Ještě se můžeme dočkat třetího Sherlocka Holmese. Prozradil to sám Robert Downey Jr.

9. 3. 2018 4 396×265 světlý/tmavý vzhled

Nejslavnější současnou adaptací příběhů slavné britského detektiva z Baker Street je bezpochyby Sherlock 91 % televize BBC s Benedictem Cumberbatchem   a Martinem Freemanem   v ústředních rolích. Nejeden filmový fanoušek si ale jistě vzpomene i na dvojici filmů s Robertem Downeym Jr.   a Judem Lawem  .

První z nich, pojmenovaný velmi nápaditě Sherlock Holmes 80 %, vyšel před více než osmi lety, koncem roku 2009. Detektivní prvky mixoval s akcí, Mark Strong   si užil roli záporáka a diváci byli spokojení. Pokračování Hra stínů 75 % o dva roky později ale stočila kormidlo ještě víc k dobrodružnému žánru a přijetí bylo už rozpačitější.

Hans Zimmer: 10 nejlepších soundtracků geniálního skladatele

Přesto ještě existuje šance, že jednou třetí díl uvidíme. Herec Robert Downey Jr. totiž během interview k filmu Avengers: Infinity War   popisoval své plány do budoucna a zmínil třeba adaptaci klasického příběhu o Pinocchiovi – a Sherlocka Holmese. O snímku jsme přitom neslyšeli skoro nic zhruba od podzimu 2016. Naděje na pokračování zjevně ještě není zcela ztracena.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: