Vzestup Julia Caesara se chystá na obrazovky. Pracuje na něm Scorsese i tvůrce Vikingů

12. 2. 2018 4 107×58 světlý/tmavý vzhled

První půlka páté série Vikingů 87 % sice nedávno s velkou parádou opustila televizní obrazovky, seriály inspirované historií jsou ale stále v kurzu. Čerstvým příkladem může být třeba Knightfall 61 % z prostředí středověkých templářských rytířů. Teď se ale blíží ambiciózní nový projekt The Caesars, který ukáže počátky Římské říše.

První epizodu napsal Michael Hirst  , tvůrce výše zmíněných Vikingů. Seriál se chce zpočátku zabývat vzestupem slavného římského vojevůdce, řečníka a státníka Julia Caesara. Hirst k tomu řekl, že sice viděl už spoustu adaptací zpracovávajících Caesarova střední léta, dosud však žádnou, který by se dotkla i jeho mládí.

Vikingové jsou zpátky s 5. sérií. Nosili tetování a bojovali po boku štítonošek?

Připomeneme, že počátky Caesarovy kariéry byly skutečně pozoruhodné. Pozdější vládce Říma získal za osobní statečnost v boji občanskou korunu (tehdejší vyznamenání) a když jej zajali piráti, naléhal na ně, ať si řeknou o vyšší výkupné (a potom je chytil a nechal pozabíjet, jak jim ostatně předem slíbil).

Jak jsme zmínili v nadpise, na seriálu bude pracovat i slavný Martin Scorsese   (Mlčení 66 %, Vlk z Wall Street 83 %), ač zatím není jisté, zda bude režisérem nebo producentem. Budeme se zájmem sledovat, jak se připravovaný projekt vyvine.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: