Vize, které nedošly naplnění: Filmy, které nakonec vypadají úplně jinak

Datum vydání 29. 12. 2017Shlédnutí 12 525×Sdílení článku121Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Nedávno vyšel po celých desíti letech zbrusu nový sestřih třetího Spider-Mana 62 %, toho s Tobeym Maguirem   v hlavní roli a se Samem Raimim   coby režisérem. Není úplně zřejmé, za jakým účelem se na videodiscích objevil, znovu ale připomněl mnoha fanouškům série, jak skvěle mohlo tehdy velkolepé finále dopadnout s o něco lepším scénářem. Pavoučí muž v tom ale rozhodně není sám.

Darebák nás přelstil

Různé přetáčky a změny důležitých dějových linek na poslední chvíli či dokonce až s křížkem po funuse jsou v Hollywoodu relativně běžné. Zřetelně vidět byly třeba na loňském Rogue One 79 %, přestože tento film ze světa Star Wars vůbec nedopadl špatně. Bystří, zapálení fanoušci si totiž už při prvním zhlédnutí všimli, že ve výsledném sestřihu chybí hned několik výrazných scén z trailerů.

Původní koncept totiž počítal třeba se značně odlišnou povahou hrdinky Jyn Erso. Měla být akčnější a konfliktnější, čímž by se nejspíš dosti změnila atmosféra snímku i způsob vyprávění. V naprosto odlišném duchu se pak měl nést závěr. Rebelové se totiž na prvních promo materiálech zcela zjevně snaží utéct se samotným pevným diskem s plány Hvězdy smrti, místo aby data jednoduše odvysílali jako ve výsledném filmu. Nepočítalo se také samozřejmě se smrtí všech důležitých postav.

Star Wars: 20 nejúžasnějších momentů ze 7 epizod vesmírné ságy

Nás filmožrouty ale samozřejmě nejvíc mrzí vystřižení dalšího momentu s Darthem Vaderem, který se mohl hrdě zařadit mezi stávající dva. Ředitel Krennic v něm sithskému lordovi vysvětluje, že síla nové imperiální zbraně je nezměrná a my bychom velice rádi viděli, jak ho populární padouch utře nějakou tou hláškou o podceňování potenciálu Temné strany Síly.

V předaleké galaxii vás nikdo neuslyší křičet

Výrazně jinak ale měl svého času vypadat i Návrat Jediů 87 %, šestá epizoda Star Wars série. Příběh se měl točit skoro exkluzivně okolo Bobby Fetta a císař s Vaderem by se naplnění svých osudů dočkali až v případných pokračováních s číslovkami sedm až devět. Nikdy vám nebylo divné, že si dává Impérium vrací úder 89 % takovou práci s představením námezdního lovce, kterého se děj zbaví hned v úvodu následujícího dílu?

Že mohl Vetřelec 90 % skončit brutální smrtí Ripley, jsme vám už prozradili v úplně prvním článku na našem webu ještě před oficiálním spuštěním. Víte ale, že měla jedna z nejslavnějších potvor našeho vesmíru původně vypadat úplně jinak? Rané verze scénáře ji popisují jako chapadlovitou, šupinatou odpornost zhruba proporcí červa, instrukce pro výtvarníka zase doporučovaly inspirovat se tělem dítěte a patřičně ho zdeformovat. H. R. Giger   si ale nechal volné ruce a dobře udělal.

Fantastická čtyřka ve sněhovém království

Výrazné posuny se samozřejmě nevyhýbají ani animovaným snímkům. Elsa z Ledového království 76 % je v jádru kladnou postavou, přestože nedokáže občas tak úplně kontrolovat své mimořádné schopnosti. Původně však měla stát na opačné straně barikády a její ledový zámek, který vystavěla jako symbol sebepřijetí, začínal jako padoušské doupě. Ale Andersenovu pohádku o sněhové královně jste už určitě někdy slyšeli…

Dětem je fakt nepouštějte. 8 velmi dospělých animovaných filmů

Kdoví, jak by si taková verze vedla u diváků – víme ale najisto, že Fantastickou čtyřku 43 % podle původního scénáře bychom si užili víc, než mizerný pokus z roku 2015. Jejím padouchem se měl stát Galactus, pravděpodobně navíc už ne jako divná mlhovina ze Silver Surfera, nýbrž ve své kanonické komiksové podobě. Scénárista se vyjádřil, že by šlo o film podobný těm z produkce Marvelu, což nám i přes jistou omšelost zavedené formule vůbec nezní špatně.

Mimozemský Ježíš a smažený Whiplash

Když už jsme Marvel jednou zmínili, za pozornost stojí i fakt, že měla zcela odlišně vypadat i druhá Iron Manova výprava 73 % na střbrné plátno, jež je mezi fandy univerza obecně považována za spíše slabší příspěvek. Alternativní verze končila scénou, v níž vzal Whiplash Pepper jako rukojmí a Tony Stark musel vzniklou situaci řešit s pomocí svého kamaráda Jamese Rhodese. Část snímku s nedokončenými vizuálními efekty si můžete pustit níže.

Mohli bychom zmínit ještě spoustu nikdy neviděných scénářů. V jedné z prvních verzí snímku Batman versus Superman 62 % měla vzájemnou nenávist obou hrdinů spustit smrt snoubenky Bruce Wayna. A věřte tomu nebo ne, v prvním filmovém Star Treku 74 % se měl kapitán Kirk střetnout s mimozemšťanem, který na sebe vzal podobu Ježíše Krista a pracovalo se i s verzemi, v nichž se objeví Winston Churchill, Adolf Hitler nebo John Fitzgerald Kennedy.

Já jsem oheň! Já jsem smrt!

My se ale na závěr spokojíme s povzdechem nad nikdy neuskutečněnou vizí Hobita, kterou zpracoval Guillermo Del Toro  . Nic ve zlém, Peter Jackson   je skvělý režisér… ale poté, co jsme mohli vidět roztodivné kreatury v Torových filmech Faunův labyrint 81 % nebo Hellboy: Zlatá armáda 73 %, velice rádi bychom se dočkali i jeho designů pro obyvatele světa Středozemě. Však posuďte sami.

Skřeti z Gundabadu se měli těšit roztodivným, ostnatým kostýmům a stejně stylizovaným zbraním. Zdá se, že chtěl režisér vsadit na propracované masky, spíše než na extenzivní využití počítačových efektů, jež bylo jeho nástupci Jacksonovi mnoha kritiky právem vytýkáno. A přestože se Šmak animátorům Wety skutečně povedl, stejně by bylo úžasné vidět na plátně rohatou potvoru s kly, kterou si vysnil právě Del Toro. Strašlivý drak by se tak snáze odlišil od svých fantasy konkurentů typu Safiry z Eragona 48 % či Draca z Dračího srdce 73 %, a ještě by zapůsobil děsivějším dojmem.

Hobit: Proč nová trilogie Petera Jacksona nedosáhla kvalit Pána prstenů?

Co se ale stalo, stalo se. Minulost už nikdo nezmění, a tak se ani nedozvíme, které z výše vypsaných filmů by ve své odlišné variantě nakonec zaujaly diváky více. Za chvilku snění ale nepoužité koncepty určitě stojí.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Datum vydání 27. 9. Autor článku Daniel Názory k tématu9Sdílení článku1143
Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Datum vydání 29. 4. Autor článku Aleš Názory k tématu2Sdílení článku1056
Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Sdílení článku886
Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Datum vydání 25. 9. Autor článku Aleš Názory k tématu21Sdílení článku859

Pamela Anderson tvrdí, že Sylvester Stallone jí nabídl byt a Porsche, když se stane jeho milenkou

Datum vydání Včera Autor článku Tomáš Sdílení článku1

Pojďme si formou krátké analýzy připomenout kultovní Vřískot od režiséra Wese Cravena. Horor, který se satiricky otírá o žánrová klišé.

Datum vydání Včera Autor článku J.Rose Sdílení článku1

Šestá série Cobra Kai bude poslední, tak seriál podle slavného filmu Karate Kid dospěl ke svému konci. Trailer!

Datum vydání 25. 1. Autor článku Vojtěch Sdílení článku72

Kdokoli zachrání Grogu, navždy to změní Star Wars. Nastane zásadní zlom v epickém příběhu?

Datum vydání 25. 1. Autor článku Tomáš Sdílení článku52
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku881
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku425
10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

Datum vydání 2. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu33Sdílení článku581