Spider-Man: 10 padouchů z komiksů, které chceme vidět v nadcházejících filmech

12. 1. 11 191×9134 světlý/tmavý vzhled

Galerie Spider-Manových záporáků je nepřeberná, většinu z těch nejznámějších už jsme ale na plátnech kin viděli. Původní trilogie Sama Raimiho   ukázala Green Goblina, Doktora Octopuse, Sandmana a Venoma, ve dvoudílném rebootu se zase objevili Lizard, Electro a v poslední scéně i obrněný nosorožec Rhino. Díky Homecomingu 74 % pak zatím poslední místo na seznamu obsadil Vulture Michaela Keatona  .

Letos našeho hrdinu uvidíme v Avengers: Infinity War   a ještě v Paralelních světech  , takže je na podobný článek nejvyšší čas!

1) Carnage

Když seděl vyšinutý Cletus Kasady, od raného mládí násilník a vrah, v americké cele, přistrčili mu do ní jako spolubydlícího Eddieho Brocka, známějšího pod jménem Venom. Černý symbiont byl v té době považován za mrtvého, nakonec si ale pro Brocka přišel a vysvobodil ho. Přitom ale stihl porodit další mimozemský organismus, který se navázal na Kasadyho a stvořil nového padoucha jménem Carnage.

Spider-Man: Minulé i budoucí filmy, ve kterých pavoučího hrdinu potkáme

Ten je v mnoha ohledech ještě nebezpečnější než jeho tatíček Venom. Nejenže má větší sílu a dokáže měnit svůj tvar, včetně vytváření čepelí či kladiv ze svých končetin, navíc je zcela nedetekovatelný Spider-Manovým šestým smyslem. Jeho nátura mu vynesla přirovnávání k Jokerovi. Carnage také rád poslouchá thrash metal a svého času porodil dalšího symbionta jménem Toxin, jehož schopnosti jsou ještě o něco větší.

2) Kraven

Legendární lovec se narodil v ruském Volgogradě do šlechtické rodiny zrovna v době, kdy aristokracie v jeho zemi vyšla z módy a carského orla nahradily srpy a kladiva. Svou kariéru začal v Africe, kde dostal od voodoo šamana lektvar, který jej zrychlil, posílil a vylepšil jeho smysly. Když už pro něj běžná zvířata nepředstavovala žádnou výzvu, rozhodl se ulovit – jak jinak – našeho přátelského Spider-Mana ze sousedství.

Po několika marných pokusech nakonec pavouka střelil, pohřbil a uzurpoval si jeho identitu, aby dokázal, že umí být lepším hrdinou. Projektil, který Spider-Mana zasáhl, ale ve skutečnosti neměl zabíjet, ale pouze paralyzovat. Když proto Kraven úspěšně dotáhl do konce svůj plán a dokázal sám sobě, že je lepší než jeho nepřítel, vrátil mu jeho identitu a spáchal sebevraždu. A to jste si mysleli, že je Carnage magor.

3) Chameleon

Kravenův nevlastní bratr se stal vůbec prvním padouchem, kterému kdy Spider-Man čelil. Nespoléhá se na hrubou sílu, původně dokonce neměl žádné speciální schopnosti. Vyráběl mimořádně propracované masky a pak se vydával za různé lidi, čehož využíval pro páchání zločinů. Jeho porážka si zpravidla vyžádala všechen Spider-Manův důvtip – tedy dokud jednou Chameleon neudělal chybu a neosoboval si tvář Petera Parkera.

4) Kingpin

Král zločinu už v posledních letech na plátnech a obrazovkách dvakrát bojoval proti Daredevilovi, se svým dalším častým protivníkem Spider-Manem se ale dosud nestřetl. Ani Kingpin se jako pouhý člověk nemůže svými schopnostmi pavoučímu hrdinovi rovnat, nevýhodu však kompenzuje chytrým plánováním a skrytými zbraněmi typu paprsku, který šlehá z jeho vycházkové hole.

Captain America kocourem. Když si Marvel dělá srandu z vlastních postav

5) Mysterio

Quentin Beck se vždycky chtěl stát slavným. Rozhodl se proto využít osvědčenou metodu Hérostrata, který svého času spálil krásný Artemidin chrám v Efezu, a vydal se zabít Spider-Mana. V boji využívá své zkušenosti bývalého tvůrce filmových efektů, vytvořil plyn, který neutralizuje pavoukův supersmysl a disponuje také sonarem, kterým svého nepřítele vyhledává v kouři a mlze.

6) Scorpion

Škorpióna na Spider-Mana nepoštval nikdo jiný než jeho šéf z novin, Jonah Jameson. Chtěl totiž zjistit, jak Peter Parker získává své skvělé fotky. Skrze nestabilní mutaci získal tento záporák nové schopnosti, musí ale nosit za všech okolností svůj kostým, jinak zemře. Zmiňme aspoň speciální rukavice, které přetrhnou pavoučí vlákno a vražedný ocas, který se pohybuje přímo bleskurychle.

7) Prowler

Hobie Brown není tak úplně Spider-Manův nepřítel, k padoušské kariéře ho donutily dluhy a věnoval se jí jen krátce. Jako umývač oken přišel s několika vylepšováky – pařáty a přilnavé boty mu umožňují šplhat, plášť poskytuje oporu pro plachtění, rukavice vystřelují projektily a zbroj zachytí většinu útoků. Peter Parker Hobieho nakonec přesto porazil, obrátil zpět na správnou cestu a oba hrdinové se stali přáteli. Do té míry, že Peter svěřil krátkodobě Prowlerovi svůj oblek, když se ocitl v podezření, že je Spider-Man.

8) Black Tarantula

Kostýmovaný vládce zločinu z Jižní Ameriky je potomkem staletí staré rodiny, jejíž členové se postupně skrývali za maskou černé tarantule. Když se jeho dlouhé prsty natáhnou až ke vzdálenému New York City, postaví se mu do cesty vedle jiných i Spider-Man. Záhy ale zjišťuje, že Tarantula může být protivník nad jeho síly, protože je neúnavný, dovede střílet paprsky z očí a disponuje rychlou regenerací.

Spider-Man, jak jste ho ještě nikdy neviděli. Vysvětlíme vystřižené scény z pavoučích filmů

9) Demogoblin

Tak, jako je Carnage ve své podstatě Venom na steroidech, Demogoblin představuje mocnější verzi Spider-Manova gobliního protivníka. Létá na vznášedle, háže bomby, seká po nepříteli spárovitýma rukama a cení na něj zuby ostré jako žiletky. Nadto ale ovládá i nebezpečnou magii, kterou mu propůjčili (nepřekvapivě) démoni z pekel.

10) Shriek

Frances Barriston se už v mládí zapletla do obchodu s drogami. Časem získala schopnost telekineticky pohybovat předměty, vysílat ničivé zvukové vlny a také používat takzvanou Dark Empathy. Když se totiž oko Shriek zlatavě rozzáří, v lidech se probudí jejich temná stránka, takže odhodí veškeré zábrany a rozpoutá se šílenství.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (9 komentářů)