Han Solo: Co se vám bude hodit vědět o jeho minulosti, než dorazí nový Star Wars film

Datum vydání 11. 2. 2018Shlédnutí 5 504×Sdílení článku158Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Jak se blíží premiéra snímku o mladém Hanu Solovi  , fanoušci čile spekulují, co všechno nás v něm asi čeká. Máme také několik tipů, pašerák nám totiž o své minulosti v dosavadních příbězích leccos prozradil. Usoudili jsme proto, že ničemu neuškodí některé základní, ale i méně známé informace našim čtenářům osvěžit. Budou se vám určitě brzy hodit.

1) Pochází z planety Correlia

Začneme zlehka. Nejspíš víte, že se Han Solo narodil na planetě Correlia, kterou proslavila tamní letecká esa. Pilotování je tam součástí místních tradic, neboť se na planetě nachází továrny na vysoce kvalitní vesmírné lodě. Z nich pochází koneckonců i samotný Millenium Falcon. Na Correlii se mimochodem narodil i Wedge Antilles z originální trilogie a také stormtrooper Wanten, který se praštil do hlavy na první Hvězdě smrti. Dostane i v Solovi cameo?

Od Skryté hrozby k Pomstě Sithů: 10 důvodů, proč si oblíbit prequelovou trilogii Star Wars

2) Měl manželku… tak trochu

Od filmů si na moment odskočíme ke komiksům. A ne, nemíříme do Star Wars Legends, pořád se držíme v rámci kánonu. Když byli Han a Leia během války proti Impériu uprostřed náročné mise, dostihla je najednou jistá Sana Starros, která tvrdila, že je Solovou manželkou. Později se nicméně ukázalo, že jejich svatba byla pouze součástí plánu, kterým se chtěla dvojice pomstít jednomu z vládců podsvětí. Moc nečekáme, že by se tato historka objevila na plátně, ale určitě se hodí o ní vědět.

3) Chewbaccu zachránil z otroctví

Chewbacca se stal pašerákem tak trochu omylem. Bojoval už kdysi v Klonových válkách, založil rodinu a měl dokonce i syna Lumpawarooa (fakt, nekecáme) a moc to nevypadalo, že by měl náladu na nějaká dobrodružství. Pak ho ale chytili otrokáři a donutili ho kácet stromy wroshyr, které byly domovem jeho lidu. Chewbaccův smutný osud zvrátil až Han Solo, který Wookieho osvobodil a ten se následně zavázal, že bude pašeráka následovat na všech jeho poutích.

Star Wars: 7 skvělých detailů z Posledního z Jediů. Dívali jste se v kině pozorně?

4) Millenium Falcon vyhrál od Landa

Ikonická Solova loď za téměř století své existence vystřídala celou řadu majitelů. Někdo neznámý ji například pilotoval ve třetí epizodě Pomsta Sithů 87 %, kde přistála na Coruscantu. Postupem času ji nicméně získal jistý Lando Calrissian, který ji začal modifikovat (a jemuž prý několikrát zachránila život). Neprozřetelně však loď vsadil během partie hazardní hry sabaccu s Hanem Solem – a prohrál. Zlaté kostky, jimiž pašerák uskutečnil svůj vítězný hod, od té doby visely na zlatém řetízku v kokpitu Millenium Falcona.

5) Zvládl Kessel Run za 12 parseků

O pašerácké stezce Kessel Run jsme už na webu minimálně jednou psali, opakování je však matkou moudrosti. Solo tehdy zvládl zkrátit trasu na pouhých 12 parseků kombinací mimořádných hyperprostorových skoků Falcona a svých pilotských schopností. Je proto pravděpodobné, že se téhle důležité události pašerákova života tvůrci nadcházejícího filmu nevyhnuli.

6) Má z něčeho často špatný pocit

Víte, kdo ve hraných filmech ze světa Star Wars zatím nejčastěji pronesl větu: “Nemám z toho dobrý pocit.”? Ano, je to právě Han. Poprvé si postěžuje hned ve čtvrté epizodě 88 %, kde hrdinové spadnou do drtiče odpadu, podruhé v Návratu Jediů 87 %, kdy se Ewokové chystají celou skupinu upéct a pozřít a nakonec v sedmé epizodě 77 % po vypuštění vražedných rathtarů. Letos možná ještě jeden zářez na pažbě přidá.

Světelné meče: Všechno, co jste chtěli vědět o legendárních zbraních ze Star Wars

BONUS) Nosí speciální kalhoty

Možná také prozradí, jak získal Han Solo své kalhoty. Jejich žluté zdobení po stranách totiž není jen tak na okrasu, neboť jde o correliánské vyznamenání za neobyčejnou chrabrost. Tato informace nicméně v současné době pochází z Legend a nevíme proto s jistotou, zda se ji nový film rozhodne zařadit zpět do kánonu. Přesto ji řadíme jako drobný bonus.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *