Jeskynní obr z Úsvitu spravedlnosti, bubu elf z druhého Thora. 10 trapných padouchů z komiksovek

19. 1. 2018 6 960×758 světlý/tmavý vzhled

Ve filmovém světě je už docela tradicí stěžovat si na mizerné záporáky propojeného univerza Marvelu, nám to ale nikdy nepřipadalo tak docela spravedlivé. Ne proto, že bychom problém s padouchy popírali – prostě se nám zdá, že ho často mají i všichni ostatní, ať už Foxové s X-Meny, nebo třeba vesmír DC s vlastními postavami. Do žebříčku jsme samozřejmě vybrali ty nejnudnější z nudných.

10) Aldrich Killian

Vzhledem k tomu, že nám třetí Iron Man 81 % půlku příběhu namlouvá, že je jeho skutečným záporákem Mandarin, není divu, že na vývoj Killianova charakteru nezbylo tolik místa. Člověk mu jeho maniodepresivní chování moc nevěří a legrační schopnosti typu plivání ohně Aldrichovi zase vůbec nepřidávají na děsivosti. Zapomenete, že kdy existoval, ještě než skončí desetiminutové (!) závěrečné titulky.

Nejtrapnější moment: „Já jsem Mandarin!“ Nejsi, kámo. Mandarin je cool.

9) Bullseye

Padouch Bullseye ze starého Daredevila 52 % se umí fakt dobře strefovat a proto si vyryl do čela terč. Ehm. Takovou postavu nedokáže zachránit ani Colin Farell   a scénáristé to měli pochopit. Ale ne, oni místo toho museli čekat, až je osvítí paprsek inspirace a konečně Bullseyovi vymyslí jeho nejtrapnější moment. A opravdu se předvedli.

Bojujte jako filmoví hrdinové. 10 nepravděpodobných zbraní, které možná najdete i doma

Bullseye zabije týpka hozenou sponkou. Pro jistotu to napíšeme ještě jednou. Bullseye zabije týpka hozenou sponkou!

8) Ronan

Pomalovaný Thranduil s kladivem z prvních Strážců Galaxie 81 % oproti tomu není mizerně napsaným záporákem. Není ale ani zajímavě napsaným záporákem. Proto se z něj stal nudný, snadno zaměnitelný vesmírný tyran, taková laciná kopie Dartha Vadera. Talent má jenom na žvanění, křičení a občasné výbuchy vzteku. Zbytek je jenom přebujelé ego.

Nejtrapnější moment: Natolik přebujelé ego, že se Ronan nakonec rozhodne zničit Thanose… protože mu Thanos říkal chlapče.

7) Apocalypse

Předloňský nepřítel X-Menů mohl být neskutečně drsným padouchem. Disponuje velkou mocí a legendy o jeho životě se zachovaly napříč několika tisíciletími až do naší doby. Navíc mu život vdechl herec Oscar Isaac  , tak co se mohlo pokazit? No, nakonec skoro všechno, co se pokazit dalo. Apocalypsovi chyběl byť jen náznak nějakého charakteru a jeho mytologie zůstala nevyužita.

X-Men: Co jste vždycky chtěli vědět o slavné sérii, ale báli jste se zeptat

Nejtrapnější moment: Apocalypse verbuje své služebníky dost náhodně a pak se diví, když ho půlka z nich v rozhodujícím okamžiku zradí.

6) Lex Luthor

Udělat z Lexe Luthora užvaněného maniaka je výkon, za který by se tvůrci Úsvitu spravedlnosti 62 % měli právem stydět. Co víc, Lex nově není vlastně ani kdovíjak chytrý – přijde s překombinovaným plánem, který má poštvat Batmana proti Supermanovi a nakonec ještě vypustí do světa jeskynního trolla z Pána prstenů, kterým se budeme zabývat o pár dalších příček níž. Už to samo je dost závažný zločin.

Nejtrapnější moment: Luthor ho ale ještě trumfne vůbec posledním záběrem, v němž se objeví. Ding ding ding ding ding…

5) Deadpool

Ne, samozřejmě nemyslíme tohohle Deadpoola. To jste se lekli, co?

Tenhle Deadpool.

Maňas se zašitou papulí, čepelemi vysouvanými z rukou a laserovým pohledem. K tomu není moc co dodat – pachuť trapnosti nesou prakticky všechny scény, v nichž se objeví a my jsme jenom vděční Foxům, že tuhle verzi oblíbeného žoldáka už dávno vyhodili z okna.

4) Doomsday

Velká CGI potvora, která metá barevné paprsky a u toho si vyřvává hlasivky, patří mezi největší klišé všech moderních fantastických filmů. Ještě horší je, když se tohle klišé ukáže až na poslední chvíli, úplně odsune ze snímku stranou titulní souboj Batmana a Supermana a ještě si myslí, že tím nadchne všechny fanoušky. Ani omylem.

Nejtrapnější moment: Přetlačování očními paprsky se Supermanem. Harry Potter chce své kouzelnické souboje zpátky.

3) Galactus

Budeme první, kdo přizná, že komiksový Galactus musí laikovi připadat trochu směšný. Má ale aspoň trochu charismatu a jeho obří proporce vzbuzují respekt, což se o vesmírném tornádu z druhého dílu Fantastické čtyřky 50 % (té se Silver Surferem) rozhodně říct nedá. Navíc se stejně jako Doomsday objeví až na poslední chvíli, což je ošklivý zlozvyk.

2) Malekith

S výjimkou jisté modře svítící Galadriel elfové obecně nepatří mezi kdovíjak děsivé bytosti. Malekith se setsakramentsky snaží, i když převážně jenom zamračeným zíráním ze stínů. Jeho charakter definuje výhradně snaha ponořit celý vesmír do temnoty – nechceme nic říkat, ale možná by stačilo poodletět si kousek stranou do míst, kde nejde vidět moc hvězdiček nebo na lodi jednoduše zatáhnout žaluzie.

10 vystřižených scén, které vám dovolí nahlédnout hlouběji do duše vašich oblíbených postav

Nejtrapnější moment: Malekitha nakope Thorova máti. Chápeme, že boj na blízko asi nebude padouchova nejsilnější stránka, potom se ale neměl lehkomyslně vydávat napřed. Jak se máme bát někoho, kdo se skoro nechá podřezat ve své první akční scéně?

1) Steppenwolf

Nevidíme loňskou Ligu spravedlnosti 66 % tak tragicky, jako většina recenzentů, její záporák nás ale dost zklamal. Nejenže jako mnozí z jeho kolegů čpí lacinou počítačovou animací, ještě trousí hlášky jak z béčkové akční videohry. Proto se při sledování spíš bojíte, kdy se zase ukáže na plátně. A to měli tvůrci k dispozici herecký talent Ciarána Hindse  , krále Manceho ze Hry o trůny  92 %!

Nejtrapnější moment: Steppenwolf dostal nakládačku od Aquamana, týpka, co v Lize většinu času působí, že je tam spíš tak do počtu.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (7 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: