Příští týden v kinech: Dorazí Nit z přízraků i komedie o volbě prezidenta

27. 1. 423×3 světlý/tmavý vzhled

V nedávné novince o letošních oscarových nominacích jsme zmínili, že některé z filmů dosud nedorazily do našich kin. Jedním z nich je i drama Nit z přízraků  , které se v zahraničí těší extrémně příznivému kritickému přijetí. Uvidíme ale třeba i snímek Prezident Blaník  , který naváže na populární seriálovou Kancelář 85 %.

Nit z přízraků povypráví o lásce geniálního módního návrháře Reynoldse Woodcocka, který po většinu svého života přistupoval k ženám poněkud přezíravě, dokud tedy nepotkal servírku Almu. Pokud má ale její vztah uspět, musí Alma nejprve přesvědčit Reynoldse i jeho praktičtejší cestu Cyril, že si zaslouží jejich respekt.

Příliš okatý product placement. Hned poznáte, kdo těchto 7 filmů zaplatil

Charakter Tondy Blaníka původně vznikl pro seriál serveru Stream.cz Kancelář Blaník. Ve filmu Prezident Blaník ale ohlásí prezidentskou kandidaturu a přestože nakonec jeho asistent Žížala nestihne doručit podpisové archy, cesta za záchranou našeho národa tím nekončí. Těšit se můžeme na pořádnou porci aktuální politické satiry.

Do kin také míří francouzko-německo-rakouský snímek Happy End 66 %, který kriticky prozkoumá život jedné evropské rodiny, nebo dánské drama Tak pravil Bůh   o poněkud autokratickém psychiatrovi, který doma vládne mocí téměř nadpřirozenou.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor