Oscarové nominace jsou tady. Soutěžit bude Tvář vody, Dunkerk i Nejtemnější hodina

23. 1. 1 556×123 světlý/tmavý vzhled

Do Česka ještě nová Tvář vody 68 % režiséra Guillerma del Tora   nedorazila. V zahraničí se jí ale dobře vede a kritici jsou přímo nadšení. I tak možná překvapí, že nasbírala nejvíc oscarových nominací, rovných třináct. Na druhém místě pak skončil Dunkerk 82 % Christophera Nolana   s osmi nominacemi.

Třetí pozice se sedmi nominacemi pak patří Třem billboardům kousek za Ebbingem 86 %, které se u nás hrají teprve od minulého týdne. Čtvrtá pak patří Niti z přízraků  , kterou jsme pro změnu zase nemohli vidět vůbec – dorazí v půlce února. Film se o příčku se šesti nominacemi dělí s Nejtemnější hodinou 79 %, životopisem Winstona Churchilla s Garym Oldmanem  , který za roli už shrábl Zlatý glóbus.

Neuvěříte, že ještě nemají Oscara! 10 herců, na které Akademie zapomněla

Pokud by herec vyhrál i plešatou sošku, bylo by to vůbec poprvé, jak jsme nedávno připomenuli ve článku – teprve podruhé byl navíc nominován. Taková Meryl Streep   oproti tomu letos obdržela již 21. nominaci a s ní i šanci na čtvrté vítězství. Pořád jí ale ještě hodně schází na skladatele Johna Williamse  , který byl za Posledního z Jediů 76 % nominován po padesáté první – respekt!

Na závěr zmiňme ještě Blade Runnera 2049 78 %, který by si po komerčním neúspěchu zasloužil přinejmenším cenu pro kameramana Rogera Deakinse  . Film je nominovaný v pěti kategoriích.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)