DC: 10 padouchů, které bychom chtěli v superhrdinském světě (opět) potkat

27. 12. 2017 12 536×385 světlý/tmavý vzhled

Komiksový svět DC nikdy neměl nouzi o zajímavé záporáky. V jeho filmové verzi se nám už představili mnozí z těch nejznámějších – generál Zod, Doomsday, Lex Luthor, Joker, Áres nebo Steppenwolf. Přesto se na stránkách barevných sešitů stále skrývají mnohé charaktery, které bychom na stříbrném plátně také někdy rádi viděli. Vybrali jsme z nich tradičně desítku.

10) Bizzaro

Jokerovi se svého času podařilo ukrást část schopností téměř všemocného Mr. Mxyzptika. Prohlásil se proto císařem a stvořil si vlastní parodii na Supermana, kterou pojmenoval Bizzaro. Ten v konverzaci často říká pravý opak toho, co si myslí, takže vám v den vašich narozenin s klidnou tváří popřeje škaredé úmrtiny. Je imunní vůči klasickému kryptonitu a zabít jej může pouze speciální modrá verze. V nejnovější verzi DC univerza už sice jeho vpravdě bizarní příběh trošičku upravili a z postavy se stal zkrátka jen nedokončený klon Muže z oceli, stále má nicméně spoustu oddaných fandů.

Děsivá superschopnost: Bizzaro disponuje podobným arzenálem, jako jeho vzor. Z očí si například může nechat vyšlehnout mrazivé paprsky.

9) Ra's al Ghul

Padoucha tohoto jména ztvárnil už Liam Neeson   v trilogii o Temném rytíři a ukázal se také v seriálovém Arrowverse. V DCEU jsme o něm ale ještě neslyšeli, i když je teoreticky možné, že se jej už Batman během své dlouhé kariéry stihl zbavit. Založil Ligu vrahů a jeho život se táhne už celá staletí. I proto toho ví nesmírně mnoho o světě i o magii, disponuje úžasným intelektem a svede bojovat množstvím zbraní (navíc ovládá hromadu bojových umění). V šermířském souboji vymetl dokonce i s fyzicky mnohem schopnějším Deathstrokem.

Ten se do té role přece nehodí! Skvělí herci, kterým fanoušci nejprve nevěřili

Děsivá superschopnost: Lstivost. Ra's al Ghul přechytračí skoro každého oponenta, takže je důstojným protivníkem i pro nejlepšího detektiva na světě, Batmana.

8) Kirké

Pamatujete si na čarodějku, která v řeckém mýtu proměnila Odysseovy námořníky ve stádečko vepříků? Tak té se podařilo přežít až do dnešních časů. Nemá zrovna v lásce Amazonky, takže by byla ideální záporačkou pro další kolo Wonder Woman, ale nebráníme se ani tomu, aby v nějaké veselé zvířátko proměnila libovolného jiného člena Ligy spravedlnosti (jak by asi vypadal prasečí Cyborg?). Kirké ale samozřejmě svede používat i tradičnější kouzla typu štítů či magických projektilů, která ale na nesmrtelné bytosti zpravidla nefungují.

Děsivá superschopnost: Svádění. Nejen, že má čarodějka velké charisma, dovede navíc vytvářet iluze a teleportovat se, což z ní dělá mimořádně schopnou manipulátorku.

7) Zoom

Reverse Flash udělal pořádný průvan už v Arrowverse, v komiksové verzi ale není o nic méně nebezpečný a říká se mu tam také profesor Zoom. Dokáže se propojit s negativní variantou Speed Force, která dodává schopnosti Flashovi. Díky její síle se pak dovede pohybovat ještě rychleji než tento jeho nejslavnější protivník. Jediným dotykem umí zahubit živou bytost a nesmírně rychle se regeneruje.

Děsivá superchopnost: Absolutní existence. Z Reverse Flashe se stal živoucí paradox, takže je imunní proti všem pokusům vymazat jej z univerza. Něco podobného nesvedou ani leckteří bohové.

6) Sinestro

Mezi hrdiny Ligy spravedlnosti zatím úplně chybí Hal Jordan alias Green Lantern, takže snad nikoho nepřekvapí, že jsme se dosud nedočkali ani jeho nemesis. Sinestro kdysi mezi muže se zelenými lucerničkami patřil, jeho neobyčejná síla ho ale zkazila a kolegové mu proto dali kopačky. Zhrzený Sinestro si proto na pomoc povolal strašlivou žlutou sílu a od té doby škodí, jak jen může.

Kdo umí skvěle s bramborovým dělem? Detaily z filmového světa DC, které vám ušly

Děsivá superschopnost: Strach. Čím víc se bude bát Sinestrův protivník, tím víc naroste moc žlutého prstenu.

5) Brainiac

Superinteligentní mimozemšťan si příliš nerozumí s vesmírným kolegou Supermanem a mnohokrát s ním bojoval. Dokáže navíc posednout spoustu mechanických i biologických schránek a skrze ně uskutečňovat své záměry, takže i když ho hrdinové porazí, nemohou vědět, zda se někde za rohem neskrývá další kopie. Dokonce je možné, že měl prsty ve zničení Kryptonu.

Děsivá superschopnost: Vlastní vesmírná loď. Plavidlo ve tvaru lebky je zbudováno jako mobilní pevnost, vybavená množstvím zbraní, hyperprostorovým pohonem i přístroji, které dokáží zregenerovat Brainiaca, pokud uvnitř zemře. Torpéda poháněná silou rudých sluncí dovedou zastavit i Supermana.

4) Eclipso

Ve známém DC vesmíru New Earth vznikl Eclipso zosobněním hněvu samotného Boha. To bylo totiž uvězněno v takzvaném Srdci temnoty a čas od času posedne nějakého tvora – někdy třeba obyčejného člověka, občas některého superhrdinu. Jeho jméno znamená v doslovném překladu zatmění a k padouchovi se skutečně hodí – sluneční světlo jej totiž připravuje o jeho schopnosti.

Děsivá superschopnost: Eclipso se umí zmenšovat i zvětšovat podobně jako v Marvelu třeba Ant-Man. Akorát ještě navíc dokáže čarovat.

3) Deathstroke

Wade Wilson alias Deadpool je jedním z nejpopulárnějších superhrdinů současnosti. Marvel si ale nápad na něj ukradl od konkurenčního DC, kde se už dříve objevil elitní žoldák Slade Wilson, též zvaný Deathstroke. Není proto fér, že kopie už svůj film dostala a originál zatím nikoli.

Liga spravedlnosti: Neznáte některé hrdiny, protože nečtete komiksy? Nebojte, pomůžeme

spoilerDeathstroke se však letos nečekaně ukázal v potitulkové scéně Ligy spravedlnosti 68 %, takže doufáme v happyend.

Děsivá superschopnost: Nejnebezpečnější vrah na světě. Dokonce i Flash ho navíc považuje za rychlého.

2) Anti-Monitor

Bytost, která dohlíží na „antivesmír“ složený z antihmoty a pohlcuje normální vesmíry z normální hmoty. Svého zrcadlového odrazu Monitora se po miliardy let dlouhé rivalitě zbavil a dokáže se postavit hordám superhrdinů z mnoha univerz najednou. Jistě si tedy dokážete představit, jak absurdní mocí disponuje a jak drahá digitální jatka by museli Warneři dát dohromady, kdyby se měl objevit i ve filmu.

Děsivá superschopnost: Anihilace. Anti-Monitor dokáže zničit jakoukoli hmotu.

1) Crime Syndicate

Crime Syndicate na stříbrném plátně určitě nikdy neuvidíme, ale každý smí doufat. Padoušský tým čítá Ultramana (zlotřilého Supermana), Superwoman (krutou Wonder Woman), Power Ringa (zbabělého Green Lanterna), Sea Kinga (naštvaného Aquamana bez ruky), Owlmana (krvežíznivý Batman) nebo Johnnyho Quicka (sadista Flash). Co víc, Ultraman má dysfunkční vztah se Superwoman, která ho tajně podvádí s Owlmanem. No nestálo by to za snímek?

Děsivá superschopnost: Šéf skupiny Ultraman čerpá svou moc z kryptonitu, ale škodí mu světlo žlutého slunce.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (3 komentáře)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: