10 překvapivých faktů o světě Marvelu. Existují v něm upíři a veverčí holka, která porazila Thanose

14. 1. 2018 24 112×1126 světlý/tmavý vzhled

Mnohé komiksy Marvelu se sice už v uplynulých letech dostaly na stříbrné plátno v rámci filmového univerza, značná část obřího superhrdinského vesmíru však zůstává běžným fanouškům uzavřena. Není divu, neboť mnohé příběhy vašich oblíbených postav nabraly v průběhu let tak bizarní podobu, že byste je ani nepoznali. Přinášíme deset střelených faktů z komiksové předlohy, o nichž jste dosud neměli ponětí.

1) Ve světě Marvelu existují upíři

Jejich dějiny se začaly psát celá milénia před naším letopočtem, kdy temný kult probudil jednoho ze svých mrtvých k novému životu. První krvesaj Varnae potom strávil staletí v hibernaci, načež se střetl třeba s barbarem Conanem (ano, i ten je součástí vesmíru Marvelu) a sledoval také kazatelskou kariéru jistého Ježíše Nazaretského. Nakonec spáchal sebevraždu na konci středověku a předal žezlo vládce upírů hraběti Drákulovi, znaven dlouhou nemrtvou existencí.

2) Symbiont Venom je ve skutečnosti klaďas

Symbionti pocházejí z planety Klyntar, kde si žijí v klidu a harmonii. Pokud se ale navážou na hostitele, který není zrovna svatoušek, mohou se zbláznit a pak se z nich stane potvora podobná Spider-Manovu slavnému protivníkovi. Venomovo šílenství se nakonec podařilo vyléčit, ale ne předtím, než se symbiont spojil třeba s Gwen Stacy, Grootem nebo Rocket Racoonem. Uznejte, že jako vzteklý zubatý mýval je přímo k sežrání.

7 nejdrsnějších Iron Manových obleků. Víte, že jeden umí i čarovat?

3) V univerzu najdete i řeckořímský panteon

Že vesmír Marvelu obsahoval třeba Ásgard, jemuž vládne mocný Odin, pravděpodobně víte. Tušili jste ale, že v něm můžete nalézt též Olympany, včetně vznětlivého vládce bohů Dia? Co víc, superhrdinou je třeba i antický hrdina Herkules, který kdysi obstál v boji proti Hulkovi a Thorovi zároveň. Při jiné příležitosti zase zvedl Godzillu… a zahodil ji. Nekecáme.

4) Veverka porazila skoro všechny postavy Marvelu

Thanos, Mandarin, Doctor Doom, Wolverine, Spider-Man nebo živoucí planeta Ego. Ty všechny porazila Squirrel Girl, která začala hrdinskou kariéru ve čtrnácti letech jako Iron Manův poskok. Má přitom jen ty schopnosti, které byste čekali od malého lesního tvora – dovede skákat, šplhat a má dlouhý huňatý ocas. Jak tedy porazila všechny výše zmíněné protivníky? Squirrel Girl umí mluvit s obyčejnými veverkami a na pomoc si jich dokáže povolat hodně, hodně, hodně velké množství. Třeste se!

5) Domácí mazlíčci mají vlastní Avengers

Značná část superhrdinů chová nějakého domácího mazlíčka – jmenujme třeba Spider-Manova bílého psíka Ms. Liona nebo Falconova sokola Redwinga, kterého ve filmech nahradil dron. Když všechna tato roztomilá zvířátka myšlenkově propojil Kámen mysli, zformovala si vlastní verzi týmu Avengers. Do ní patří třeba i Throg, žabák, který se dostal k úlomku kladiva Mjolniru a získal tak schopnosti boha hromu Thora.

6) Parta uklízečů se stará o nepořádek po bojích

Napadlo vás někdy, kdo čistí všechna americká města po rvačkách hrdinů s padouchy? Ve světě Marvelu je to společnost Damage Control, jejíž zaměstnanci při své práci potkali třeba Galactuse nebo naštvaného Hulka. Podíly ve společnosti vlastnili třeba Tony Stark alias Iron Man nebo známý boháč z druhé strany bariéry, Wilson Fisk proslulý jako král zločinu Kingpin.

Captain America kocourem. Když si Marvel dělá srandu z vlastních postav

Partička Damage Control loni dostala menší úlohu ve filmu Spider-Man: Homecoming 74 %.

7) Radioaktivní odpad stvořil Daredevila i želvy    

Stejný sajrajt, který připravil Matta Murdocka o zrak a nastartoval tak jeho kariéru kostýmovaného ochránce spravedlnosti, podle scénáristů Kevina Eastmana a Petera Lairda způsobil genetické změny čtyřem malým želvičkám ve stoce. Toto spojení není součástí marvelovského kánonu, za zmínku však stojí proto, že želví nindžové skutečně začínali právě jen jako parodie Daredevila a postupem času z nich vznikla úplně nová, odlišná značka.

8) Spider-Man je rakovina. Tak trochu

Peter Parker získal své schopnosti tak, že ho kousl radioaktivní pavouk. Tím se jeho organismus proměnil a hrdinovy tělní tekutiny také obsahují nemalou dávku radiace. Jelikož si je Peter se svou pozdější manželkou Mary Jane občas vyměňoval, skončilo to v jednom marvelovském světě smrtí Spider-Manovy lásky, zapříčiněnou rakovinou. Mělo jít o temný a depresivní příběh, jeho premisa je ale natolik bizarní, že to příliš nefungovalo.

9) Avengers se kdysi změnili v zombíky

Bylo nebylo, přitáhl jednou Sentry do jistého vesmíru neznámou nákazu. Nejmocnější hrdinové světa se okamžitě vydali prozkoumat situaci, načež všichni pomřeli a zrodili se jako nemrtvá lidožravá monstra. Díky svým schopnostem pak posvačili zbytek bezbranného lidstva, načež je přepadl další hlad a zbaštili ještě vyslance mocného Galactuse. Získali tím novou moc, pomocí které opékali své zombí kolegy, protože doufali, že pak budou lépe chutnat. Chutnali ale pořád hnusně.

Marvel: Vysvětlíme 7 matoucích potitulkových scén a taky camea Stana Leeho

Ne, nevycucáváme si to z prstu.

10) Deadpool ulovil malou mořskou vílu

V roce 2013 došly nápady scénáristům Deadpoola a velkohubý žoldák se proto vydal vraždit literární postavy. Postupně sejmul Moby Dicka, Sancha Panzu, Dona Quijota, Toma Sawyera, Drákulu, Doriana Greye, všechny čtyři Tři mušketýry nebo část postav ze slavné Knihy džunglí. Přivázal také kapitána Nema k torpédu jeho vlastní ponorky Nautilus a odpálil ho přímo na malou mořskou vílu. Zkuste tohle trumfnout!

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: