7 zajímavostí o seriálu Rick a Morty: Jeho postavy uvedly na trh starou omáčku a zabily Simpsonovy

14. 2. 2018 11 524×1110 světlý/tmavý vzhled

Seriálu Rick a Morty 92 % jsme se na Filmožroutech ještě zatím nevěnovali a to je chyba, kterou musíme napravit. Televizní fenomén totiž obklopuje spousta zajímavostí, které by žádnému fanouškovi rozhodně neměly uniknout.

1) Tvůrce inspiroval Návrat do budoucnosti

Každý, kdo aspoň jednou v životě spatřil šíleného vědátora Ricka a jeho mladého vnuka Mortyho asi okamžitě pozná podobnost s postavami doktora Browna a Martyho z Návratu do budoucnosti 88 %. Nejedná se samozřejmě o žádnou náhodu, jeden z tvůrců totiž kdysi natočil vulgární parodii The Real Animated Adventures of Doc and Mharti poté, co se nepohodl se studiem Universal Pictures.

Návrat do budoucnosti se měl původně jmenovat Astronaut z Pluta. Tipnete si proč?

Právě ta později inspirovala vznik seriálu Rick a Morty, jak ho známe dnes. Autoři ale na své počátky nezapomínají a nezřídka na svou slavnou předlohu odkazují. Během výletů do dalších dimenzí například oba titulní hrdinové potkají mnohé své alternativní verze. Jeden alternativní Morty přitom vypadá dost jako Eric Stoltz  , herec, který měl v Návratu do budoucnosti ztvárnit Martyho před Michaelem J. Foxem  .

2) Ricka a Mortyho mluví jediný člověk

A dělá i ostatní zvuky, čímž máme na mysli zejména Rickovo krkání a zakoktávání se. Aby se dabér Justin Roiland   dostal do formy, pije prý pivo přímo během dabingu. Většinou prý namluví nejdříve Mortyho repliky a pak se teprve pustí do těch Rickových, občas se ale jednoduše baví sám se sebou a oba hlasy přepíná podle potřeby.

3) Jedna z epizod vyšla na Instagramu

Osmý díl první série Rixty Minutes, v němž Rick nastaví televizi tak, aby přijímala programy ze všech existujících realit, vyšel ještě před oficiální premiérou na sociální síti Instagram. Mělo to ale dva zásadní háčky. Epizoda byla rozsekána na 109 patnáctisekundových úseků, což by asi samo o sobě spoustu fanoušků frustrovalo dostatečně. Aby toho ale nebylo málo, všechny klipy se přehrávaly pozpátku.

Nejhorší CGI: Naklonované ksichty, plastový spár nebo divný kocour

4) Hrdinové omylem zabili Simpsonovic rodinku

Gaučové scény ze Simpsonových pochopitelně nemohly nechat konkurenční animovaný seriál bez povšimnutí. Rick and Morty se proto jednoho krásného dne nabourali do domu ve Springfieldu a povraždili všechny členy populární rodinky. Rickovi bylo jasné, že Spojené státy nemohou bez svého kulturního dědictví přežít a poslal proto Mortyho, aby pomocí mimozemského skeneru vyrobil kopie Simpsonů.

Mortyho jeho cesta zavedla do zapadlého koutu vesmíru, kde nad ním dokonce prolétla vesmírná loď Planet Expressu, kterou fanoušci komediálních seriálů jistě poznají z Futuramy 88 %. Rick se v mezičase zabývá především pleněním domácnosti a zneškodňováním sousedů mrazícími paprsky.

5) Odznaky pro štáb

Když je Rick obviněn z vraždy Ricků z alternativních realit a předveden před radu, tamní Rickové mají na svých laboratorních pláštích zlaté odznaky podobné hvězdě s písmenem R. Ty byly později fyzicky vyrobeny a rozdány všem členům štábu. Mnoho fanoušků je nicméně obdarovaným závidělo, takže se záhy objevily i v různých internetových obchodech a nyní zdobí nejeden cosplay.

6) Sečuánská omáčka

V první epizodě třetí série The Rickshank Rickdemption si Rick ve svých vzpomínkách objedná sečuánskou omáčku, kterou řetězec McDonald’s prodával jen v roce 1998 a která je Rickova nejoblíbenější. Markeťáci slavného fast foodu si odkazu na svůj výrobek rychle všimli a žertovně poslali tvůrci Justinu Roilandovi obří lahev omáčky. A aby toho nebylo málo, připojili vtipný dopis.

Duna, Kronika Královraha a Zeměplocha. Fantasy a sci-fi legendy, které už možná brzy uvidíme

V něm informují, že omáčka pochází z univerza C-1998M, kde je neustále rok 1998. Jde prý o strašidelné místo, kde neexistují sociální sítě, smartphony a v McDonaldu si nemůžete dát snídaňové menu jindy než na snídani, zato tam ale mají práve sečuánskou omáčku. Dopis ukončili stylovým pozdravem Stay Schwifty.

Tím to ale neskončilo. Řetězec totiž oznámil, že se omáčka na jeden jediný den vrátí do jeho nabídky a způsobil tím obří poprask mezi fanoušky. Když někde omáčka došla nebo nebyla na seznamu, došlo dokonce i k násilnostem.

7) Burgerová reklama

Nebyl to ale jediný případ, kdy se Rick a Morty spojili s fastfoodovým řetězcem. V roce 2015 zveřejnil Carl’s Jr. krátký klip, v němž oživlé hamburgery napochodují do Mortyho pokoje uprostřed noci a zacákají podlahu i nábytek kečupem. Nijak zvlášť vipné video vlastně ani není, pokud si ho ale chcete i přesto pustit, odkaz naleznete zde.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

Futurama: Vysvětlíme, kde vzal populární seriál znělku a ve které scéně ukázal 250 postav

18. 7. Aleš 130

Hotovo. Dohoda s Foxem je už schválena i akcionáři, X-Meni či Avatar míří k Disneymu

27. 7. Aleš 121

Služebníci, zabijáci i ohýbací jednotky. 10 nejslavnějších filmových robotů

7. 11. Aleš 587

Návrat do budoucnosti se měl původně jmenovat Astronaut z Pluta. Tipnete si proč?

22. 9. Aleš 78

Rick a Morty: Názvy zbylých dílů čtvrté série si utahují z Vetřelce, Star Wars nebo třeba Batmana

15. 4. Daniel 174

Šílený Max: Režisér George Miller pracoval na jednotce intenzivní péče, aby zaplatil svůj film

30. 3. Aleš 34

Logan: 7 zajímavostí o posledním Wolverinově filmu. Mohli jsme zahlédnout mrtvé X-Men

29. 3. Aleš 57

Watchmen: Režisér Zack Snyder si ve svém superhrdinském snímku zahrál malou roli

26. 3. Aleš 21

Život Briana: S nahatým hercem byly problémy, tvůrci použili kulisy ze seriálu o Ježíšovi

25. 3. Aleš 13

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141200

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 18753

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 6348

To nejzajímavější z tohoto týdne: