I to někdo udělal pro roli. 7 neuvěřitelných příprav na film, které provedli slavní herci

2. 3. 8 076×163 světlý/tmavý vzhled

Spaní v mrtvole, měsíce bez koupele i drastické úpravy jídelníčku. Toho všeho jsou schopni slavní herci jenom proto, aby se lépe vžili do svých rolí. Jak daleko jsou někteří z nich ochotni zajít, se ukážeme právě v tomto článku.

1) Christian Bale zhubl asi 30 kilo

Pro svou roli ve filmu Mechanik 78 % zhubl herec Christian Bale   zhruba třicet kilogramů. Přežíval prý údajně hlavně na jablcích, vodě a kávě. Udělal to přitom dobrovolně, tvůrci snímku po něm tak drastický postup nepožadovali.

Dokonalý trik. Jakou skrývá symboliku a jak nás Nolan dokázal oblafnout?

Bale následně ztracenou váhu znovu nabral pro superhrdinský film Batman začíná 86 %, zase zčásti shodil pro Temný úsvit 75 %, opět získal pro Temného rytíře 90 %... a v tomhle duchu pokračoval i nadále. Taková schopnost je rozhodně obdivuhodná, byť se bojíme, že zároveň ne kdovíjak zdravá.

2) Ryan Gosling a Michelle Williams žili jako rodina

Aby se oba herci dostali manželskému páru pod kůži, rozhodli se... žít jako manželé, a to dokonce i se svou filmovou dcerou. Pronajali si dům, přinesli si do něj osobní věci, snažili se vyžít s příjmem svých postav. Dokonce během měsíce takovýchto příprav slavili i Vánoce a narozeniny a vyrazili třeba i na výlet.

3) Robert De Niro se stal taxikářem

Podobně přemýšlel i Robert De Niro  , který se kvůli roli taxikáře opravdu pustil do převážení pasažérů. Získal oficiální licenci a údajně pracoval i na dvanáctihodinové směny v rušných ulicích New Yorku. Pro jiný svůj snímek Mys hrůzy 80 % si zase údajně nechal nabarvit zuby tak, aby lépe sedly k jeho psychopatické postavě.

4) Adrien Brody se zbavil... skoro všeho

Když hrajete ve filmu, který se jmenuje Pianista 80 %, asi se aspoň trochu naučíte hrát. Adrien Brody   to udělal. A ještě leccos navíc. Jeho konkrétní pianista totiž musel za druhé světové války přežívat v okupovaném Polsku a Brody se rozhodl, že si musí projít alespoň trochu podobnou zkušeností.

Duna, Kronika Královraha a Zeměplocha. Fantasy a sci-fi legendy, které už možná brzy uvidíme

Aby zažil hlad, vyzkoušel drastickou dietu v délce šesti týdnů, kdy jedl jenom minimum potravin. Především ale opustil byt, prodal auto, rozešel se s přítelkyní a odešel do Evropy. Fakt si neděláme legraci...

5) Shia LaBeouf se měsíce nekoupal

I Shia LaBeouf   pro roli tankisty simuloval dopad války – a protože je to Shia La Beouf, provedl to svérázně. Řízl se nožem do obličeje, připravil se o zub, měsíc žil na vojenské základně, během natáčení se nemyl, sledoval umírající koně a nechal se pokřtít a potetovat. Zašel tak daleko, že si na něj stěžovali i jeho kolegové.

6) Charlize Theron úplně změnila vizáž

Pokud herečku Charlize Theron   na obrázku vůbec nepoznáváte, ani trochu se vám nedivíme. Kvůli roli masové vražedkyně Aileen Wuornos totiž Theron hodně přibrala, podstoupila složité maskování a nosila zubní protézy. Krom toho si ještě třeba oholila obočí. Není divu, že za tento výkon obdržela Oscara i Zlatý glóbus.

Poznáte vaše oblíbence? 10 herců, kteří se v maskérně změnili k nepoznání

7) Leonardo DiCaprio spal v mrtvole

Velká část toho, co vidíme ve filmu Revenant 80 %, jsou skutečné reakce Leonarda DiCapria  , který si díky natáčení vyzkoušel spánek v mrtvole, jezení syrového bizoního masa, plavání v ledových řekách a šplhání po horách ve vlhké medvědí kůži. Pokud vám už leze na nervy počasí, které máme tento týden v Česku, zkuste si představit něco podobného na zasněženém severu Kanady.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor