Poslední z Jediů naprosto propadl v Číně. Předstihla ho i lokální komedie

12. 1. 1 264×1314 světlý/tmavý vzhled

Kriticky i finančně můžeme Posledního z Jediů 76 % bezesporu považovat za úspěch. Během několika prvních týdnů po premiéře se ještě stihl stát komerčně nejúspěšnějším filmem loňska a na kontě má už víc než tučnou miliardu, o které většina blockbusterů může jenom marně snít. Nadšení ale není zdaleka univerzální.

Hezky to ukazuje třeba skóre na webu Rotten Tomatoes, který zaznamenal pozitivní reakce od 90 % kritiků, fanoušci ale udělili hodně nehezkých 49 %. V Česku jsme byli o něco shovívavější, se 76 % na ČSFD je ale Poslední z Jediů v současnosti stále nejhůře hodnocenou epizodou v historii Star Wars.

Filmožrout: Poslední z Jediů většinu kritiků nadchl, líbí se odvážné zvraty i návrat starých známých

Nejméně spokojení jsou ale Číňané, na které hollywoodská studia čím dál více spoléhají. Osmý díl tam zatím vydělal pouhých 34 milionů dolarů, což je ve srovnání s předloňskou sedmičkou propad o desítky procent. Star Wars dokonce porazila místní komedie The Ex-File 3: The Return of the Exes, která se přitom promítala v době premiéry Posledního z Jediů už druhý týden.

Síla se probouzí si v Říši středu svého času pomohla ke 120 milionům, Poslední z Jediů se tak vysoko už ani zázrakem nevyšplhá. Čínská kina, zklamaná mizernými výsledky, totiž ruší více než 90 % plánovaných představení.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (13 komentářů)