10 legendárních filmových monster. Obří opice, zlý vlk i anděl smrti

Datum vydání 24. 1. 2018Shlédnutí 30 811×Názory k tématu10Sdílení článku357Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Vybrat ze všech těch úžasných filmových příšer jenom deset není vůbec jednoduché. Proto jsme se zaměřili na ty, které v nás zkrátka po zhlédnutí filmu z nějakého důvodu zanechaly hluboký dojem. Buďto nás vyděsily, nebo třeba zaujaly dříve neviděným designem. No a v případě prvního monstra na žebříčku si své umístění jednoduše zaslouží vzhledem už vzhledem k významu pro kinematografii.

10) King Kong

Boření měst už začíná mnohé diváky docela nudit. Na plátnech kin se totiž odehrává minimálně tak desetkrát do roka. Viděli jsme už superhrdiny, jak řežou mrakodrapy laserovým zrakem, spršku meteoritů, obří vlny tsunami, tornáda, bouře, zemětřesení, sopečné výbuchy, roboty, obléhání, temnou magii i jadernou válku. King Kong ale poprvé vyrazil do New Yorku už v roce 1933 81 %, dvě desetiletí před Godzillou a šedesát let před Dnem nezávislosti 74 %, který podle režiséra Rolanda Emmericha   všichni tvůrci katastrof kopírují.

Nejslavnější camea. 7 nehereckých štěků, které musíte vidět

9) Davy Jones

Kapitánu Jonesovi pomohlo jednak charisma Billa Nighyho  , jednak um animátorů, kteří přivedli k životu jeho chapadélkovitý plnovous. Padouch si drobnými končetinami přidržuje klobouk, když jeho loď Bludný Holanďan míří pod vodu, schovává si do nich různé předměty a využívá je i při hře na varhany. Jonesovo masivní klepeto zase dokáže zlomit i ocel, takže se hodí v soubojích. O druhém a třetím díle Pirátů z Karibiku si můžete myslet, co chcete, záporáka mají ale tyhle filmy parádního.

8) Gmork

Ne všechna hrozivá monstra ale digitální efekty nutně potřebují. Gmork vypadá dodnes dost nebezpečně i bez nich. Tvůrci Nekonečného příběhu 85 % z něj totiž chytře ukázali v pohybu jen část, aby si zbytek dokreslila divákova fantazie. Děsivá je také Gmorkova povaha – tenhle vlčí tvor totiž pomáhá Nicotě pohltit celou Fantazii, aby mohla spoutat obyvatele našeho světa.

7) The Pale Man

Režisér Faunova labyrintu 81 % Guillermo del Toro   prý seděl během promítání vedle horrorové legendy, spisovatele Stephena Kinga  , a mohl tak sledovat jeho bezprostřední reakce. Když se na scéně objevila bledá zrůda s očními bulvami v dlaních, začal se prý slavný autor viditelně ošívat. Po zhlédnutí navíc veřejně pochválil Faunův labyrint na Twitteru. A co víc by si mohl film přát, než příšeru, která vystrašila i Stephena Kinga?

6) Rancor

V předaleké galaxii jsme potkali už hezkou řádku různých příšer, takže jsme o nich už v minulosti sestavili samostatný článek. Přišlo nám ale hloupé nezmínit alespoň zubatého rancora, kterého tvůrci přivedli k životu za pomoci loutky a zpomalených záběrů vysokorychlostních kamer. Luke Skywalker musel totiž z touhle potvorou bojovat bez světelného meče a bez použití Síly, což vůbec nebylo jednoduché.

Darth Vader: 10 nejhorších zločinů, které sithský lord spáchal

5) Balrog

Ohniví démoni se ve fantasy těší značné oblibě – od Krona v Hněvu titánů 57 % po planoucího Surtura v nejnovějším Thorovi 85 %. My ale stejně nejvíc fandíme balrogovi ze Společenstva Prstenu 90 % se žhnoucím bičem. Fandové knížek si možná stěžují, že balrogové dost možná neměli křídla a rozhodně nedorůstali takové velikosti, nám se ale mohutná, rohatá podoba věkovité zrůdy zamlouvá náramně. A pokud se někdy na plátna či obrazovky dostane Silmarillion, chceme jich vidět víc.

4) Medúza

Souboj titánů 83 % měl spoustu úžasných mytologických bytostí – zmiňme aspoň obří škorpiony nebo krakena. Žádný filmový fanoušek ale nikdy nezapomene na to, jak se tahle smrtonosná hadí žena plazila mezi sloupy, lukem ostřelovala ukryté válečníky a jediným pohledem je měnila v kámen. Napětí bylo přímo hmatatelné a jediná Perseova chyba by znamenala okamžitou smrt.

3) Vetřelec

Nikdy bychom si neodpustili, kdyby se Vetřelec nedostal do první trojice žebříčku monster. Nejenže má hned několik stádií vývoje – od kožnatého vajíčka, přes malou zrůdičku trhající hrudník až po dospělého jedince, vyskytuje se ještě v několika variantách. Především je ale slizký, tichý, extrémně rychlý a naprosto smrtící a disponuje zlovolnou inteligencí.

Yoda v San Franciscu, vetřelec v Olomouci. Kde stojí sochy slavných filmových postav?

2) Anděl smrti

Guillermo del Toro si zaslouží hned dvě místa v žebříčku. V Hellboyovi totiž ukázal tolik úžasných netvorů, že bychom je půlku stránky jenom vyjmenovávali – zmiňme aspoň zoubkové víly či lesního boha z druhého dílu 73 %. Pokud ale máme vybrat jen jednoho tvora, musí to být anděl smrti. Tenhle pochmurný krasavec vás prostě uchvátí od očí na křílech až po děsivý úšklebek.

1) Králík z Caerbannogu

Prostě ta absolutně nejnebezpečnější zrůda všech časů. Stačí se jenom podívat na ty kosti, které se povalují před jeskynní. Králík z Caerbannogu má pověst krvežíznivého netvora a při setkání s Artušem a jeho rytíři jí plně dostojí – rozpoutá masakr, ze kterého by se udělalo špatně snad i Zacku Snyderovi  . Pomůže proti němu jen jediná zbraň, svatý ruční granát z Antiochu. Pokud to tedy nespletete a před hozením napočítáte do tří. Ne více, ne méně. Pět je vyloučeno!

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Nový Vetřelec má stanovené datum vydání. Film se vrátí se svým kořenům

Nový Vetřelec má stanovené datum vydání. Film se vrátí se svým kořenům

Datum vydání 15. 6. Autor článku Josef Sdílení článku1888
Alien: Romulus v produkci Ridleyho Scotta by měla být stará dobrá lekačka

Alien: Romulus v produkci Ridleyho Scotta by měla být stará dobrá lekačka

Datum vydání 6. 11. Autor článku Lukáš Sdílení článku1402
Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Datum vydání 29. 4. Autor článku Aleš Názory k tématu2Sdílení článku1056
Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Sdílení článku886
Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Datum vydání 25. 9. Autor článku Aleš Názory k tématu21Sdílení článku859

Reboot filmu Blade je na dobré cestě. Mahershala Ali prozradil, jak se věci teď mají

Datum vydání Dnes Autor článku Lukáš Sdílení článku1

Duna: Část druhá bude akčnější než první film, říká Denis Villeneuve

Datum vydání Včera Autor článku Lukáš Sdílení článku1

Trailer k novému filmu Godzilla x Kong: Nové impérium naznačuje popcorn zábavu. Kaidžú teď ale v kinech řádí v poctivější japonské verzi

Datum vydání Včera Autor článku Lukáš Sdílení článku7

Potkají se někdy Spider-Man a Venom? Hodně napoví chystaný film Spider-Man 4

Datum vydání 4. 12. Autor článku Lukáš Sdílení článku12
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku894
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku449
Facebook

To nejzajímavější z tohoto týdne:

Post apokalyptický film Já, legenda bude mít po 16 letech čekání pokračování, Will Smith řekl podrobnosti

Sdílení33911Post apokalyptický film Já, legenda bude mít po 16 letech čekání pokračování, Will Smith řekl podrobnosti

Furiosa Anya Taylor-Joy divoká jako Šílený Max a Chris Hemsworth jako záporák Dementus. První trailer nového Mad Maxe je venku!

Sdílení1772Furiosa Anya Taylor-Joy divoká jako Šílený Max a Chris Hemsworth jako záporák Dementus. První trailer nového Mad Maxe je venku!

Potkají se někdy Spider-Man a Venom? Hodně napoví chystaný film Spider-Man 4

Sdílení123Potkají se někdy Spider-Man a Venom? Hodně napoví chystaný film Spider-Man 4