7 zábavných sidekicků. Vtipní poskokové, bez nichž by byly vaše oblíbené filmy chudší

7. 1. 2018 3 863×64 světlý/tmavý vzhled

Zábavné vedlejší postavy dovedou leckdy i jinak průměrný film proměnit v příjemnou podívanou. Nebavíme se teď samozřejmě o příšerně protivných individuích typu Alfrida z třetího dílu Hobita 75 % nebo Jar Jara Binkse z prequelové trilogie Star Wars, ale o těch, jimž se neustálé šaškování daří trochu lépe. Zavzpomínejte i na svoje oblíbené vtípky v našem seznamu!

7) Oslík

Shrekův zvířecí pomocník dokáže být stejně otravný jako oba výše zmínění, jeho neustálé všetečné otázky a žvanění nesmyslů ale většinu času slouží příběhu a skvěle kontrastuje s až zasmušilou vážností ústředního zlobra. Od parodie na pohádky navíc tak nějak čekáme, že bude obsahovat bláznivé charaktery, které ve sci-fi nebo fantasy velkofilmu působí dosti nepatřičně.

Pokud vás zajímají výhradně zvířata: Vždycky po ruce. 10 nejlepších zvířecích sidekicků našich filmových hrdinů

Nejlepší momenty: Oslík se snaží přesvědčit Shreka, aby ho nechal přespat ve svém bažinném domově. Nejprve jednoduše ukecává, potom zkusí citové vydírání a nakonec začne hysterčit. A pak taky samozřejmě jeho neustálé: “Už tam budem?”

6) Baloo

V džungli se nachází mnoho různých zvířat: stateční vlci, prohnaný tygr, moudrý panter a taky medvěd pohodář, jehož životní styl se točí zejména okolo medu a nerespektování pravidel. Malý Mauglí mu ihned padne do oka, Baloo v něm rozpozná potenciálního komplice a v očekávání plodné spolupráce jej osvobodí z hadích smyček.

Nejlepší momenty: „Ještě nikdy jsi nebyl ohroženějším druhem.“ „To není písnička, kluku. To je propaganda.“

5) Timon a Pumbaa

Co by byl Lví král 86 % bez svého prasete bradavičnatého a jeho surikatího kamaráda? Tahle zpívající dvojice proslulostí rychle překonala i ústřední kočkovité šelmy a dočkala se dokonce i vlastních filmů a seriálu. Stali se dokonce součástí vzdělávacího pořadu o bezpečnosti, kde Pumbaa svému kamarádovi Timonovi předával základní zásady.

Nejlepší momenty: Timon a Pumbaa zpívají The Lion Sleeps Tonight. Tahle klasika prostě nemohla ve filmu z afrického prostředí chybět.

4) Nick Frost  

Možná víte, že Nick Frost není jméno konkrétní filmové postavy, ale jistého herce – toho, který po boku Simona Pegga   zazářil v celé cornetto trilogii snímků Soumrak mrtvých 75 %, Jednotka příliš rychlého nasazení 79 % a U Konce světa 64 %. A pokud jste libovolný z těcho tří snímků dokonce viděli, víte, že by se bez něj hlavní hrdinové rozhodně neobešli. Věrný kamarád jim totiž krom neochvějné statečnosti a věrnosti nabídne i pořádnou dávku smyslu pro humor.

Cornetto trilogie. Když jednotka příliš rychlého nasazení potkává zombíky a mimozemšťany

Nejlepší momenty: Za nás je to nerozhodně. Scéna z Úsvitu mrtvých, kde Ed objeví mimořádnou efektivitu vinylů v boji proti zombiím versus hospodská bitva s roboty, kde Andy mlátí nepřátele barovými stoličkami. Vyberte si sami.

3) Jacquouille

Cesta chrabrého rytíře Godefroye do moderních časů by nebyla ani z poloviny tak zábavná, kdyby jej nedoprovázel jeho zbabělý, leč zchytralý poskok Jacquouille. Ten dokáže na první pohled identifikovat zákeřného saracéna v samohybném voze, žasne, když se při rozsvícení žárovky temná noc náhle promění v den a až podezřele sympatickou je mu současná demokracie.

Nejlepší momenty: „Jsi si jist, že si tvůj přítel nechce sednout ke stolu?“ „Není šlechtic, takže neumí hodovat. Je šťasten, když může zhltnout zbytky po nás. Tu máš, věrná duše!“ „Tisíceré díky, pane Huberte!“

2) Heihei

Střelený kohout Heihei z Odvážné Vaiany 80 % nahradil záhy na pozici hrdinčina sidekicka roztomilé prasátko a po zbytek filmu se staral o obveselení diváctva. Pták je to natolik dementní, že by se byl už dávno zasebevraždil, kdyby se Vaiana, Maui i oceán neustále nesnažili jeho sebedestruktivní pokusy zastavit. Také občas polyká kameny. Protože prostě proto.

Nejlepší moment: Maui nasype před Heiheie zrní, aby si ho vykrmil na sváču. Kohout začne zobat úplně mimo hromádku potravy. Maui chvíli konsternovaně hledí, načež pohybem ruky nasměruje přičinlivé kohoutovo zobání správným směrem. Kvok!

1) Benji Dunn

Ethan Hunt se vrhá do jedné nemožné mise za druhou. Mnoha pokračování série Mission: Impossible by se ale nedožil bez svého kamaráda, spolehlivého ajťáka Benjiho. Ten sice místo práce v centrále akorát smaží videoherní tituly typu střílečky Halo, svým kolegům však příležitostně přispěje nějakou tou hackerskou radou či počítačovým kouzlem.

Který film si vyžádal nejvíce obětí? 10 nejnebezpečnějších snímků všech dob

Nejlepší moment: Ethan Hunt visí za ruce ze dveří letadla. A Benji se ho snaží zachránit. Tím, že otevírá špatné dveře.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Marty, musíme zpátky do budoucnosti! 10 skvělých filmů o cestování časem

14. 11. Aleš 23315

10 vystřižených scén, které vám dovolí nahlédnout hlouběji do duše vašich oblíbených postav

30. 11. Aleš 1232

„Všude tam, kam dopadá slunce, je naše království.“ První teaser Lvího krále je plný nostalgie

23. 11. Aleš 228

Hans Zimmer: 10 nejlepších soundtracků geniálního skladatele

9. 11. Aleš 34198

Prohnaní padouši: 10 herců, kteří umějí perfektní filmové záporáky

9. 4. Aleš 1190

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 84

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 157

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 68

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 11197

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 19736

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16367

To nejzajímavější z tohoto týdne: