Oscaři jsou rozdáni. Nejlepší film vyhrála Tvář vody, celkem proměnila čtyři nominace

5. 3. 2018 3 245×78 světlý/tmavý vzhled

Prestižní soška v kategorii nejlepší film na letošním udílení cen Akademie nakonec putovala Tváři vody 67 %, fantasy romantice režiséra Guillerma del Tora  . Ten si také odnesl vlastního Oscara za nejlepší režii. Jeho skladatel Alexandre Desplat   navíc bodoval svým soundtrackem a Paul D. Austerberry   zase výpravou.

Garyho Oldmana   zase můžeme konečně škrtnout z našeho seznamu skvělých herců, kteří ještě Oscara nedostali. Získal totiž rovnou sošku za nejlepšího herce v hlavní roli, a to za výkon v historickém snímku Nejtemnější hodina 77 %, kde ztvárnil britského premiéra Winstona Churchilla – a pokud tušíte, jak Oldman normálně vypadá, asi je vám jasné, že film dostal ještě druhého plešouna za makeup.

I to někdo udělal pro roli. 7 neuvěřitelných příprav na film, které provedli slavní herci

Ve vedlejší roli se dočkal i Sam Rockwell  , který měl v uplynulých letech vcelku smůlu na výběr filmů a diváci si jej asi stále nejvíc pamatují jako neschopného podnikatele ve zbrojním průmyslu Justina Hammera z marvelovky Iron Man 2 73 %. Tentokrát si zahrál ve vážnějších Třech billboardech kousek za Ebbingem 85 %.

Ty získaly ještě druhou sošku, a to pro nejlepší herečku v hlavní roli. Obdržela ji Frances McDormand  , která už za svůj výkon dříve dostala i Zlatý glóbus či cenu BAFTA.

Bodoval i válečný Dunkerk 81 % režiséra Christophera Nolana  , který Akademie ocenila v kategoriích střih, střih zvuku a mix zvuku. Pixarovka Coco 88 % zase vyhrála nejlepší animovaný film i nejlepší píseň. Ceremoniálem pak pak provázel moderátor Jimmy Kimmel  , který si to poprvé vyzkoušel už loni.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor