Jaký je vlastně živočišný druh mistra Yody? A je ušatý Jedi jeho posledním zástupcem?

4. 3. 2018 10 644×122 světlý/tmavý vzhled

Dnešní záhadu se vypravíme řešit do předaleké galaxie, kde žije jistý drobný zelený mimozemšťan s dlouhýma ušima a prachbídným slovosledem. Původ mistra Yody provokuje fantazii fanoušků Star Wars už celá desetiletí a my se na něj dnes pokusíme vrhnout trošku světla.

Co vlastně o národě zhruba půlmetrových skřítků vlastně víme? Na končetinách mají tři prsty s ostrými drápky a proti sobě postavené palce jim umožňují manipulaci s předměty. Své emoce vyjadřují mimo jiné i kroucením a pohyby uší. Žijí i mnoho staletí – sám Yoda zemřel zhruba v devíti stech letech věku.

Yoda v San Franciscu, vetřelec v Olomouci. Kde stojí sochy slavných filmových postav?

Jak se Yodův druh jmenuje, se ale nikde nedozvíte. Dokonce i různé oficiální ilustrované průvodce se jasné odpovědi vyhýbají. V obrazovém slovníku ke druhé epizodě se dočteme jenom to, že Yoda nikdy nikomu neprozradil, ze kterého světa pochází a že je jeho lid v galaxii velmi vzácným úkazem.

Budeme vás muset zklamat, neboť duchovní otec Star Wars George Lucas   vždycky okolo ušatého mistra Jedi mlžil, jak jenom mohl. Žertem tvrdil, že je Yoda žába, nebo že je synem žabáka Kermita a Miss Piggy. Přesto vám snad prozradíme aspoň něco nového, pokud tedy nemáte všechny epizody nakoukané do posledních detailů.

Yoda totiž není jediným zástupcem svého druhu, kterého ve Star Wars můžete vidět! Existuje totiž Yaddle, mladá zelená žena... tedy mladá oproti Yodovi, protože měla v té době už hodně přes 400 let. Stejně jako Yoda sedí v Radě Jediů, na rozdíl od něj má nicméně hnědé vlasy a je ještě o kousek menší.

Co všechno můžete pojmenovat po filmové postavě? Zvíře, planetku, nemoc nebo raketoplán

Zahlédnout ji můžete skutečně jenom krátce a její stopy se po první epizodě 79 % z kánonu kompletně ztrácí. Z Rady odešla ještě před druhým dílem 80 %, nevíme dokonce ani, jestli později přežila Rozkaz 66.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor