Nejslavnější camea. 7 nehereckých štěků, které musíte vidět

1. 1. 2018 6 530×471 světlý/tmavý vzhled

Krátkým, zpravidla překvapivým drobným rolím známých osobností ve filmech se říká také cameo. Přeborníkem v téhle disciplíně je rozhodně komiksový autor Stan Lee  , který se mihl skoro v každém filmu, kde vystupují hrdinové Marvelu. Rozhodně ale není sám – vybrali jsme pro vás sedm lidí, kteří se objevili leckdy v hodně, hodně překvapivých rolích ve známých hollywoodských blockbusterech.

1) Keith Richards   a Paul McCartney   v Pirátech

Už dva slavní hudebníci se objevili v sérii Piráti v Karibiku jako příbuzní legendárního kapitána Jacka Sparrowa. Nejdřív to byl tatík v podání Keitha Richardse, kterého jsme mohli poprvé vidět ve třetím díle Na konci světa 66 %. Malou roli si potom zopakoval i v navazujícím snímku Na vlnách podivna 63 %, takže je otázkou, nakolik se ještě jedná o cameo.

Piráti z Karibiku: Mrkněte do zákulisí plavby na konec světa

Letos však Salazarova pomsta 70 % ukázala i Jackova stejnojmenného strýce, v němž pozorní diváci poznali Paula McCartneyho. Sparrowové si spolu krátce popovídali ve vězení, do něhož se mladší pirát dostal po pokusu o vyloupení místní banky.

2) Elon Musk   v Iron Manovi 2 73 %

Technologického vizionáře Elona Muska někteří lidé skutečně srovnávají s komiksovou postavou Tonyho Starka, není tedy divu, že se oba muži potkali. Stalo se tak ve snímku Iron Man 2, kde si krátce podali ruku před závodem formulí. To ale není všecho: režisér Jon Favreau   si s Muskem padl do oka a ten proto umožnil filmařům natáčet v prostorách jeho společnosti SpaceX.

3) Peter Jackson   v Jednotce příliš rychlého nasazení 79 %

Určitě víte, že režisér Pána prstenů, Hobita nebo třeba King Konga 73 % velmi rád nenápadně vykoukne ve všech svých snímcích, takže upozorňovat na jeho camea je asi stejně zbytečné, jako informovat o dalším štěku výše zmíněného Stana Leeho. Víte ale, že se mrkl i do Jednotky příliš rychlého nasazení, režírované jeho kamarádem Edgarem Wrightem  ?

Zahrál si tam Santu Clause. Tedy přesněji, muže převlečeného za Santu Clause.Tvář mu tedy zčásti skrývá falešný bílý plnovous, podle očí a oboří ho ale možná poznáte. Ve flashbacku bodl hlavního hrdinu snímku do ruky.

4) Donald Trump   v Sám doma 2 73 %

Donald J. Trump, současný prezident Spojených států amerických, nakoukl do komedie Sám doma 2 ještě jako obyčejný superbohatý byznysmen. Ukázal svou dobrotivou tvář, když protagonistovi Kevinovi poradil správný směr. Objeví se sice jen na několik sekund, nehrozí však, že byste si jeho oranžové kštice nevšimli.

Sám doma v Praze? Kevin se zase ztratil a zachraňují ho Trump s Jágrem

5) Michael Jackson   v Mužích v černém 2 61 %

Dva hudebníky už v seznamu máme, proč tedy nepřidat třetího? Michael Jackson byl velkým filmovým fanouškem a na prvních Mužích v černém se mu líbila jejich kreativita. Proto informoval tvůrce, že by se rád podílel na pokračování a ti pro něj vymysleli krátké cameo, v němž se Jackson snaží stát se agentem. Naneštěstí ale naráží jen na nepochopení.

6) Neil deGrasse Tyson v Úsvitu spravedlnosti 62 %

Slavný americký astrofyzik a popularizátor vědy se dostal do snímku Úsvit spravedlnosti, kde v televizi probírá dopad příchodu Supermana na planetu Zemi. Připomíná, jak už v minulosti vzal za své heliocentrický model s naší planetou ve středu vesmíru, jak jsme díky evoluci pochopili, že lidské místo v přírodě není nijak výlučné a tvrdí, že je Superman jenom posledním hřebíčkem do rakve našich bláhových snů o výjimečnosti.

7) Buzz Aldrin v Transformers 3 63 %

Astronauti Neil Armstrong a Buzz Aldrin byli prvními lidmi na povrchu Měsíce. Podle příběhu třetího dílu Transformers tam ale objevili něco víc, než jen kamení a měsíční prach. Nalezli velkou loď transformerů a když pravda vyšla po letech najevo, Buzz Aldrin se setkal s Optimem Primem a pozdravil jako kolegu vesmírného cestovatele. Vůdce Autobotů odpověděl, že je mu ctí se s Aldrinem setkat. I my jsme na filmovém plátně rádi viděli všechny osobnosti z tohoto žebříčku, protože nás dokázaly překvapit a občas i rozesmát.

Transformers: Roboti si vydělávali product placementem a ničili auta poškozená povodní

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (4 komentáře)  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 121193

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 8725

Sám doma v Praze? Kevin se zase ztratil a zachraňují ho Trump s Jágrem

17. 12. Aleš 7715

Avengers Endgame trailer je tady. Tony Stark umírá ve vesmíru, Hawkeye se vrací

7. 12. Aleš 577

Avengers se připravují na cestu do kvantové říše. Druhý trailer na Endgame dorazil

14. 3. Aleš 1538

.Star Wars: Povíme, co inspirovalo George Lucase při vytváření konfliktu mezi povstalci a Impériem

Dnes Aleš

.Pacific Rim: Scénárista jedničky prozradil, jak měla původně vypadat pokračování

Včera Aleš 33

.Sylvester Stallone promluvil o novém Rambovi a o svém nadcházejícím neznámém filmu

20. 9. Aleš 56

.Star Wars: Rian Johnson promluvil o své trilogii, známe další možné spoilery k Vzestupu Skywalkera

20. 9. Aleš 21

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 6603

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 3199

Marvel konečně odhalil, kdy přesně se odehrávají jeho jednotlivé filmy

19. 11. Aleš 8121