Rian Johnson prozradil leccos o natáčení Posledního z Jediů. Ne všechny fandy však film nadchl

20. 12. 3 835×87 světlý/tmavý vzhled

Mnohé fanoušky série Star Wars zarazilo, když se dozvěděli, že Reyini rodiče byli jen anonymními obyvateli předaleké galaxie. Těžko se totiž nyní objasňuje nečekaná moc hrdinky v Síle a její talent pro pilotování. Režisér a scénárista osmé epizody Rian Johnson   nicméně v rozhovoru pro Los Angeles Times své rozhodnutí vysvětlil.

Přišlo mu prý, že je pravda o jejím původu tím nejtěžším, co by Rey vůbec mohla slyšet. Chtěl, aby Kylo Ren svou znalost hrdinčina původu použil jako nůž, kterým zakroutí v otevřené ráně.

Star Wars: 7 skvělých detailů z Posledního z Jediů. Dívali jste se v kině pozorně?

Není to ale jediná informace, kterou Johnson o svém filmu prozradil. Objasnil také třeba, jak jeho tým pro Posledního z Jediů 79 % znovuvytvářel loutkového Yodu. Podařilo se sehnat tu samou formu, v níž kdysi tvůrci připravovali postavu pro pátou epizodu 89 % a kontaktovali i ženu, která kdysi Yodovi malovala oči.

A to ještě pořád není všechno – při další příležitosti se Johnson zmínil (tentokrát pro Entertainment Weekly) o scéně, v níž je Leia vyvržena do volného kosmického prostoru a použije Sílu, aby se dostala zpátky na palubu lodi. Podnět prý vzešel od prezidentky Lucasfilmu Kathleen Kennedy  , která připomněla slova Luka Skywalkera z návratu Jediů o tom, že i jeho sestra má potenciál v Síle.

Star Wars: 20 nejúžasnějších momentů ze 7 epizod vesmírné ságy

Johnsona proto napadlo, že by se Leiiny schopnosti mohly probudit právě v čase smrtelného ohrožení. Přirovnal hrdinčinu situaci k lidem, uvízlým pod troskami automobilu nebo k topícím se osobám, jimž boj o život dodá nikdy netušenou sílu.

Když už se ale zabýváme novou epizodou, sluší se zmínit i to, že se dočkala velmi rozporného přijetí. I když je většina recenzí výrazně pozitivní, jak jsme psali v našem Filmožroutovi, ne všichni fandové jsou s pokračováním spokojení.

Darth Vader: 10 nejhorších zločinů, které sithský lord spáchal

Na agregátoru Rotten Tomatoes si například divácké skóre stojí na velmi slabých 55 %, což je nejhorší výsledek ze všech dosavadních epizod. Nespokojení fandové také odstartovali petici pro Walt Disney Company, ve které žádají vyřazení posledního z Jediů z kánonu ságy Star Wars. Na českém webu Moviezone také vyšla den po zveřejnění našeho Filmožrouta protirecenze, která též novinku obsáhle kritizuje.

Zdá se tedy, že diváci Posledního z Jediů buďto milují, nebo nenávidí. Jak jste na tom vy?

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (8 komentářů)