Christian Bale vysvětlil, jak Nolan málem zachránil sérii Terminátor

10. 1. 2018 3 002×167 světlý/tmavý vzhled

Pokud si ještě vůbec vzpomínáte na film Terminator: Salvation 66 %, asi to nebude v dobrém. Přestože v něm totiž hráli skvělí herci typu Sama Worthingtona  , Antona Yelchina   nebo Heleny Bonham Carter  , samotný příběh za moc nestál a tvůrci navíc zhruba tak půlku vyzradili už v trailerech.

Na jedno slavné jméno jsme ale v předchozím odstavci naschvál zapomněli: vůdce lidského odboje Johna Connora totiž ztvárnil Christian Bale  , známý třeba jako Batman ze snímků o Temném rytíři. Právě ten totiž po letech prozradil, že se mohl stát Terminator Salvation znovuzrozením celé ságy, kdyby se jeho přípravy vyvíjely trochu jinak.

Já se vrátím! Terminátor zezačátku neměl ani na stereo zvuk a pak se stal kultem

Na scénáři totiž nějakou dobu pracoval Nolan – ne tedy Christopher Nolan  , autor Dunkerku 82 % či Počátku 89 %, ale jeho bratr Jonathan, který mimo jiné pomáhal se scénářem již zmíněného Temného rytíře 90 %, ale i Dokonalého triku 88 % či Interstellaru 84 %. V současné době také píše a občas i režíruje úspěšný seriál Westworld 85 %.

Jeho verzi scénáře, která ale samozřejmě neposloužila jako základ pro výsledný film, označil Christian Bale v nedávném podcastu za úžasnou. Nolan prý ale nakonec musel produkci Terminátora opustit, když byl povolán k práci na jednom ze svých dalších tehdejších projektů. Škoda – třeba má Bale pravdu a právě nolanovský Salvation by spasil celou skomírající sérii. Než se zeptáte, ta narážka je samozřejmě záměrná.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: