Proč má Luke v závěru Posledního z Jediů modrý světelný meč? Odpověděl sám režisér

11. 3. 2018 3 472×47 světlý/tmavý vzhled

V uplynulých týdnech a měsících jsme vám prozradili mnoho drobných detailů o nejnovější epizodě Star Wars a předali jsme vám i vyjádření režiséra Riana Johnsona  , který vysvětloval spoustu kontroverzních či nejasných momentů z Posledního z Jediů 76 %. Jednu otázku jsme ale dosud nezodpověděli – proč si Luke vzal do boje s Kylo Renem modrý světelný meč?

Ještě než začněme: ano, víme, že Luke vlastně fyzicky na Craitu vůbec nebyl a vysílal jen přes půlku galaxie svou projekci za pomoci Síly. Na otázce samotné to ale nic nemění – nic mu přece nebránilo ukázat se se zeleným mečem, tak jak si ho Kylo Ren pamatoval.

Rian Johnson prozradil leccos o natáčení Posledního z Jediů. Ne všechny fandy však film nadchl

Bystřejšímu divákovi leccos napoví i fakt, že se Luke zjevil v mladší podobě, totiž zhruba ve věku, kdy se s mladým rytířem z Renu potkal naposled. Režisér Rian Johnson potvrdil, že šlo o součást promyšlené strategie.

Luke totiž ví, že Achillovou patou Bena Sola je neschopnost vzdorovat hněvu. Proto udělal všechno proto, aby svého synovce jaksepatří naštval. Mladistvá podoba měla Renovi připomenout konfrontaci v Chrámu Jediů. Samotný modrý meč Anakina Skywalkera, o který se předtím Kylo přetahoval s Rey, pak novopečenému vůdci Prvního řádu pochopitelně taky na klidu nepřidal.

Některým fandům se vysvětlení zdálo přitažené za vlasy, neboť Kylo s Rey koneckonců legendární zbraň zničili krátce před bitvou o Crait. Johnson ale podotýká, že Ren neviděl totéž, co diváci. Oslnivý záblesk ho poslal do hlubin bezvědomí a když se válečník konečně probral, meč byl pryč a Rey také. Co když uprchla a dala zbraň právě Lukovi?

Star Wars: 7 skvělých detailů z Posledního z Jediů. Dívali jste se v kině pozorně?

Samozřejmě ale existuje ještě další, doplňující vysvětlení, které Johnson nezmínil. Modrá zbraň Anakina Skywalkera byla tou první, kterou kdy Luke používal a fanoušci na ni nikdy nezapomněli. Proto leckoho nemile překvapilo, když hrdina meč na začátku Posledního z Jediů jednoduše zahodil. Konec nám ale prozrazuje, že se Luke zase přihlásil ke svému dědictví a dovolí fanouškům ještě poslední záblesk nostalgie.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor