Víme, co dělal War Machine během prvních Avengers. Dalších 5 filmových faktů ze světa MCU

14. 3. 6 671×147 světlý/tmavý vzhled

Tento týden se v pravidelném článku o hrdinech univerza Marvelu budeme věnovat jen jediné postavě, War Machinovi. Ten si zaslouží vlastní – byť kratší – článek mimo jiné i proto, že byl vůbec první boční postavou v MCU, která se později sama stala superhrdinou. Možná budete překvapení, co všechno o Jamesovi Rhodesovi nevíte!

1) Patálie s Aerodynamic Marvel

Možná si s druhého Iron Mana 73 % pamatujete, že se senátor Stern pokoušel dostat kovovou zbroj pod kontrolu americké vlády. Pozval si proto plukovníka Rhodese, který mu nicméně vysvětlil, že se Tony Stark nikým za ruku vést nenechá. Stern se proto obrátil na konkurenčního průmyslníka Justina Hammera, aby pro USA vyrobil zbraň, díky které by stát Iron Mana nepotřeboval.

Iron Man: 10 filmových faktů o Tonym Starkovi, které možná ještě neznáte

To se nepodařilo. Pod dohledem divákům dobře známého generála jménem Thaddeus Ross sice vznikl stroj Aerodynamic Marvel, ten byl ale záhy sestřelen nad Kongem a z plánů sešlo. V době celého incidentu pochopitelně Rhodes ještě nemohl tušit, že je senátor Stern tajným členem Hydry.

2) War Machinovy zbroje

Podobně jako Tony Stark vystřídal i James Rhodes už několik modelů kovové zbroje. První oblek sebral před svou potyčkou s Iron Manem během narozeninové oslavy, ten byl ale kalibrovaný na Starka a Tonymu se navíc nelíbila „vylepšení“, s nimiž přišel již tradičně neschopný kolega Hammer.

Zbroj proto navrátil do původního stavu a kamarádovi věnoval nový oblek, který pak Rhody používal ve filmech Iron Man 3 81 % a Avengers: Age of Ultron 73 %. Během boje s Mandarinem prodělal vizuální úpravy a byl dočasně přejmenován na Iron Patriota, aby povzbudil morálku Američanů.

Následně však už zbroj začala zastarávat a Tony proto Rhodesovi vyrobil už třetí model. Ten jsme zatím viděli jen v předloňské Občanské válce 78 % a znovu se už neobjeví. V Infinity War   totiž hrdina dostane už čtvrtou zbroj, pokud tedy můžeme věřit obalům připravovaných hraček.

3) Značky za zničené roboty

Kovové obleky ale skrývají i několik drobností na povrchu. Jedna strana pancíře je například ozdobena značkami, z nichž každá zastupuje Ultronova robota zdemolovaného v bitvě o Sokovii. Na úplně prvním modelu se zase skvělo označení ED 445 FLTS, které upozorňovalo na Rhodesovu příslušnost k základě Edwards Air Force Base v Kalifornii.

4) Jak se Rhodes seznámil s Avengery

Co dělal War Machine, když Avengers bránili New York během invaze Chitauri? Zrovna bojoval s teroristy v Hong Kongu, jak se můžeme dočíst v komiksu Iron Man 3 Prelude. Tony ho sice požádal o pomoc, ale Rhodeymu by prý trvalo víc jak hodinu, než by Pacifik přeletěl. War Machinův oblek je i tak proklatě rychlý!

Marvel: Je Vision hoden vládnout mocí Thora, když dokázal zvednout jeho kladivo?

Když nakonec War Machine doletěl zpět do New Yorku, našel už vítězné Avengery, jak se cpou šavarmou. Rhodes se ale aspoň stihl s novými kolegy seznámit.

5) Bitva s Melterem

Komiksy jsou ale i domovem několika padouchů, které jsme ve filmech pro jistotu vůbec neviděli. Jedním z nich je velký robot Ultimo, o kterém jsme psali nedávno, druhým pak Melter. Jak už jeho jméno napovídá, dokáže tento záporák přehřát Iron Manovu a War Machinovu zbroj a vyřadit ji tak z provozu. To také udělal v rámci propagace své technologie, kterou pak chtěl nabídnout ke koupi.

Zabijácké duo Marvelu: Povíme, kde seženete Hawkeyův nůž a jak Black Widow zastavila robota

Stark a Rhodes si proto dali závod, kdo Meltera dříve vypátrá a zadrží. Poražený měl potom vítězi naleštit zbroj. Padoucha ale podcenili a nakonec museli spojit síly, aby ho dokázali chytit včas. Poslední ránu mu nakonec zasadil právě War Machine.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor