Čekáte na 8. řadu Hry o trůny? Známe 5 fantasy seriálů, které můžete zkusit v mezičase

28. 12. 2017 17 835×1132 světlý/tmavý vzhled

Dokoukali jste všechny dostupné epizody Hry o trůny 92 % a hledáte další fantasy televizní seriál, který by stál za váš čas a pozornost? Pak si nejspíš brzy všimnete, že zatímco pletichy ve světě Západozemí dokáží zaujmout velmi rozmanitou cílovou skupinu, menší hráči na trhu mají většinou menší ambice a cílí na jasně definovaný zlomek diváků. Proto jsme si pro vás připravili orientační seznam, podle kterého si můžete vybrat právě vy.

1) Letopisy rodu Shannara 64 %

Knihy amerického spisovatele Terryho Brookse začala loni adaptovat tamní televize MTV. Příběh se odehrává v postkatastrofické budoucnosti, kdy se od lidstva oddělilo několik nových vývojových větví. Vznikli tak elfové, trpaslíci, gnómové a mnohé další rasy. Do světa také začíná prosakovat magie, užívaná druidy a za její tenkou zástěnou číhají hordy hladových démonů.

První série sleduje cestu nenápadného mladíka Willa Ohmsforda, který musí právě tyto pekelníky udržet na uzdě. Proto se pokusí zachránit kouzelný strom Ellcrys předtím, než z něj opadají všechny listy. V náročném úkolu mu bude asistovat elfská princezna Amberle, ale i tulačka Eretria a poslední z druidů, Allanon.

Seriál má svoje mouchy, ale zaujme některými hereckými výkony, na televizní poměry propracovanými triky i netradičním zasazením do našeho světa v daleké budoucnosti. Ve zobrazování sexu a brutality není zdaleka tak explicitní jako Hra o trůny, takže je mnoha kritiky považován za její odlehčenou variantu pro mladší diváky. Shannara je ale především trochu jiný typ příběhu, podobnější klasické fantasy než západozemské alternativní historii s prvky magie.

Poznáte vaše oblíbence? 10 herců, kteří se v maskérně změnili k nepoznání

Nedávno vydaná druhá série pak tu první ve všem výrazně překonává a s klidným srdcem vám ji můžeme doporučit. Za kvalitativní vzestup dost možná může ironmanovský režisér Jon Favreau  , který se na druhé řadě podílel jako výkonný producent.

2) Grimm 67 %

Nick Burkhardt má coby portlandský detektiv na starost vraždy. Ne však ledajaké – pochází totiž z linie ochránců rovnováhy mezi světem lidí a říší mýtických bytostí. S pomocí jednoho takového tvora, vlčího Monroa a několika běžných lidských kolegů Nick řeší své případy, snaží se neprozradit existenci skrytého druhého světa a také překonat předsudky, které některé bytosti vůči grimmům chovají. Nickovi předkové si totiž svého času nepočínali právě v rukavičkách…

Venku je už všech šest sérií a sedmá se neplánuje, takže si můžete vzácně užít celý seriál od začátku až do konce.

Grimm obdržel od kritiky spíše pozitivní až smíšené reakce, přičemž druhou sérii hodnotili recenzenti výrazně lépe, než tu úvodní – pokud vás tedy seriál někdy v minulosti nezaujal na první dobrou, můžete mu ještě zkusit dát šanci. Chválen byl především humor a také způsob, jakým příběh pracuje s napětím.

3) Lucifer 80 %

Seriál o vládci pekel, který se ze svého podsvětního domova odstěhuje do Los Angeles, čistě teoreticky spadá spíš do superhrdinské kategorie. Na rozdíl od svých kolegů Luka Cage 70 %, Daredevila 87 % nebo třeba Flashe 77 % ale Lucifer neexistuje v žádném sdíleném univerzu. Sledovat ho navíc můžete, i když jste původní komiksy od DC nikdy nečetli, neboť se od své předlohy výrazně liší.

Nejslavnější filmová univerza. Odehrávají se všechny filmy Pixaru ve stejném vesmíru?

Lucifer vlastní klub uprostřed andělského města a má vlastně všechno, co k životu potřebuje, něco jej ale pořád táhne k vyšetřovatelce Chloe Decker. Začne jí proto pomáhat s případy, neboť dokáže vymámit z každého člověka jeho nejhlubší tužby. Jak dvojice řeší další a další případy, poznává Lucifer nové stránky lidské povahy a postupně čím dál více i sám sebe.

Jeho dovolená se však nelíbí nebeskému tatíkovi, který pošle na Zem anděla Amenadiela. Ten má za úkol donutit Lucifera k návratu do pekla všemi možnými prostředky. V současné době běží již třetí řada a kritici chválí seriál za jeho humor a skvěle napsané dialogy. Za zmínku také stojí skvělý herecký výkon představitele hlavní role, britského herce Toma Ellise  .

4) Tajemství Pravdy 71 %

Než přišla Hra o trůny, bylo Tajemství Pravdy nejspíš nejambicióznějším fantasy seriálem své doby. Za zády mělo totiž populární předlohu Terryho Goodkinda   a natáčelo se v populárních exteriérech Nového Zélandu. Přesto seriál po druhé sezóně skončil a přes snahy fanoušků dosáhnout jeho obnovení nevyšla od roku 2010 jediná epizoda.

Příběh pojednává o lesním průvodci Richardu Cypherovi, který záhy zjistí, že je Hledačem pravdy. S pomocí Zpovědnice Kahlan, pověřené jeho ochranou a moudrého (čti: střeleného) čaroděje Zedda musí hrdina cestovat celou fantastickou zemí, a nakonec se i postavit nebezpečnému vládci Darkenu Rahlovi.

Fantasy a sci-fi se netočí jen v Hollywoodu. 15 žánrových snímků, které vznikly mimo Ameriku

Tajemství Pravdy se dočkalo spíše smíšených recenzí, které kritizovaly mimo jiné příliš očividnou inspiraci seriálu jinými kulturními fenomény.

5) Cizinka 79 %

Máte slabost pro cestování časem? Pak byste asi neměli minout seriál Cizinka (v originále Outlander), který vzniká v britsko-americké koprodukci. První řada si odbyla premiéru v roce 2014, v současné době pak diváci viděli již třetí sezónu.

Děj začíná v roce 1945 po skončení druhé světové války, kdy se mladá Claire vydává se svým manželem Frankem na líbánky. Při procházce okolo menhirů se ale dostane do 200 let vzdálené minulosti, kdy se dostane přímo do centra bojů mezi anglickými červenokabátníky a rebelujícími skotskými horaly. Claire proto musí zjistit, jak se vrátit zpět do 20. století, a přitom se jí budou hodit i zkušenosti z války, kde působila jako zdravotní sestra.

Neprávem opomíjená Cizinka vznikla podle knižní předlohy z pera americké spisovatelky Diany Gabaldon   a těší se převážně pozitivním recenzím. Vyhrála také několik televizních ocenění.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: