Relikvie smrti v logu a mizející koruna čarodějnice. Dalších 10 parádních filmových detailů

2. 2. 2018 8 847×1139 světlý/tmavý vzhled

Filmoví fanoušci jsou bystrá stvoření. Na našem webu proto je už tak trochu tradicí čas od času shrnout některé jejich nejzajímavější postřehy. Leckdy pak zjistíme nové detaily i o svých oblíbených sériích, které už máme nakoukané snad stokrát. Přesně to se stalo i tentokrát – pohodlně se proto usaďte a vychutnejte si čerstvou dávku nefalšovaného překvapení.

1) Stvořitelé Kamenů nekonečna

Star-Lord není zrovna dvakrát zvědavý na nějaké historické pamětihodnosti. Zajímá ho jen jeho mise, kterou je na začátku prvních Strážců Galaxie tajemný Orb. Hrdina v té době ještě vůbec netuší, že se uvnitř skrývá jeden z legendárních Kamenů nekonečna, proslulých napříč filmovým vesmírem Marvelu. Přitom by to mohl snadno zjistit, kdyby se pokusil o trošku laické archeologie.

Přímo před vašima očima. Úžasné filmové detaily, kterých jste si vůbec nevšimli

Výzdoba místnosti, v níž je Orb uložen, totiž ukazuje čtyři entity, které Kameny nekonečna původně stvořily. Jednou z nich je Smrt, které se v komiksu dvoří arcipadouch Thanos. Další jsou Entropie, Věčnost a Nekonečno. Uprostřed pak vidíme samotných šest kamenů.

2) Furiosina ruka

Furiosa z nového Mad Maxe 80 % ztratila levou ruku, používá místo ní kovovou protézu. Možná vám ale ušlo, že má na dveřích, kde si pravděpodobně dříve končetinu opírala, namalovanou její kostru. To asi aby nikdo nezůstal na pochybách komu válečná cisterna vlastně patří.

3) Kámen, nůžky, papír

Kamenného Korga ve snímku Thor: Ragnarok 84 % porazil papír. Nemůže odstartovat povstání, protože nemá letáky. Naopak Korg sám skoro omylem zabije svého parťáka Mieka, který se vyznačuje čepelovitýma rukama podobnýma nůžkám. Taky vám to připomíná jednu populární hru?

4) Jak rychle umí Gandalf číst

Čaroděj Gandalf je velmi moudrý, se čtením věkovitých klikyháků, které kdysi načmáral Isildur po nalezení Prstenu, si ale ani on neporadí snadno. Ve filmu se nám sice zdá, že potřebné informace nalezl rychle, jenom ale do doby, než si všimneme výrazně zkrácených svící na stole. Gandalf musel nad hromadou papírů strávit podstatně delší dobu, než jsme si doposud mysleli.

Dalších 10 úžasných filmových detailů. Některých jste si zaručeně nikdy nevšimli!

5) Odtávající koruna

Lev, čarodějnice a skříň 64 %, první film ze série Letopisy Narnie, nám jasně ukazuje, že se moc zlovolné Jadis po příchodu Aslana začíná tenčit. Sníh taje, ledy praskají a čarodějnice samotná musí sáně vyměnit za válečný vůz. Všimli jste si ale, že jí postupně odtává i královská koruna? V závěrečné bitvě místo ní už dokonce nosí zlatou verzi.

6) Rostoucí město

Úvodní část animáku Vzhůru do oblak 81 % pokryje v několika minutách celá desetiletí života jednoho muže. Není proto divu, že když se vydává s manželkou poprvé na výlet do přírody, vypadá silueta města v pozadí o hodně jinak, než během poslední návštěvy. Tvůrci si navíc dali záležet i na takových drobnostech, jako jsou květiny, jejichž populace se v mezičase rozšířila trávou.

7) Vitamín D pro Trumana

Na stole titulního hrdiny Trumana ve filmu Truman Show 87 % vidíme vitamín D ve formě tablet. Možná si říkáte, co je tak zvláštního na běžném potravinovém doplňku – zdravým lidem se nicméně vitamín D sám tvoří v kůži působením slunečního záření. Truman nicméně tento přirozený způsob využít nemůže, protože žije na obřím natáčecím place zakrytém kupolí, kde probíhá celá jeho show.

Vždycky po ruce. 10 nejlepších zvířecích sidekicků našich filmových hrdinů

8) Peter Parker si nečistí přilbu

Z druhého dílu Spider-Mana 74 % si jistě pamatujete, že Peter přišel o práci v rozvážce pizzy vlivem své superhrdinské kariéry. Naštvaný šéf tehdy z jeho přilby strhl nálepku svého podniku, její část nicméně zůstala na místě. Peter si ještě zjevně nenašel od té doby čas zbytky papíru očistit, takže si jich můžeme povšimnout i v navazujícím třetím díle 62 % série.

9) Řídící centra V hlavě

Emocím hlavní hrdinky pixaráckého animáku 81 % šéfuje Radost, během krátkých náhledů do hlav jejích rodičů si ale můžeme povšimnout, že v hlavním křesle matky sedí Smutek a v tom otcově zase Hněv. Mění se i další hierarchické pořadí ostatních emocí směrem od středu ke krajům, z čehož můžeme docela hezky odhadnout temperament obou postav.

10) Relikvie smrti v Grindelwaldových zločinech

Z nadcházejícího druhého dílu   Fantastických zvířat jsme zatím neviděli víc než pár fotek a obrázek loga. Právě v tom posledním jmenovaném ale konspirační teoretici z řad příznivců Harryho Pottera objevili symbol Relikvií smrti. Popravdě jsme docela nakloněni jim věřit. Písmeno G sice nevypadá tak docela jako kruh, stejně jako A a I ale zřetelně vystupuje ze zbytku textu. Co myslíte vy?

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 11197

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 91077

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

17. 7. Aleš 211004

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

15. 3. Aleš 13896

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 19736

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 96

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 164

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 45

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16367

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 21612

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

2. 10. Aleš 33328

To nejzajímavější z tohoto týdne: