Skladatel John Williams nejspíš po deváté epizodě skončí se Star Wars

2. 3. 1 167×75 světlý/tmavý vzhled

Hudba skladatele Johna Williamse   je s předalekou galaxií neoddělitelně spjatá. Během všech osmi dosavadních epizod nás provázela od úvodních žlutých titulků až do samého konce a nabídla celou řadu legendárních melodií. Snad každý zná třeba Vaderův imperiální pochod nebo hudební motiv Síly.

Zdá se ale, že je Williamsova práce na slavném příběhu už téměř u konce. Za necelé dva roky totiž dorazí dosud nepojmenovaná devátá epizoda Star Wars   a ze skladatelových slov můžeme vyčíst, že poté nejspíš plánuje se skládáním soundtracku skončit. Konkrétně o nadcházejícím filmu řekl tohle:

Víme, že teď J. J. Abrams [devátou epizodu] připravuje, že to pro něj příští rok snad udělám. Těším se na to. Završí se tak série devíti filmů. Ta pro mě bude tak akorát. Studio Disney v ní bude pravděpodobně pokračovat.

Williamsovo prohlášení nedává moc prostoru pro interpretaci. Star Wars si budou muset nejspíš už za dva roky začít pomalu hledat nového skladatele. Nutno však jedním dechem dodat, že už dva hrané celovečerní filmy z předaleké galaxie něčím podobným prošly – na Rogue One 78 % pracoval Michael Giacchino   a na nadcházejícím Solovi   zase John Powell   (s výjimkou Williamsova ústředního motivu).

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor