7 filmů, o kterých možná ani nevíte, že se odehrávají o Vánocích

21. 12. 2017 5 902×996 světlý/tmavý vzhled

Žebříčky klasických vánočních filmů samozřejmě ještě přineseme – zatím nás ale napadlo, že bychom mohli sestavit seznam těch snímků, které se ve svátečním období odehrávají spíš jen tak mimochodem. Dost možná jste to o nich už dokonce dávno zapomněli!

1) Iron Man 3 83 %

Ano, třetí sólové dobrodružství Tonyho Starka zastihlo našeho hrdinu o Vánocích – i když uznáváme, že na slunných plážích Malibu to tak zrovna nevypadalo. Na severu, kam Iron Man omylem odlétl, už ale byla atmosféra o poznání silnější a ve filmu jsme se dočkali vánočních dárků, sněhu i nasazování zbroje při přehrávání koled. Za zmínku stojí i to, že se úvod příběhu odehrává na Silvestra – a tento den se samozřejmě také kvapem blíží.

2) Smrtonosná past 89 %

Now I have a machine gun. Ho ho ho. má na sobě napsáno padouch, kterého John McClane odpráskne v první Smrtonosné pasti. Nejen podle typického santaclausovského citoslovce můžete zasazení do vánočního období poznat – s motivy koled si občas pohrává i soundtrack. Nejednalo se navíc o poslední Willisovu přestřelku mezi padajícími vločkami. Hned navazující Smrtonosná past 2 ho celým kolotočem protáhla znova. Klidné svátky holt McClanovi neznají.

3) Prometheus 66 %

Ano, kapitán Idris Janek opravdu v Prometheovi zdobí vánoční stromeček – i když kompletní scénu najdete jenom v bonusových materiálech a do kinoverze se dostala jenom sestříhaná. Přemýšlet o sci-fi lekačce s lidožravými hady a vysokými bílými mimozemšťany jako o svátečním filmu by nás ale asi nenapadlo, jakkoli film dosti čerpá z biblických příběhů (včetně těch o Ježíšovi).

Prometheus: Proč druhý vetřelecký film Ridleyho Scotta nedobyl kina?

4) Smrtonosná zbraň 88 %

Shane Black   má Vánoce zjevně rád, protože do nich krom Iron Mana zasadil třeba i scénář akčního thrilleru z roku 1987 s Melem Gibsonem   v hlavní roli. Proč, to nám není tak docela jasné. Film měl totiž premiéru v březnu, kdy zpravidla normální lidé myslí na všechno možné, jen ne na Vánoce.

5) Střihoruký Edward 85 %

Uznáváme, že se během svátků neodehrává celý děj Střihorukého Edwarda, zjistíme ale přece, odkud se bere sníh! Nehledě na to, že spolupráce Tima Burtona   a Johnnyho Deppa   snad vždycky stojí za zhlédnutí.

Tohle není ve scénáři! 10 nejúžasnějších spontánních momentů ve filmu.

6) Batman se vrací 77 %

A když už jsme u Burtona – mnozí si ještě jistě vzpomenou na časy, kdy tento svérázný režisér točil filmy o Batmanovi. A proč by netopýří superhrdina nemohl Gotham ochraňovat i během Vánoc? Padouši si přece taky neberou dovolenou! Tentokrát se Temnému rytíři postaví ctižádostivý padouch Tučňák se svou partou cirkusových artistů.

7) Gremlins 72 %

Představte si, že si koupíte nového domácího mazlíčka a obdržíte k němu sadu podivně specifických instrukcí – například, že ho nesmíte krmit po půlnoci. Pokud je nedodržíte, začnou umírat lidé. Gremlini jsou pěkné potvory, a to i když je původně dostanete jako vánoční dárek. Tak si letos pod stromečkem dávejte radši majzla.

Láska nebeská: Mr. Bean měl hrát anděla a Kris Marshall si nenechal zaplatit

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (9 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: