10 herců, které díky Hře o trůny vidíme častěji. A jeden, který kvůli seriálu skončil

Datum vydání 23. 12. 2017Shlédnutí 10 309×Sdílení článku106Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Hra o trůny 92 % se hned po uvedení první série stala obřím fenoménem. Mimo jiné i proto, že objevila – či v mnoha případech spíš znovuobjevila – plejádu mimořádně kvalitních herců. Těm začaly pochopitelně po jejich angažmá v seriálu rychle chodit nabídky na další role, leckdy ve velmi slavných sériích či dlouho očekávaných blockbusterech. Připomeňme si tváře, které právě díky populárnímu seriálu HBO vidíme častěji.

1) Emilia Clarke  

Pro představitelku dračí královny Daenerys byla její role fakticky debutem, na podobně velkém projektu předtím nikdy nepracovala. Jejího výkonu si brzy všimla velká studia Hollywoodu a Emilia Clarke získala důležitou roli Sáry Connor v novém Terminátorovi 65 %. Snímek s podtitulem Genysis se odehrával v alternativní časové linii a fanoušci i kritici jej přijali dost rozpačitě. Větší úspěch už měla herečka v loňském romantickém dramatu Než jsem tě poznala 80 % a příští rok se objeví i v dalším samostatném snímku ze světa Star Wars o Hanu Solovi.

2) Sophie Turner  

Sansa Stark si zažila ve Hře o trůny 92 % krušné časy a prošla významným charakterovým vývojem. Možná i proto její představitelku vybrali minulý rok do důležité role Jean Grey v jedné z největších superhrdinských sérií současnosti, X-Men. Příběh Apokalypsy 70 % jí sice nedopřál mnoho prostoru, neboť se opět točil spíš kolem věčného konfliktu Profesora X a jeho dávného přítele Magneta, Sophie Turner však dostala příležitost zazářit, když předvedla ničivou sílu Phoenix Force, kolem které se nejspíš bude točit i plánované pokračování.

Zvraty ve Hře o trůny: 10 šokujících překvapení, která nám seriál v minulých sériích nachystal

3) Richard Madden  

Poté, co jeho postavu Robba Starka brutálně odpravili v závěru třetí série, spravil si Richard Madden chuť rolí v Disneyho hrané Popelce 73 %. Film obdržel poměrně příznivá hodnocení od kritiky, stal se i značně komerčně úspěšným a zajistil alespoň jednomu králi šťastný život až do přirozené, nikým záměrně nezpůsobené smrti. Letos se navíc stihl Madden objevit už v pilotní epizodě britského seriálu Oasis 72 % po boku dalšího kolegy ze Hry o trůny, Marka Addyho   alias Roberta Baratheona.

4) Nonso Anozie  

Král Robb ale nebyl jediným hercem, který si po temné fantasy střihnul odlehčenou pohádku. Nonso Anozie se také objevil v Popelce, dokonce po boku již zmíněného Richarda Maddena, když ztvárnil princovu pravou ruku, dobráckého kapitána stráží. Zahrál si ale i seržanta v adaptaci legendární sci-fi Enderova hra 70 %, přiškrtil Chrise Pina  Jacku Ryanovi 57 % a místo se pro něj našlo i ve fantasy Pan 54 %, která ale neuspěla a pro studio se stala finanční ztrátou. Rozhodně však ne vinou sympatického Brita, kterého snad budeme na plátnech i obrazovkách vídat i nadále.

5) Kit Harington  

Vztahu Jona Sněha a divoké válečnice Ygritte věnovali fanoušci Hry o trůny značnou pozornost, takže vůbec není divu, že dostal jeho představitel Kit Harington hlavní roli v romanticko-katastrofickém snímku Pompeje 54 %. Ten si naneštěstí u diváků vedl spíš katastroficky než romanticky. Mohl za to především naprosto generický scénář, který potopil i další Haringtonův snímek, Sedmého syna 54 %. V tom se ale herec objevil pouze v menší roli. Nadaboval také lovce draků Ereta ve druhém díle úspěšné animované série Jak vycvičit draka 81 %.

Kdo získá židli z mečů? Představujeme 10 nejschopnějších hráčů Hry o trůny

6) Natalie Dormer  

Britská herečka Natalie Dormer se ve velkém filmu objevila poprvé už v prvním příběhu Captaina Americy 67 %, důležité role ale začala dostávat až po premiéře druhé řady Hry o trůny. Mihla se v úspěšných Rivalech 90 % z prostředí Formule 1 a ztvárnila jednu z vedlejších postav v závěrečných dvou dílech young adult ságy Hunger Games.

7) Charles Dance  

Charismatický Charles Dance má za sebou dlouhou a úspěšnou hereckou kariéru, i pro něj ale Hra o trůny vytvořila nové příležitosti k uplatnění. Herec, který se svého času objevil už ve válečném dramatu Jana Svěráka   Tmavomodrý svět 80 % v posledních několika letech dohlížel na Benedicta Cumberbatche  Kódu Enigmy 82 %, strašil Luka Evanse   coby prastarý upír v nové adaptaci Drákuly 62 % a mihnul se i v akční blbině Pýcha, předsudek a zombie 50 %. Krom toho také propůjčil hlas císaři Emhyrovi var Emreisovi v populární videohře Zaklínač 3.

8) Lena Headey  

Představitelka nemilosrdné královny Cersei předvedla svou mimořádnou hereckou zdatnost i ve vynikající akční sci-fi Dredd 70 %, která u nás naneštěstí nikdy neběžela v kinech a k dostání je pouze na DVD a Blu-ray. V roce 2013 se také zúčastnila horrorové Očisty 58 % a vedlejší roli matky hlavní hrdinky ztvárnila v young adult fantasy Mortal Instruments: Město z kostí 53 %. Zopakovala si také starší roli spartské královny ve druhé Třístovce, jen aby následovala Charlese Dance do již zmíněné zombie adaptace Pýchy a předsudku.

Hra o trůny: Které postavy z knih nepotkáte a které jsou naopak navíc?

9) Jason Momoa  

Po pěti dalších sériích už na mocného khala Droga dost možná začínali někteří fanoušci pomalu zapomínat. Svalnatý havajský herec propůjčil svou tvář barbaru Conanovi ve stejnojmenném filmu 47 %, který šel do kin hned po konci první série Hry o trůny. Snímek ale naprosto propadl, takže si herec musí na případné dobytí Hollywoodu počkat až do letošního podzimu, kdy dorazí superhrdinská Liga spravedlnosti 68 %. Roli Aquamana má ale natrénovanou už z loňského Úsvitu spravedlnosti 62 %, kde škádlil kameru svým pětizubcem.

10) Aidan Gillen  

Irský herec už má i díky Hře o trůny na kontě cameo v epickém superhrdinském komiksu Temný rytíř povstal, roli záporáka ve druhém díle young adult Labyrintu 61 % nebo mentorský štěk v krátkometrážní Ambition 77 %. Letos jsme ho také viděli v artušovském příběhu Legenda o meči 74 %.

11) Jack Gleeson  

Kariérám všech výše zmíněných herců angažmá ve Hře o trůny prospělo, Joffrey Baratheon je ale nejspíš poslední rolí Jacka Gleesona. Představitel sadistického, vznětlivého prince by o nabídky jistě neměl nouzi, rozhodl se ale hereckou kariéru opustit a dát se na studia. Na kontě má přitom už účast na takových projektech, jako je postapokalyptické fantasy Království ohně 55 % nebo rozjezd Nolanovy   ságy o Temném rytíři, Batman začíná 86 %. Někteří herci možná Hru o trůny využívají jako žebřík, po němž se šplhají nahoru, zjevně to ale jde i naopak.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku894
Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Datum vydání 25. 9. Autor článku Aleš Názory k tématu21Sdílení článku859
Bitva o Zimohrad je tady. Hra o trůny konečně zveřejnila první trailer k finální řadě

Bitva o Zimohrad je tady. Hra o trůny konečně zveřejnila první trailer k finální řadě

Datum vydání 5. 3. Autor článku Aleš Sdílení článku752
Avengers se připravují na cestu do kvantové říše. Druhý trailer na Endgame dorazil

Avengers se připravují na cestu do kvantové říše. Druhý trailer na Endgame dorazil

Datum vydání 14. 3. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku654

Futurama se po jedenácti letech vrací! 8. série už je za rohem.

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Lilly a Lana Wachowski - režisérky legendární trilogie Matrix i filmu Atlas mraků zůstávají tak trochu tajemné

Datum vydání Včera Autor článku Lukáš Sdílení článku1

Avatar: Vypiplaná filmová série, která si vyžádala roky pečlivých příprav. Jaké to byly a jak probíhaly?

Datum vydání 27. 5. Autor článku Lukáš Sdílení článku53

Hororová Popelka bude brzy realitou. Chystá se další remake

Datum vydání 27. 5. Autor článku Josef Sdílení článku7
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku449
10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

Datum vydání 2. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu33Sdílení článku581
Kameny nekonečna: Co jsou zač, kde jsou a jak se tam dostaly

Kameny nekonečna: Co jsou zač, kde jsou a jak se tam dostaly

Datum vydání 27. 9. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku179