Strážci Galaxie: Groot a Rocket makali pro šneky, Star-Lord předělal hračku na detektor

1. 3. 2018 11 740×151 světlý/tmavý vzhled

Populární tým různobarevných bytostí ze všech koutů galaxie už se na naše plátna a obrazovky podíval dvakrát, letos dorazí potřetí v nadcházejících Avengers: Infinity War   a v roce 2020 jej uvidíme znovu, neboť se uzavře jejich trilogie. Ano, dnešní speciál o filmových zajímavostech Marvelu patří Strážcům Galaxie!

1) Gamoru nepřepijete

Národ Zehoberei, z něhož Gamora pochází, byl kdysi vyhuben Thanosem. Ten si z mladičké dívky vychoval elitní vražedkyni, která je nyní nejspíš poslední zástupkyní svého druhu. Ten sice na první pohled připomíná lidi, docela zásadně se od nás ale liší.

Mark Hamill se možná přidá ke Strážcům Galaxie. Iron Man zase v Avengers dostane křídla

Gamora je předně silnější, odolnější a obratnější, což jsme mohli vidět třeba ve druhém díle Strážců Galaxie 80 %, kde zvedla obří kanón. Má ale třeba i dvoje játra, takže extrémně rychle odbourává mnohé toxiny. Krom celé řady různých jedů se tato schopnost vztahuje třeba i na alkohol, což nás vede k zajímavé myšlence – dokázala by Gamora přepít Captaina Americu?

2) Bohobijka

Vysouvací meč Gamory se jmenuje Godslayer, neboli Bohovrah. Pro zbraň údajně nejnebezpečnější ženy v galaxii je to poměrně přiléhavé jméno. Možná vám připomene Bohobijku (God Killer), kterou vládne Wonder Woman z konkurenčního vesmíru DC. Gal Gadot  , herečka, která hrdinku ztvárnila, se mimochodem původně hlásila na roli Gamořiny sestry Nebuly.

3) Groot a Rocket pracovali pro šneky

Komiks z MCU nám odhalil, na čem pracovali Groot a Rocket předtím, než se pokusili chytit Star-Lorda a skončili ve vězení. Najal si je král zločinu Zade Scraggot, aby pro něj získali záhadný balíček. V něm pak hrdinové objevili rodinku inteligentních hlemýžďů, které chtěl kriminálník zabít pro jejich ulity.

10 překvapivých faktů o světě Marvelu. Existují v něm upíři a veverčí holka, která porazila Thanose

Dojemný příběh s Grootem a Rocketem zas až tak nehnul, šneci však měli peníze a Zada Scraggota přeplatili. Hrdinové je proto nakonec zachránili před nehezkým osudem.

4) Yondu se měl ukázat v Thorovi

Loňský Ragnarok 83 % měl obsahovat cameo roli Yondua, který během popravy obyvatelky Asgardu zastavil Skurge s popravčí sekerou, aby se zeptal na cestu. Scéna by ale pravděpodobně ještě víc zmátla fanoušky Marvelu, neboť děj druhých Strážců Galaxie se odehrává v roce 2014 a Ragnarok až o tři roky později, kdy je Yondu už dlouho mrtvý.

5) Nevděčný národ Kree

Vesmírná říše Kree hraje v MCU větší roli, než byste si mohli myslet. Skrze jejich experimenty s pozemšťany vznikli Inhumans, jejich otrokem byl i výše zmíněný Yondu ve svém mládí. Kree nenávidí Strážce Galaxie, protože zabili populárního vojevůdce Ronana, padoucha jejich prvního filmu.

Marvel: Vysvětlíme 7 matoucích potitulkových scén a taky camea Stana Leeho

Přitom mají spoustu důvodů, proč být naopak Strážcům vděční. Tým totiž zachránil jejich domovskou planetu Helu před pohlcením ze strany živoucí planety Ega.

6) Pozdrav z planety Sakaar

Umělou planetu Sakaar, které vládne prohnaný Velmistr, si určitě dobře pamatujete z loňského filmu Thor: Ragnarok. Možná jste ale netušili, že se její obyvatelé objevili v MCU prvně už o několik let dříve, totiž v prvních Strážcích Galaxie 81 %. Sakaařané jsou totiž spojeneckou rasou již zmíněných Kree a proto pronásledovali Star-Lorda i jeho přátele, jen aby je nakonec pobil Yondu svou létající šipkou.

Sakaařany mimochodem namluvil sám režisér James Gunn   a jeho spolupracovník Simon Hatt  .

7) Rocket vymyslel strážcovské jetpacky

Rocket Racoon je jedním z nejlepších mechaniků známého vesmíru, to ví asi každý. Pokud jste ale nedávali ve druhém díle Strážců velmi dobrý pozor, asi vám ušlo, že zmutovaný mýval vyrobil i jetpacky, které tým použil třeba hned v úvodním boji s mohutnou příšerou s chapadly.

James Gunn už skoro dokončil scénář třetích Strážců Galaxie. Uzavřou prý příběh současné party

Rocketova technologie je zjevně napřed oproti galaktickým standardům. Třeba Star-Lordovy tryskové boty totiž svému nositeli umožňují poletovat pouze v oblastech se slabším působením gravitace a na planetách podobných Zemi pouze prodlouží hrdinovy skoky.

8) Star-Lordovy pozemské hračky

Když už jsme u Petera Quilla, můžeme vám rovnou prozradit, který konkrétní walkman v prvních dvou dílech Strážců Galaxie používal. Šlo o legendární model Sony TPS-L2 z roku 1979, kterým celé to šílenství okolo přenositelných přehrávačů hudby víceméně začalo.

Za zmínku ale také stojí hračka od Mattelu, ze které Star-Lord nějak vyrobil mezidimenzionální stopovací zařízení. Původně se na ní totiž hrál fotbal.

A ještě než se se Star-Lordem definitivně rozloučíme: herec Chris Pratt   svou postavu popsal jako mix Hana Sola a Martyho McFlye. To vcelku sedne, co myslíte?

9) Ayesha po práci neodpočívá

Vládkyně zlatých Sovereignů je dost arogantní mrcha, ne ale úplně bez důvodu. Patří totiž mezi vůbec nejinteligentnější bytosti v galaxii a na méně sofistikované organismy se dívá svrchu. Nejenže dokázala vytvořit novou, údajně perfektní bytost jménem Adam, o níž v MCU ještě uslyšíme – má dokonce tolik zkušeností, že zvláštnosti něčího genofondu pozná pouhým pohledem.

To vysvětluje její zájem o Petera Quilla, kterého se Ayesha zeptala na jeho původ. Jak se později ve filmu dozvíme, Star-Lord je potomkem mocného Ega, který je ve skutečnosti nesmrtelnou bytostí neuvěřitelné moci.

10) Šipka, která poslouchá

Vražedná šipka, kterou používal Yondu, je vyrobená z kovu zvaného Yaka. To je kov citlivý na zvuk, který Yonduův národ využívá právě k výrobě zbraní – ovládá se myšlenkami a pískáním. Jak jistě víte, na konci druhého dílu Strážců zbraň získal Kraglin. Rocket totiž šipku opravil poté, co byla poškozena v boji a dal ji Star-Lordovi. Když ale ten dostal od Kraglina nový přehrávač Zune, přišlo mu, že by mu měl něco věnovat na oplátku.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor