10 filmových faktů: Vulture měl mít Falconova křídla a Winter Soldier si půjčuje Captainův štít

6. 3. 7 402×1110 světlý/tmavý vzhled

V dalším článku série o hrdinech univerza Marvelu se podíváme na dvojici, která úzce spolupracuje s Captainem Americou. Mluvíme samozřejmě o Samu Wilsonovi alias Falconovi a o Buckym Barnesovi, známému i pod jménem Winter Soldier. Oba tito superhrdinové by pro Capa položili i vlastní život – pokud se ho teda zrovna sami nesnaží zabít, protože jim nějaký padouch vymyl mozek. Ale nepředbíhejme!

1) Nejstarší ze superhrdinů

Seriály ze světa Marvelu stranou – po smrti učitelky Doctora Strange je teď Winter Soldier nejstarším žijícím lidským superhrdinou. V sobotu totiž oslaví již 101. narozeniny! Je tedy více než o rok starší, než Captain America, který si v současné době užívá devětadevadesát. Nevíme ale jistě, kdo z obou mužů dosáhl vyššího biologického věku. Winter Soldiera totiž průběžně rozmražovali, aby mohl pro Sověty páchat atentáry, Captain America ale zase definitivně roztál o něco dřív, než jeho kamarád a spolubojovník.

10 filmových faktů o Captainovi: Navštívil naši zemi a maraton zvládne za hodinku

2) Vulture měl mít Falconova křídla

 

A post shared by Josh Nizzi (@joshnizzi.art) on

Tvůrci filmového vesmíru Marvelu mají své filmy rádi propojené. Proto původně vymysleli, že bude padouch Vulture používat upravenou verzi Falconových křídel k páchání svých loupeží. Měl být totiž členem stejné jednotky, v níž kdysi sloužil i Sam Wilson. Nakonec se sice design létajícího obleku velmi výrazně změnil, ten původní se však dodnes zachoval na starých concept artech.

3) Barnese zajal obří tank

Všichni víme, že Buckyho Barnese zajala Hydra během druhé světové války a prováděla na něm pokusy. V prvním díle Captaina Americy 67 % však měla původně být i scéna, která by nám ukázala, jak k porážce Barnesovy jednotky došlo. Američtí vojáci jsou v ní přečísleni přesilou nacistů, když tu náhle začnou bojovníky Třetí říše kosit modrými paprsky spiklenci Hydry.

Následně se na scéně ukáže i obří tank – ten samý druh, jehož zástupce zničil později Captain America během své mise v Řecku. Tahle kovová zrůda pak Barnesovým směrem namíří svůj obří kanón, a… no, kdybyste byli na místě nebohých Spojenců, asi byste taky rychle vytahovali bílou vlajku.

4) Samova oblíbená hudba

Když si Falcon a Captain America povídají během tréninku na začátku Návratu prvního Avengera 78 %, Sam Wilson doporučí Stevovi Rogersovi hudbu Marvina Gaye, která mu prý pomůže dohnat zameškaných sedm desetiletí. Cap si ji sice zapíše do svého notýsku, ale Falcon se chce zjevně ujistit, že na ni jeho parťák nezapomene. Pustí ji proto, když se Steve v závěru filmu probouzí z bezvědomí v nemocnici.

5) Winter Soldiera zachránily Zolovy pokusy

Padouši z Hydry, kteří Buckyho Barnese zajali, mu nevědomky nakonec zachránili život. Prováděli na něm totiž pokusy s podobným sérem, které dodalo superschopnosti Captainu Americovi. Zpočátku se sice zdálo, že to nezabralo, později ale dokázal Bucky přežít pád do ledové řeky, při kterém přišel o ruku. Následně se ukázalo, že sérum zabralo se zpožděním a Hydra začala Barnese přetvářet ve svou novou smrtící zbraň.

6) Nepravděpodobné spojenectví

První setkání Falcona s Ant-Manem nešlo tak docela podle plánu a nakonec vyvrcholilo rvačkou, kterou první jmenovaný prohrál. Požádal proto všechny na příjmu, aby to neprozrazovali Capovi. Když se ale Sam Wilson později dozvěděl o Ant-Manově souboji s Yellowjacketem, rozhodl se nového kostýmovaného hrdinu najít, přestože znal jen jeho křestní jméno.

10 filmových faktů o Doctoru Strangovi: Měl sestru, naboural se na Hromnice a bojí se ho Hydra

Náročný úkol se mu nakonec podařilo splnit, když objevil Luise, bývalého kriminálního parťáka Scotta Langa. Vypadá to ale, že i přesto Captainovi v té době nic neřekl, protože ho s Ant-Manem docela překvapili v Občanské válce 78 %.

7) Buckyho štít

K tomuhle asi ani nemusíme nic moc dodávat.

Winter Soldier se v každém z dosavadních tří Captainových filmů alespoň jednou chopil kamarádova štítu, byť třeba jen ve vynechané scéně.

Je to odkaz na komiksy, kde Bucky po Stevovi roli Capa převzal a možná i pomrknutí na ty fanoušky, kteří věří, že se tak jednou stane i v MCU.

8) Falcon nebyl jediným okřídlencem

Pokud už jste nějakou dobu neviděli Návrat prvního Avengera, možná jste úplně zapomněli, že Falcon nebyl jediným… Falconem. Jeho parťák Riley létal na úplně stejném modelu křídel, než ho zasáhl projektil z RPG. Kdyby se tedy události vyvíjely trochu jinak, nemusel by být jedním z Avengers zrovna Sam Wilson… a nebo bychom možná dokonce dostali dva tryskové sokoly.

9) Zkušenosti s vymytým mozkem

Původně se měl Clint Barton alias Hawkeye objevit v příběhu Občanské války dříve, než když si přišel pro Scarlet Witch hlídanou Visionem. Setkal se se zajatým Buckym Barnesem a vyměnili si několik slov o tom, jaké to je, když člověku vymyjí mozek a pak ho ovládají. Hawkeye má totiž s něčím podobným zkušenosti ještě z časů první týmovky Avengers 83 %.

Zabijácké duo Marvelu: Povíme, kde seženete Hawkeyův nůž a jak Black Widow zastavila robota

10) Co dělá Falcon před Infinity War?

Nedávný komiks ze světa MCU, který předchází blížícím se třetím Avengers, nám prozradil leccos o obou dnes probíraných hrdinech. Ukázal, jak Shuri ve Wakandě pracuje na odstranění Winter Soldierova programování.

spoilerV nedávném Black Pantherovi 74 % jsme se pak dozvěděli, že se jí to skutečně povedlo.

Co ale Falcon? Společně s Black Widow chytá padouchy, kteří pašují do Spojených států zbraně, které zbyly po invazi mimozemšťanů Chitauri. Dělá tedy skoro stejnou práci, jakou měl Spider-Man loni v Homecomingu 73 %.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)