Proč ostatní školy nepomohly Bradavicím v boji s Voldemortem? Zkoumáme potterovskou záhadu

9. 2. 18 533×175 světlý/tmavý vzhled

Když jsme dávali dohromady jeden z článků o Harrym Potterovi, setkali jsme se s následující otázkou. Proč nezakročil někdo z dalších kouzelnických škol a komunit v době, kdy byly Bradavice v ohrožení ze strany Voldemorta? Rozhodli jsme se proto prozkoumat možné odpovědi.

Nepodařilo se nám najít, že by se k problematice vyjádřila sama autorka J. K. Rowling  . Z knižních předloh ale přesto vyplývá hned několik možných řešení. Na následujících řádcích si je stručně představíme.

1) Nikdo pomoci nestihl

Na školní pozemky se běžní smrtelníci nemohou snadno teleportovat a Voldemort velmi rád útočí znenadání. Smrtijedi také Ministerstvo kouzel přebrali docela plíživě, pomocí kleteb imperius a nastrčených loutek.

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

2) Nehas, co tě nepálí

Obávaný Pán zla také budil značný respekt a ne každý by si chtěl rozházet vztahy s budoucím pravděpodobným vládcem Velké Británie – a možná celého světa. Zvlášť, když se Voldemort už jednou dokázal vrátit od bran smrti. O pomstychtivosti proradného čaroděje svědčí třeba nenadálý skon bývalého smrtijeda Igora Karkaroffa z Kruvalu. Každý z jeho kolegů by už si určitě dvakrát rozmyslel dráždit hada bosou nohou.

3) Pátá kolona

V Británii měl Voldemort značnou podporu nejen mezi svými věrnými. Fandila mu i část establishmentu, která vítala myšlenku nadřazenosti čarodějů nad mudly. Jedním příkladem za všechny může být Dolores Umbridge. Pod novým režimem se jí bezesporu dařilo. Podobná situace pravděpodobně existovala i leckde jinde, zvlášť třeba v Kruvalu, který se nikdy netajil slabostí pro temnou magii.

Harry Potter: 7 největších kontroverzí okolo čarodějnické série

4) Obyvatelstvo

Magické školy navíc samozřejmě nejsou žádné soukromé armády a počet uživatelů kouzel v populaci je velice nízký. Navíc můžeme tipovat, že jen leckde jinde ve světě bude přítomnost čarodějů možná ještě nižší než v národě Merlina a Brumbála.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor