V Praze dnes startuje festival Future Gate. Letos bude o ženách ve sci-fi a podívá se do pěti měst

15. 2. 730×23 světlý/tmavý vzhled

Sci-fi filmový festival Future Gate nabídne pestrý mix žánrové klasiky a horkých novinek, poprvé také startuje hned v pěti městech: vedle Prahy, Brna a Ostravy se letos dočkáme také Plzně a Šumperka. Na své si přijdou milovníci akce, ale i příznivci humoru či spisovatele Stephena Kinga  .

V programu pražského festivalu totiž nechybí třeba druhý Terminátor 91 %, česká klasika od Karla Zemana   Vynález zkázy 86 % či vcelku nový satirický seriál Kosmo 77 %, který si předloni střílel z našich politiků i národní povahy. Za zmínku bezpochyby stojí i ruský film Saljut-7 74 % o havárii orbitální stanice, které hrozí pád z oběžné dráhy. Do českých kin se totiž nedostal, takže festival Future Gate představuje vcelku unikátní příležitost k jeho zhlédnutí.

Já se vrátím! Terminátor zezačátku neměl ani na stereo zvuk a pak se stal kultem

Milovníci literatury by zase neměli vynechat českou adaptaci povídky mistra horroru Stephena Kinga, Jsem brána 68 %. A co teprve Neil Gaiman  , jehož dílo se stalo předlohou novinky Jak balit holky na mejdanech 73 %? Program je zkrátka a dobře bohatý a vybere si z něj snad každý filmový fanoušek, který má alespoň trochu zájem o sci-fi.

Více informací najdete na webu futuregate.cz.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor