Guillermo del Toro prozradil, proč nerežíroval druhý Pacific Rim

4. 1. 2018 2 833×7 světlý/tmavý vzhled

Populární režisér Guillermo del Toro   nechtěl původně svou sérii opouštět – po úspěchu jedničky 63 % sepsal scénář pokračování, připravil nový design řady příšer a robotů a už už se chystal pustit do natáčení, když najednou dostal zprávu od Legendary Pictures, že se přípravy Pacific Rimu o půl roku odkládají.

Původní datum premiéry totiž obsadil snímek xXx: Návrat Xandera Cage 47 % a producenti se obávali, že by tak přišli o část výdělku. Del Torovi se ale nechtělo čekat, takže se nechal přemluvit svými kolegy a přáteli Alfonsem Cuarónem   a Alejandrem Iñárritem  , aby se raději věnoval Tváři vody 77 %, která do českých kin dorazí už zhruba za měsíc.

Filmy podle komiksů nejsou jen pro děti. Vybrali jsme 10 obzvlášť temných

Zdá se, že to bylo správné rozhodnutí, neboť film posbíral na zahraničních festivalech už mnoho prestižních ocenění a del Toro navíc v nedávném rozhovoru pro TheWrap uznal, že vzhledem k výrazně nižšímu rozpočtu dostal daleko větší míru tvůrčí svobody.

Myslím, že si teď můžu dovolit natočit snímek za 20 nebo 30, možná i 40 nebo 45 milionů v podstatě tak, jak budu chtít. S rozpočtem 50 nebo 55 milionů už je to složitější.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor