Režisér Rian Johnson vysvětlil svá nejkontroverznější rozhodnutí v Posledním z Jediů

18. 1. 3 031×1041 světlý/tmavý vzhled

Proč se Rian Johnson   rozhodl, že z Reyiných rodičů udělá náhodné, bezvýznamné obyvatele předaleké galaxie? Údajně chtěl ukázat, že se Síla nemusí jen předávat napříč generacemi, ale že se občas projeví i spontánně. Také chtěl, aby to pro Rey byla nejkrutější možná pravda, podobně jako kdysi s Lukem a Darthem Vaderem.

Objasnil také scénu, v níž Leia letí kosmem zpátky do lodi. Z minulých epizod víme, že princezna / generálka v sobě Sílu má, nikdy ji ale nerozvíjela. Proto Johnson usoudil, že by se mohla projevit při extrémním vypětí. Upozornil také, že nešlo o nijak mocnou schopnost, neboť ve volném vesmíru hmotnost moc neznamená.

Star Wars: 7 skvělých detailů z Posledního z Jediů. Dívali jste se v kině pozorně?

Ohledně zabití Snoka zase uvedl, že jej nikdy nezajímala padouchova minulost a vývoj charakteru Kylo Rena mu přišel zajímavější. Pro rozebírání Snokova příběhu a motivace navíc v Posledním z Jediů 76 % nebylo místo, podobně, jako kdysi Návrat Jediů 87 % nijak nepřibližoval divákovi postavu císaře Palpatina.

No a nakonec taky prozradil, že zvažoval místo Snokovy pretoriánské gardy využít Rytíře z Renu, usoudil ale, že by bylo škoda je všechny nechat povraždit. Navíc měl dojem, že by pak vítězství Rey a Kylo Rena nemuselo působit uvěřitelně.

Líbí se vám Johnsonova vysvětlení?

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (10 komentářů)