Zaslouží si tak ostrou kritiku? Hodnotili jsme 7 letošních propadáků

26. 12. 2017 5 863×1932 světlý/tmavý vzhled

Letos jsme se dočkali několika opravdu zábavných, kvalitních filmů, ale i poměrně velké nálože těch průměrných a podprůměrných. Rozhodli jsme se pár letošních méně úspěšných titulů zařadit do dnešního žebříčku podle jejich skóre na agregátoru Rotten Tomatoes a pokusili jsme se na každém najít něco dobrého. Prošli jsme proto zahraniční recenze a vy teď můžete rozhodnout, zda si inkriminované snímky svou horší reputaci zasloužily.

1) Emoji ve filmu (9 %)

( 45 %)

Nikdo nemá rád Emoji ve filmu. I pozitivní recenze se šplhaly tak maximálně k padesáti, šedesáti procentům a podařilo se nám najít jen jednu jedinou, která dosáhla na poměrně slušnou sedmdesátku. Animáku se prý podařilo dobře vyvážit komerční obsah a kreativitu, čímž může pro jiné filmy posloužit jako pozitivní příklad. Zbytek recenze je ale ve španělštině, takže netušíme, co dalšího text na poskakujících smajlících pochválil.

Zaslouží si hate? Skoro určitě ano. Jedna vlaštovka ještě jaro nedělá.

2) First Kill (15 %)

( 46 %)

Je zajímavé, jak snímek s Brucem Willisem   a Haydenem Christensenem   (Anakin Skywalker) skoro úplně zapadl. Na Rotten Tomatoes měl v době psaní tohoto článku pouhých 11 recenzí a jedna jediná z nich byla pozitivní, později ale přeci jen ještě nějaké přibyly. V té zmíněné její autor chválí film jako oddechovou, popcornovou akci a slova uznání má i pro herecký výkon Gethina Anthonyho  .

Když hvězdy dělaly křoví. 10 slavných herců, kteří kdysi začínali jako komparz

Zaslouží si hate? Kdoví. Můžete to risknout a stát se jedním z těch několika tuctů lidí, co First Kill skutečně viděli.

3) Transformers: Poslední rytíř (16 %)

( 51 %)

Nejnovější blockbuster o vražedných robotech měnících se v dopravní prostředky přitáhl širokou pozornost kritiků, takže si můžeme z pozitivních recenzí vybírat. Těch negativních bylo ale samozřejmě pořád mnohem, mnohem víc. Jeden kritik udělil plné skóre a tvrdí, že je film zábavný podobným způsobem, jako ježdění na horské dráze pod vlivem pervitinu (hm, jak to asi zjistil?).

Transformers: Roboti si vydělávali product placementem a ničili auta poškozená povodní

Další pochválil akční scény a několik vtipů, další si zase pochvaluje, že je snímek o něco kratší než předchozí díl. Jiného kritika kdovíproč znepokojuje Bayova   dětiskost kombinovaná s obdivem k vojenskému prostředí a bojí se chudák, že si film užil ze špatných důvodů. Zkrátka a dobře, recenze jsou to mnohdy rozporuplnější než samotný snímek, který hodnotí.

Zaslouží si hate? Samozřejmě. Poslední rytíř potopil všechny zbytky dřív docela zábavné transformeří mytologie a svůj obsah slepil z ukradených scén z jiných, lepších filmů. Ano, i Sebevražedný oddíl 65 % byl záživnější, než tahle natahovaná slideshow s neustálými změnami poměru obrazu.

4) Temná věž (16 %)

( 53 %)

Co pozitivního našli kritici na Temné věži? Asi to, co byste čekali. Třeba herecké výkony Idrise Elby   a pochopitelně i Matthewa McConaugheyho  . Digitální efekty. Propracovaný svět, samozřejmě vystřižený ze stránek předlohy spisovatele Stephena Kinga  . Jeden kritik pak poněkud ironicky podotkl, že jde o nejlepší sci-fi western od dob Kovbojů a vetřelců 54 %.

Zaslouží si hate? Jo. Podle kingovek vznikly veleúspěšné filmy (a diváky zaujalo třeba i letošní To 77 %), tak proč by to nemělo jít s pistolníkem?

5) The Circle (16 %)

( 57 %)

Drama s Emmou Watson  , Tomem Hanksem   a Johnem Boyegou   vzbudilo určitá očekávání, divákům ani kritice se ale moc nelíbilo. Někteří recenzenti přesto oceňují jeho promyšlenost, uvádějí, že si prý klade ty správné otázky a dokonce tvrdí, že se příležitostně pobavili. Pochvalují si také, že zobrazuje dobře mentalitu, která by skutečně jednou mohla vést k pochmurné budoucnosti.

Zaslouží si hate? Spíše ano. I v pozitivnějších recenzích zní dost kritiky a divácká skóre naznačují, že se mnozí v kině nudili.

6) Král Artuš: Legenda o meči (29 %)

( 74 %)

Podobně jako Transformers platí i letošní Král Artuš za jednoduchou oddechovku postavenou hlavně na akci a podle části kritiků mu to funguje. Film prý dokonce obsahuje i zajímavou základní myšlenku! V Radio Times dokonce napsali, že jde o dosud nejlepší Ritchieho   blockbuster! A to je co říct, protože jich má režisér na kontě už hezkou řádku.

Kde se točí filmy? Známe 10 nejúžasnějších lokalit ze všech koutů naší planety!

Zaslouží si hate? Spíš ne. Už z trailerů bylo jasné, že nepůjde o klasické převyprávění artušovské legendy, které jsme už stejně viděli stokrát a je hřích dát nehezké hodnocení něčemu, v čem hrají Aidan Gillen   a Jude Law  .

7) Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (30 %)

( 70 %)

Nejnovější plavba kapitána Jacka Sparrowa prokletými karibskými moři stála kopce peněz, takže ji samozřejmě všichni pochválili alespoň za vizuální efekty. Pozornosti neunikl ani herecký výkon Kayi Scodelario  , která jako jediná z nově příchozích dokázala zaujmout. Film je prý sice zapomenutelný, ale vlastně docela zábavný a překonává alespoň některé své předchůdce.

Zaslouží si hate? Chápeme, že jsou mnozí fandové Pirátů zklamaní a z nás taky nadšení zrovna nekape, ale tenhle film byl přinejmenším daleko lepší, než příšerná čtyřka 63 %. Takže se přikloníme k tomu, že si plané hejtování nezaslouží. Přeci jenom – možná díky němu znovu uvidíme Davyho Jonese!

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (19 komentářů)  

Volné pokračování Bratrstva neohrožených natočí režisér Bonda, kamery se rozjedou v březnu

12. 10. Aleš 683

Bumblebee: Transformeří prequel ukázal trailer. A nevypadá vůbec špatně

5. 6. Aleš 1374

Třetí Sherlock Holmes skutečně dorazí. Scénář napíše jeden z tvůrců seriálu Narcos

8. 5. Aleš 11371

Trailer na Pacific Rim už je tady. Na Zem se vracejí obří potvory a od minula ještě povyrostly

6. 10. Aleš 360

Už víme, o čem bude druhý Pacific Rim. Oficiální trailer dorazí tento víkend

4. 10. Aleš 351

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 91

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 146

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 45

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 11197

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 19736

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16367

To nejzajímavější z tohoto týdne: