Nemusí se vždy jen mordovat. 10 případů, kdy nás Hra o trůny šokovala i bez vraždění

5. 1. 4 880×176 světlý/tmavý vzhled

Šokující momenty Hry o trůny 92 %: Tentokrát bez vraždění
Na neustálé vraždění i všemožné souložení už si diváci Hry o trůny během uplynulých let stačili zvyknout. Proto dnes obojí úplně vynecháme a budeme se soustředit na ostatní šokující momenty, kterých má seriál i beztoho víc než dost. Čeká nás mrzačení, mučení, ponižování a spousta dalších veselostí. A protože není nač čekat, rovnou se pustíme do toho.

1) Melisandra rodí stínové děcko

Porod Rudé kněžky asi utkvěl v paměti všem divákům. Stín s tváří krále Stannise totiž následně zavraždil charismatického Renlyho a výrazně tak změnil poměr sil v Sedmi královstvích. Brienne se dostala na nečekanou cestu, zatímco Tyrellové změnili stranu a připojili se k Lannisterům. Ještě víc, než samotná vražda ale diváky překvapil způsob, jakým stín přišel na svět. Od boha, který si nechává říkat Pán světla, bychom takové démonické vřeštění nečekali.

Původní seznam i s vraždami. Zvraty ve Hře o trůny: 10 šokujících překvapení, která nám seriál v minulých sériích nachystal

2) Mučení krysami

Vezmete škopek. Do škopku nacpete pár krys a připevníte jej nic netušící oběti na břicho. Pak zapálíte pochodeň a podržíte ji pod škopkem. Jak se stěny začnou zahřívat, krysy budou hledat cestu ven. O co byste se vsadili, že si vyberou tu nejměkčí? Tohle originální vylepšení práva útrpného v seriálu zavedl jeden z poskoků Gregora Hory Clegana. Vysloužil si za to zlomený krk, když ho Arya zmínila Jaqenovi jako první osobu, která musí zemřít.

3) Daenerys jí syrové koňské srdce

Možná víte, že zvířecí orgán, který Daenerys s námahou okusovala hned v první sezóně seriálu, ve skutečnosti vznikl z hmoty podobné gumovým medvídkům. Asi ale netušíte, že jej autoři seriálu vyrobili tak, aby byl opravdu chuťově odporný a usnadnil tak Emilii Clarke   její hraní. Navíc rekvizitu polili sirupem, který lepil a také přitahoval mouchy. Mňam!

4) Cerseino pokání

Když vrabčáci lapnou samotnou královnu, musí si to náležitě užít. Proto ostříhali Cersei její zlatou hřívu a nechali ji nahou projít ulicemi Králova přístaviště. Takového ponížení se pyšná členka rodu Lannisterů vůbec nenadála. Herečka Lena Headey   se ale ve skutečnosti na kameru nesvlékla, její tělo poskytla dublérka. Někteří fanoušci ji za to kritizovali, zkuste si ale tři dny za sebou natáčet nahou scénu a ještě přitom nezapomínat na hraní těch správných emocí.

5) Joffrey si hraje s kuší

Jak daleko dokáže zajít malý tyran Joffrey jsme se dozvěděli mimo jiné ve druhé sérii, kdy dostal na hraní novou kuši. Jeho strýc Tyrion mu do pokoje poslal dvě prostitutky. Joffrey jednu donutil bít tu druhou, aby svému příbuznému poslal krvavý vzkaz, a během celého toho násilí mířil na obě ženy nabitou šipkou. Pokud tohle nejsou náročné pracovní podmínky, pak už nic.

Kdo získá židli z mečů? Představujeme 10 nejschopnějších hráčů Hry o trůny

6) Jaime ztrácí ruku

Skoro každá část těla je k něčemu dobrá, ale ruce patří mezi ty opravdu hodně užitečné. Zvlášť pak pro lidi, kteří si s jejich pomocí vydělávají na chleba, ať už drží motyku nebo třeba meč. Jaime Lannister spadal do poslední zmíněné kategorie a možná proto k němu mnozí diváci poprvé pocítili soucit, když jeho zbrani uvyklá ruka odpadla odseknutá od zbytku těla.

7) Theon ztrácí… však vy víte

A když už mluvíme o podstatných orgánech, nesmíme zapomenout na Theona Greyjoye. Někdy je lepší zemřít, než se nechat zajmout. Je otázkou, jaký osud by mladý kraken volil, kdyby předem věděl, jakého zacházení se mu z rukou boltonského bastarda Ramsayho dostane. Zvlášť, když krutý padouchův humor řeže skoro stejně hluboko, jako jeho nůž.

8) Masové koláče

To, že Arya zavraždila potomky Waldera Freye, do tohoto žebříčku nepatří a navíc je to vcelku pochopitelné. Rodinní příslušníci za rodinné příslušníky. Že ale milovaná dcera čestného, statečného a dobrotivého lorda Eddarda Starka mrtvoly svých obětí nasekala do koláčů a upekla, to jste zaručeně nečekali. Je nám sice divné, kde na to vzala čas a trpělivost, ale pomsta přeci nejlépe chutná za studena… s horkým koláčem po ruce, samozřejmě.

Hra o trůny: Legendární intro skrývá řadu drobných detailů a jeho vznik se řídí jasnými pravidly

9) Branův pád

První série, první díl. Ledoví zombíci byli cool, nahota stále ještě nová a šokující, vraždění na svatbě taky možná nadzdvihlo nejedno obočí… ale pak přišel samotný závěr epizody a malý Bran padající do oka kamery. Ano, svůj let do hlubin nakonec přežil, ale následky si ponese do konce života. Ani jediná drobná chyba se ve Hře o trůny neodpouští.

10) V zákulisí

Nahotu už jsme v tomto žebříčku zmínili mnohokrát, šlo ale bez výjimky o ženskou nahotu. Možná i kvůli lidem, kterým jednostranné svlékání přišlo dost nefér, ale tvůrci do šesté řady zařadili scénu, v níž se pro změnu ukáže nádobíčko opačného pohlaví. Ve srovnání s jinými položkami na tomto žebříčku byly asi hodnoty diváckého šoku výrazně nižší, za zmínku ale epizoda s divadla přesto stojí.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)