Žádný klasický superhrdinský film. X-Men: Dark Phoenix budou prý spíš drama

12. 3. 2018 2 861×118 světlý/tmavý vzhled

Herec Tye Sheridan  , který v sérii X-Men hraje Cyclopse, přišel v rozhovoru pro The Wrap s možná poněkud překvapivou novinkou. X-Men: Dark Phoenix   se podle něj budou podobat víc dramatu, než klasické superhrdinské akci. The Wrap zároveň upozornil, že to není poprvé, co blížící se film ohlásil změnu žánru.

Jennifer Lawrence  , která se vrátí jako Mystique, už v prosinci mluvila velmi podobně:

Řekla bych, že je Dark Phoenix drama. Máme [ve filmu] skvělé akční scény a hned asi v prvních pěti minutách vyrazíme do vesmíru, takže je to rozhodně vzrušující. Jenže emocionálně se všechny postavy dostanou mnohem blíž ke dnu, než se jim kdy povedlo v celé sérii.

Její kolegyně Sophie Turner   zašla dokonce ještě dál a prohlásila, že bude Dark Phoenix revolucí, která přinese zcela nový žánr superhrdinského filmu.

Soundtrack k nadcházejícím X-Men: Dark Phoenix složí Hans Zimmer

spoilerVzhledem k tomu, že jedna z momentálně dostupných fotek ukazuje členy týmu X-Men na pohřbu a samotná komiksová předloha se temných podtónů rozhodně nebojí, herecká tvrzení možná nebudou daleko od pravdy.

Magazín ScreenRant připomíná, že X-Men už za sebou mají jistou historii experimentování. Úspěch Deadpoola 81 % potvrdil, že může komerčně uspět brutální komedie cílená na dospělého diváka a Logan 84 % zase přinesl syrovou westernovou tečku za příběhem populárního Wolverina. Nadcházející New Mutants   pro změnu koketují s horrorem.

Režisér Dark Phoenix vysvětlil, proč mnohé fanoušky zklamala předchozí Apokalypsa

Žádný ze zmíněných filmů však nemá rozpočet Dark Phoenix, takže je rozhodnutí Foxů pořád trošku hazardem. Jak jim to nakonec vyjde, zjistíme už v listopadu.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor