Zabijácké duo Marvelu: Povíme, kde seženete Hawkeyův nůž a jak Black Widow zastavila robota

20. 2. 2018 12 546×189 světlý/tmavý vzhled

Hawkeye a Black Widow patří mezi nejostřílenější veterány filmového univerza Marvelu, přesto zatím hrají ve všech dosavadních snímcích druhé housle. I proto jsme se je rozhodli zpracovat zároveň – pomohl však i fakt, že spolu oba bývalí agenti S.H.I.E.L.D.u sdílejí značnou část své minulosti.

1) Hawkeye patří mezi ambidextry

Tohle zvláštní slovo neznamená nic jiného, než že má hrdina stejnou zručnost v obou rukách. Ve filmech proto někdy natahuje tětivu svého luku levou rukou a při jiných příležitostech zase pravou. Stejně si poradí i s palnými zbraněmi. Herec Jeremy Renner  , který superhrdinu ztvárňuje, je mimochodem levák a se svou postavou sdílí narozeniny.

2) Bucky postřelil Natashu

Svět agentů je malý a tak není divu, že se Black Widow setkala i s nechvalně proslulým Winter Soldierem. V Návratu prvního Avengera 78 % povyprávěla Stevovi Rogersovi, jak eskortovala vědce z Íránu a vrah Hydry ho zastřelil přímo přes její tělo. Natasha to okomentovala slovy: "Sbohem, bikini," přestože se později ve značně sporém oblečení fotila v Tokiu, což zaujalo Tonyho Starka během jejich prvního společného setkání.

3) Hawkeye měl Black Widow původně zabít

Pokud už je to nějaký pátek, co jste naposledy viděli první týmovku Avengers 83 %, možná se vám už vykouřilo z hlavy, jak se Natasha Romanoff a Clint Barton vlastně poprvé potkali. Black Widow trénovala na vražedkyni a špionku sovětská tajná služba KGB, zatímco Hawkeye konkurenční S.H.I.E.L.D. Nick Fury proto svého agenta poslal, aby Natashu eliminoval.

10 filmových faktů o Captainovi: Navštívil naši zemi a maraton zvládne za hodinku

Clint Barton sice měl možnost svou misi splnit, ale rozkaz nakonec neuposlechl a místo toho doporučil Black Widow vlastním šéfům. Natasha Romanoff následně zběhla a s Hawkeyem se zúčastnila celé řady dalších akcí, mimo jiné i jedné v Budapešti, která údajně připomínala invazi Chitauri v New Yorku. Měli holt asi zajímavý život.

V Návratu prvního Avengera nosí Black Widow mimochodem přívěšek se šípem, který symbolizuje jejich přátelství.

4) Black Widow viděla, jak Hulk a Abomination bojují

Přestože se agentka v zatím jediné Hulkově sólovce 63 % na plátně neobjevila, komiksy z vesmíru MCU nám prozrazují, že byla svědkem souboje dvou obřích naštvaných monster. Proto reagovala s viditelnými obavami, když dostala později v Avengers za úkol přivést toho velkého chlápka.

Během své mise také zajala Samuela Sternse, bývalého spolupracovníka Bruce Bannera.

5) Nejbezpečnější domov na světě

Dům Clinta Bartona, kde bydlí Hawkeyova rodina, jsme viděli ve filmu Age of Ultron 73 %. Nick Fury dohlédl na to, aby se o jeho existenci nikdo nedozvěděl a hrdinovi nejbližší tak zůstali v bezpečí. Možná ale netušíte, jak dobře schovaná vlastně farma je – kde se nachází totiž neví dokonce ani americká vláda a tajné služby!

Iron Man: 10 filmových faktů o Tonym Starkovi, které možná ještě neznáte

Jak to víme? V komiksu, který navázal na příběh Občanské války 78 %, oznámil Hawkeye, že se vrací do důchodu. Přitom ho kvůli porušení Sokovijské smlouvy většina států světa považuje jako všechny členy Captainova týmu za válečného zločince a bez ustání po něm pátrá. Clint Barton se přesto v komiksové předehře Infinity War skutečně těší z tepla domácího krbu.

6) Vražedný náramek

Své pavoučí jméno Black Widow propůjčila i unikátní zbrani, kterou pro ni vyrobil S.H.I.E.L.D. a později vylepšil Tony Stark. V překladu se jmenuje Kousnutí černé vdovy a hrdinka ho použila mimo jiné třeba při záchraně agentů z paluby unesené lodi na začátku Návratu prvního Avengera.

Filmožrout: Zahraniční recenze Black Panthera velebí, české ho spíš považují za průměr

Zbraň má několik užitečných funkcí. Dokáže vyřadit nepřítele silnými elektrošoky při doteku, ale i vystřelovat disky s funkcí taseru, jimiž Black Widow zastavila Black Panthera v Občanské válce. V náramcích se ale skrývá i vystřelovací hák a dokonce i praktické obušky.

7) Nathaniel Pietro Maximoff

Možná si pamatujete, že se třetí dítě Clinta Bartona mělo jmenovat po Black Widow Natasha, nakonec se z něj ale vyklubal kluk – Nathaniel. Hawkeye mu však přidal ještě druhé jméno Pietro poté, co mu Quicksilver (Pietro Maximoff) zachránil život během boje s Ultronem v Sokovii.

8) Ultronův šrot

Hydra po bitvě o Sokovii posbírala trosky zničených Ultronových robotů a sestavila z nich gigantickou obludu jménem Ultimo. Black Widow byla členem týmu Avengers, který se vydal po jeho stopě a ukončil jeho řádění. V oné době také pomáhala Captainu Americovi trénovat nový tým Avengers, do něhož patřili ještě Vision, Scarlet Witch, War Machine a Falcon. Odrovnala tehdy spiklence Hydry, kteří velkého robota zpovzdálí řídili.

9) Kde pořídit Hawkeyův nůž?

Výrobce nožů Busse vyrobil exkluzivně pro Hawkeye stylovou dýku, kterou pak hrdina použil během souboje s Black Widow na palubě helicarrieru, když jej pomocí žezla ovládl Loki. Později pak začal Busse její kopie nabízet i běžným zákazníkům – v současné době má nicméně vyprodáno, kdybyste náhodou měli zájem.

10) Všude dobře, v Brooklynu nejlíp

Black Widow má velký jazykový talent, jímž Hawkeye jasně překonává. Zatímco agent Barton mluví anglicky, rusky, čínsky a arabsky, jeho kolegyně se nadto může chlubit ještě francouzštinou, italštinou, němčinou a dokonce i latinou. Procestovala díky své práci celý svět, ale Captainu Americovi při jedné příležitosti prozradila, že nejlepší milk shake dělají v Brooklynu. Jestli tam budete mít cestu, měli byste ho tedy vyzkoušet.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: