Jaké novinky chystají kina uvést příští týden? Těšit se můžeme třeba na nový animák od Pixaru!

13. 1. 922×211 světlý/tmavý vzhled

Některé filmy u nás oproti zahraničí vycházejí spíše s předstihem, tentokrát jsme ale měli smůlu. Animák Coco 91 % si premiéru ve světě odbyl už v listopadu a k nám doráží teprve nyní. Liam Neeson   si zase připíše na konto další akční thriller Cizinec ve vlaku   a známé tváře Frances McDormand  , Sama Rockwella   či Woodyho Harrelsona   uvidíme ve snímku Tři billboardy kousek za Ebbingem 86 %.

Začneme od animáku, protože se zdá, že Pixar opět nezklamal. Na Rotten Tomatoes svítí 96 % pozitivních recenzí a film si užilo i 95 % tamních diváků. Zamlouvá se ale i uživatelům ČSFD (na Slovensko dorazil už 4.), kteří prozatím hodnotí 91 %.

Neuvěříte, že ještě nemají Oscara! 10 herců, na které Akademie zapomněla

Ve snímku se podíváme do Mexika a z něj se vydáme do Říše mrtvých – věřte ale, že se nemusíte bát. Hlavní hrdina Miguel do ní totiž míří záměrně, aby odkryl příběh své vlastní rodiny. Jen tak se totiž může stát stejně úspěšným muzikantem, jako byl kdysi Ernesto de la Cruz.

V Hollywoodu ale dokážou i leccos dalšího – třeba natočit akční snímek o dojíždění do práce. Protože ale hlavní roli dostal Liam Neeson, zvrhne se samozřejmě každodenní rutina v boj o život, v níž hrdinovi možná nebude stačit ani jeho velmi specifická sada dovedností, získaná kdysi u policie.

Tři billboardy kousek za Ebbingem zase nabídnou konflikt mezi tvrdohlavou ženou a místními policisty, kteří už celé měsíce nedokáží objasnit vraždu její dcery. Hodnocení 86 % na ČSFD odpovídá podobně pozitivnímu přijetí v zahraničí, takže pokud máte chuť na drama, určitě nad návštěvou kina zapřemýšlejte.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (2 komentáře)