Plešatý Jorah a Daario se zlatým knírem. Jak vypadají hrdinové Hry o trůny v knihách?

31. 12. 2017 6 082×126 světlý/tmavý vzhled

Herci, kteří ztvárnili hrdiny a padouchy seriálu Hra o trůny 92 %, si zaslouží za své vesměs působivé výkony jenom chválu a přízeň diváků. Přestože jim ale nelze skoro nic vytknout, fanoušek knižní předlohy přeci jen občas nad castingovými rozhodnutími tvůrců populární televizní zábavy bezmocně obrátí oči v sloup. Však posuďte sami, jak se vaše oblíbené postavy naprosto nepodobají svým předobrazům.

1) Tyrion Lannister

Příroda sice Petera Dinklage   obdařila nižším vzrůstem jako jeho seriálovou postavu, u toho však veškeré podobnosti končí. Vedle skřeta z Lannisterů totiž americký herec vypadá jako hotový manekýn. Knižní Tyrion má jedno oko černé, vyčnívá mu čelo a v jeho vlasech se míchají světle blond prameny s vraními. Navíc schytal daleko krutější ránu v bitvě u Králova přístaviště, kdy jej seknutí připravilo o podstatnou část nosu.

2) Euron Greyjoy

Euron má být podle knih údajně pohledný – necháme na ženské části našeho čtenářstva, aby rozhodla, zda tuto charakteristiku Pilou Asbæk   naplňuje. Rozhodně mu však chybí páska přes oko, bleděmodré rty a stejnou barvou žhnoucí oko. Seriálový Euron také postrádá dlouhé černé vlasy a vousy, které by mu dodaly patřičně démonické vzezření. Nemá také nijak přehnaně světlou pokožku, kterou se v knihách vyznačuje.

Zvraty ve Hře o trůny: 10 šokujících překvapení, která nám seriál v minulých sériích nachystal

3) Missandei

Nathalie Emmanuel   možná nemá kulatou tvář, ale odstín pokožky seriál docela trefil, tak v čem je problém? Zaprvé samozřejmě ve zlatých očích, kterými by si měla Daenerysina poradkyně prohlížet svět… a pak také v její romanci s Šedým červem. Knižní Missandei je totiž pouhých deset let. Její představitelka je v současnosti už o osmnáct roků starší, což bude nejspíš v celém seriálu rekordní věkový rozdíl mezi postavou a hercem – pokud samozřejmě vynecháme Nočního krále nebo Tříokou vránu.

4) Jorah Mormont

Iain Glen   je dalším hercem, který je pohlednější než jeho hrdina. Knižní ser Jorah má chlupy skoro všude, jen ne na hlavě, Daenerys ho nepovažuje za nijak přitažlivého a kůže se mu pod ostrým sluncem východního kontinentu zabarvila dotmava. V průběhu Tance s draky navíc v otroctví obdržel démonické tetování na obličej, na druhou stranu nikdy nechytil nebezpečný šedý lupus.

10 nejlepších bojových scén Hry o trůny. Bouře mečů nad Západozemím propukla

5) Daario Naharis

Jednou z nejzvláštnějších postav celé knižní série je bezpochyby námezdní žoldák a Daenerysin milenec Daario. Toho si už na televizní obrazovce zahráli dva různí herci, z nichž ten původní alespoň měl autentické kudrnaté dlouhé vlasy. Ani on ale nedokázal plně zachytit Daariův extravagantní zevnějšek. Žoldákovy pačesy jsou totiž modré jako šmoula, stejnou barvu má i jeho brada a oči, přičemž knírek Naharis štramácky natřel nazlato. Ještě ke všemu se jako floutek i obléká.

6) Syrio Forel

Na co filmaři mysleli, když obsazovali roli vodního tanečníka Syria Forela, nám asi navždycky zůstane záhadou. Miltos Yeromelou   je totiž spíše menší, zavalitější postavy, s kudrnatou kšticí, za niž by se nestyděl ani středozemský hobit. Knižní šermíř přitom stavbou těla připomíná spíš pochodujícího kostlivce s plešatou hlavou a ostrým orlím zobákem. Vlastně je úplným opakem své seriálové verze.

7) Ramsay Bolton

A zase tu máme jeden případ, kdy Iwan Rheon   dodal své postavě nezasloužené charisma. Knižní Ramsay má šikmá ramena, masité tělo, které nejspíš v pozdějších letech ztloustne (pokud se jich knižní padouch dožije), široký nos a dlouhé černé vlasy. Na své oběti se také usmívá širokými rty připomínajícími těla červů, takže se bez debat řadí mezi největší ošklivce Západozemí.

8) Brienne z Tarthu

To platí i o mohutné válečnici, kterou ztvárnila Gwendoline Christie  . Herečka je sice podobně vysoká, nemá ale zrovna plochý hrudník a pihami posetou tvář, natožpak křivé, později částečně povyrážené zuby. Knižní Brienne navíc hyzdí několikrát přeražený nos, pozůstatek zuřivých bojů, jichž se zúčastnila.

Co vedlo k válkám ve Hře o trůny? Máme pro vás stručný přehled dějin Západozemí

9) Ygritte

I Rose Leslie   je pro svou roli až příliš krásná. Na svých osmnáct let je podle knihy dost malá a oči má prý až příliš daleko od sebe. Jonovi na první pohled přijde, že by nijak nevyčnívala mezi služebnými na Zimohradě. Tedy ničím krom svých zacuchaných, ohnivých vlasů, jejichž výraznou barvu naopak seriál nejspíš až příliš podceňuje.

10) Tommen Baratheon

Knižní Tommen je mladší než jeho představitel ve Hře o trůny, to ale není jediný rozdíl. Herec Dean-Charles Chapman   nemá jeho kudrnaté vlasy a ani oplácanou postavu, kterou se zatím poslední mužský lannisterský vladař vyznačuje. Snad také ani nemusíme podotýkat, že je v Písni ledu a ohně zatím živý.

Bonus) Železný trůn

Jistě, kovové křeslo králů můžeme jenom stěží považovat za postavu. Hraje však v příběhu podobně důležitou roli. Knižní trůn je mnohem méně symetrický než jeho seriálová verze. Také se tyčí do řádné výšky, ze které se na návštěvníky velké síně ježí hroty a čepele zakovaných mečů. Sám spisovatel George R. R. Martin   dlouho pátral po nějakém obrázku, který by vystihoval alespoň zčásti jeho vizi – a nakonec takový našel.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

Bitva o Zimohrad je tady. Hra o trůny konečně zveřejnila první trailer k finální řadě

5. 3. Aleš 559

Naše brány ničí odvážní muži. Pojďme je pozabíjet! 10 nejlepších proslovů před bitvou

1. 10. Aleš 47308

10 filmových smrtí Seana Beana. Jak nejkrutěji zahynul chodící spoiler?

4. 10. Aleš 29268

Tohle není ve scénáři! 10 nejúžasnějších spontánních momentů ve filmu.

20. 11. Aleš 1244

Festival nezajímavosti. Připomeneme 10 fantasy snímků, na které jste už dávno zapomněli

7. 10. Aleš 15238

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 96

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 146

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 45

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 11197

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 19736

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16367

To nejzajímavější z tohoto týdne: