Marvel: 7 vedlejších postav, které už (pravděpodobně) znovu neuvidíme

9. 1. 2018 13 128×2671 světlý/tmavý vzhled

Filmové univerzum Marvelu je tak přeplněné postavami, že ani není možné, aby se společně vešly do jediného filmu. I z obřích blockbusterů typu předloňské Občanské války 78 % proto mizí dokonce i tak důležité postavy, jako jsou Thor nebo Hulk. Ti sice dostali vlastní dějovou linku v Ragnaroku 85 %, mezi postavami superhrdinských filmů se ale najdou i menší rybky, které už dravé proudy příběhu strhly do hlubin zapomnění.

1) Jane Foster

Pamatujete si ještě na sličnou vědkyni, do které se zamiloval samotný asgardský hromovládce? Naposledy se objevila před lety v Temném světě 73 %, Ragnarok ji už úplně vyškrtnul a znovu ji už pravděpodobně neuvidíme. Její vztah s Thorem postrádal jiskru, Natalie Portman   a Chris Hemsworth   prostě neměli tu správnou chemii. Možná i proto se vztah přední světové vědkyně a severského boha v tichosti rozpadl, a fanoušci se o tom dozvěděli spíš jen tak mimochodem.

Když jeden kostým nestačí. 10 herců, kteří ztvárnili dva a více superhrdinů

2) Betty Ross

Víte vůbec, že je Liv „Arwen“ Tyler   součástí MCU? Nebo možná spíš byla, protože ji potkal podobný osud, jako výše zmíněnou Natalii Portman. Neviděli jsme ji už od roku 2008, kdy vyšel Neuvěřitelný Hulk 63 %. Přesto má Betty Ross i po všech těch letech nejspíš větší šanci na návrat, než její kolegyně. V Občanské válce se totiž předloni objevil její tatík Thaddeus.

3) Justin Hammer

Méně vtipný, méně schopný a méně úspěšný, zato ještě ambicióznější kolega Tonyho Starka ze zbrojního průmyslu. Poprvé a naposledy jsme se s ním potkali, když uzavřel křehké spojenectví s teroristou Whiplashem, doplatil na to a skončil v chládku. Protože se další sólový Iron Manův film zatím neplánuje, nehrozí ani, že bychom museli otravné fňukání Justina Hammera v dohledné době snášet znovu.

4) Abomination

Ve vězení sedí i Hulkův nepřítel Abomination. Toho zelený hrdina zvalchoval během souboje v Harlemu, načež si jej přebraly státní úřady. Od té doby mrzne na Aljašce – doslova, protože ho jeho věznitelé uvedli do kryospánku. Není pochopitelně vyloučeno, že obří monstrum jednou zase někdo probudí. Prozatím ale pro něco podobného naprosto chybí prostor, neboť se nechystá žádný samostatný Hulkův film.

Přímo před vašima očima. Úžasné filmové detaily, kterých jste si vůbec nevšimli

5) Red Skull

Johann Schmidt stál u kolébky moderní organizace HYDRA, přestože stejnojmenná tajná společnost existovala už od pradávna. Disponuje stejnými schopnostmi jako Captain America a právě tento supervoják Red Skulla nakonec porazil. Když totiž Schmidt během souboje sebral ze země Tesarakt, objevila se nad ním nebeská obloha a padouch zmizel v paprsku světla. Mnozí spekulují, že jej Kámen prostoru jen přenesl na neznámé místo ve vesmíru. Ať už je to jakkoli, Red Skull už se nejspíš nikdy nevrátí.

6) Dormammu

Vládce Temné dimenze se objevil až skoro na samotném konci snímku Doctor Strange 76 %, kde se chystal vtrhnout na Zemi a podrobit ji své vůli. Málem by se mu to povedlo, kdyby jej čaroděj nezastavil chytrým trikem s Kamenem času. Aby Dormammu unikl z neustále se opakující smyčky, musel svatosvatě slíbit, že už nechá zemi na pokoji až do konce všech věků. Nevíme, jak moc je tenhle padouch vázaný svým slovem, jelikož ale Doctoru Strangovi zjevně stačilo, budeme předpokládat, že to fakt myslí vážně. To by znamenalo, že jeho premiéra v předloňském filmu bude naším jediným setkáním s touhle nebezpečnou entitou.

Kameny nekonečna: Co jsou zač, kde jsou a jak se tam dostaly

7) Richard

S Jane Foster jsme začali, s Jane Foster skončíme. Pamatujete si na britského nápadníka, který vědkyni nadbíhal v úvodu Temného světa? Jeho jméno je Richard. Ve světě Marvelu má dost malou, takřka bezvýznamnou roli a právem byste se mohli ptát, proč ho do našeho žebříčku vlastně vůbec taháme. Vysvětlení je prosté: mrzí nás, že se takhle plýtvá komediálním talentem Chrise O'Dowda  , hvězdy slavného seriálu Ajťáci 88 %. Tenhle týpek by mohl být z fleku Star-Lordovým strejdou nebo aspoň bratrancem sarkastického Ant-Mana.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (26 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: