi slavné zpěváky tam patří Mick Jaguar nebo Ozzy Ostrich (ostrich = pštros) a role v akčních filmech zase ztvárňují Mel Gibbon  , Sylvester Stallion   (stallion = hřebec) nebo Woodchuck Morris   (woodchuck = svišť).

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (20 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: